Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
13. marts, 2015
Drukāt

Atrasts Servantesa kaps un mirstīgās atliekas (1)

Foto: wikimedia.orgFoto: wikimedia.org

Spāņu arheologi paziņojuši, ka viņiem izdevies atrast slavenā romāna “Dons Kihots” autora Migela de Servantesa kapu un mirstīgās atliekas, raksta “The Times”.

Migels de Servantess nomira vienā gadā ar Šekspīru: 1616. gadā Madridē, un viņa kapavieta nebija zināma līdz pat mūsu dienām. Arheologi sāka meklēt iespējamo rakstnieka apbedījumu pērnā gada sākumā: Trīsvienības klosterī tika atrastas kapenes, kurās atradās vismaz desmit cilvēku skeleti. Zinātnieki pieļāva, ka viens no atrastajiem varētu būt arī Servantess, tādēļ, ka uz viena zārka vāka bija iekalti viņa vārdam atbilstoši iniciāļi.

Pētnieki grasījās noteikt rakstnieka skeletu pēc daudzajiem ievainojumiem, kurus viņš saņēma, vēl dienot Spānijas Jūras spēkos. Tāpat arheologiem bija zināms, ka nāves brīdī rakstniekam mutē bija palikuši tikai seši zobi.

Nu arheologi apstiprinājuši, ka viens no kapavietā atrastajiem skeletiem patiesi piederējis Servantesam. Nav slikti, ka tas noskaidrojies, jo nākamgad apritēs tieši 400 gadu kopš rakstnieka nāves, bet 2017. gadā svinēsim 470 gadus kopš viņa piedzimšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. muusdienu tehnologjijas???

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+