×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. decembris, 2014
Drukāt

Atrasts kādreiz nozagtais slavenais skrējējas Frīmenas kostīms

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Atrasts savulaik nozagtais slavenās austrāliešu skrējējas Ketijas Frīmenas kostīms, kas viņai bija mugurā, kad tika aizdegta 2000.gada Sidnejas olimpisko spēļu lāpu.

Aborigēnu izcelsmes sportiste kļuva par vienu no slavenākajām sportistēm pasaulē, kad aizdedzināja Sidnejas olimpisko spēļu lāpu, bet pēc tam izcīnīja zelta medaļu 400 metru skrējienā.

Tomēr atklāšanas ceremonijai īpaši izgatavotais sportistes kostīms pēc pasākuma pazuda no ģērbtuvēm, radot spekulācijas, ka tas nozagts un pārvērties par suvenīru, vai pat apkopēja to vienkārši izmetusi.

Tomēr šomēnes tērps anonīmi atsūtīts Melburnas Kriketa klubam un tiek uzskatīts, ka tas ir tieši pazudušais.

“Melburnas policija sākusi izmeklēšanu par daudz apspriesto skriešanas kostīmu, kas varētu būt tērps, ko Ketija Frīmena bija uzvilkusi 2000.gada Sidnejas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā,” paudusi Austrālijas Olimpiskā komiteja. “Tērpa liktenis šajos gados bijis nozīmīgu diskusiju objekts, jo tā ir nozīmīga daļa no Austrālijas Olimpiskās vēstures. Ceram, ka šī mistērija beidzot ir atrisinājusies.”

Amatpersonas norāda, ka kostīma turpmākā likteņa noteikšana būs pašas Frīmenas ziņā.

Pēc Sidnejas olimpiskajām spēlēm slavenā Austrālijas skrējēja nolēma izlaist nākamo sezonu. Tomēr pēc vairākām personiskām problēmām un savainojumiem pirmās sacensības viņa aizvadīja tikai 2002.gadā, palīdzot Austrālijai uzvarēt Nāciju sadraudzības spēlēs 4×400 metru stafetē. Tomēr agrāko spēku sportiste vairs nespēja atgūt un 2003.gadā noslēdza karjeru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+