×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Atrasts jauns vīruss, kas uzbrūk “Macintosh” datoriem

macbook2

Atrasta jauna ļaundabīga programmatūra, kas uzbrūk “Apple, Inc.” ražotajiem “Macintosh” sērijas datoriem, informē datu drošības kompānijas “Kaspersky Lab” sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā Olga Kazaka.

Kaitīgo programmu sauc “Backdoor.OSX.SabPub.a” (“SabPub”), un, ieperinoties kādā “Macintosh” datorā ar “MacOS” operētājsistēmu, tā to paver svešai kontrolei. “Pēc aktivizēšanas inficētajā datorā kaitīgā programmatūra pievienojas īpašam serverim, no kura saņēma norādījumus. “SabPub” komandcentrs atradās ASV,” teikts paziņojumā medijiem.

Kā skaidro “Kaspersky Lab”, “SabPub” ir mazāk izplatīts, tomēr, pēc ekspertu domām, bīstamāks par citu nesen pamanītu uzbrukumu “Macintosh” saimei – tā saukto “Flashback” vai “Flashfake” programmiņu, kas uz brīdi bija inficējusi vairāk nekā 600 000 “Macintosh” datoru pasaulē.

“”Kaspersky Lab” eksperti pētīja ar šo slepeno ieeju inficēta datora darbību un 15.aprīlī konstatēja vairākas hakeru aktivitātes: uzbrucēji pārņēma inficētās sistēmas vadību un sāka tās analīzi. Viņi pētīja saknes un lietotāju personisko mapju saturu un pat lejupielādēja atsevišķus dokumentus, kas vispirms tika lejupielādēti “fiktīvā” sistēmā. Visticamāk, analīze tika veikta ar rokām, nevis automātiski, kas vairāk raksturīgs “masu” kaitīgajām programmatūrām,” teikts paziņojumā.

Kā raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls “Infoworld” un citi nozares mediji, “SabPub” pamanījuši ne tikvien “Kaspersky Lab”, bet to arī uzgājuši “Sophos” datu drošības koncerna speciālisti, par to ziņojot savā blogā “Naked Security”. Tur, tāpat kā “Kaspersky Lab” ziņojumā, teikts, ka “SabPub”, visticamāk, izplatās caur inficētiem tekstu rediģēšanas programmatūras “Microsoft Word” dokumentiem.

Kā raksta “Sophos”, inficētie “Word” dokumenti ir saistīti ar Tibetu, kas var izraisīt saņēmēja ziņkārību un vēlmi tos apskatīt.

Savukārt “Kaspersky Lab” raksta, ka, analizējot “SabPub” aktivitāti, “tika konstatēta tieša saikne starp “SabPub” un vēl kādu mērķuzbrukumu, kas vērsts pret “Windows” sistēmām un pazīstams ar nosaukumu “LuckyCat”. Tas nozīmē, ka pastāv vienots noziedzīgs grupējums, kas ir atbildīgs par šādu “operāciju” veikšanu,” raksta “Kaspersky Lab”.

“Apple” produktu tirgotāja – “iDeal” veikala – vadītājs Mārtiņš Amtmanis sarunā ar “Nozare.lv” teica, ka “Macintosh” datoru skaits Latvijā varētu būt “padsmitos tūkstošu”, taču skaitu noteikt ir grūti, jo blakus oficiālā tirdzniecībā pārdotajiem datoriem ir daudzi, kas pirkti ASV un citur ārzemēs un ievesti Latvijā.

Kā ziņots, “Kaspersky Lab” neauditētie ieņēmumi visās trīs Baltijas valstīs 2011.gadā sasniedza 1,16 miljonus ASV dolāru (0,6 miljonus latu), kas ir par 5% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

“Kaspersky Lab” dibināta 1997.gadā Krievijā. Uzņēmuma risinājumi tiek izmantoti vairāk nekā 300 miljonu lietotāju datoros un mobilo sakaru ierīcēs visā pasaulē, bet ražotās tehnoloģijas tiek izmantotas pasaulē lielāko programmatūras un aparatūras piegādātāju produktos. 2010.gada oktobrī “Kaspersky Lab” paziņoja par Baltijas pārstāvniecības atvēršanu Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+