×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
29. maijs, 2018
Drukāt

Ātrie kredīti – ātrie slazdi iedzīvotājiem. Apspriež jaunus ierobežojumus (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc lietpratēju atzinuma, tā dēvēto ātro kredītu izsniegšana un plaši izreklamētie piedāvājumi, tos neierobežojot, var kļūt par nopietnu sociālu nelaimi Latvijas iedzīvotāju tūkstošiem.

Kaut arī pēdējos gados šim ienesīgajam biznesam noteikti daži ierobežojumi, ātro kredītu firmās, kādu Latvijā pašlaik ir 22, ikviens cilvēks joprojām var aizņemties no dažiem simtiem līdz pat pāris tūkstošiem eiro ar mobilā tālrunī sūtītās īsziņas vai interneta palīdzību un pat neizejot no mājas. Lai aizņemtos, nevajag neko – ne apliecinājumu par ienākumiem, ne galvotājus, ne ķīlā kādu nekustamo vai kustamu mantu. Aizņēmējam tiek prasīts vien mobilā mobilā tālruņa numurs un bankas konts, uz kuru prasītā summa tiek pārskaitīta piecpadsmit minūšu laikā…

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa saka, ka iedzīvotājiem, kuri izmanto šo piedāvājumu, bieži iekuļas parādos tāpēc, ka nepadomā, ar ko īsti riskē, aizņemdamies šķietami nelielas summas uz vienu mēnesi.

“Šis kredīts aizņēmējam jāatdod nevis pa daļām, bet uzreiz visa naudas summa. Ja kredīts pārsniedz 200 eiro, tad atdot to vienā maksājumā, ņemot vērā mēnešalgas apmēru, bieži nav iespējams. Aizņēmējam jālūdz pagarinājums uz vēl vienu mēnesi. Bet nelaime tā, ka kredīta maksājuma grafika nav. Nespējot atdot aizņēmuma pamatsummu, aizņēmējs maksā tikai procentus.”

Neapdomīgu aizņemšanos vēl vairāk veicina šķietami vilinošie piedāvājumi aizņemties naudu, pirmajā mēnesī nemaksājot par to procentus. 2017.gadā šo bez maksas izsniegto kredītu apjoms strauji audzis, tie izsniegti kopsummā 41 701 62 eiro. Salīdzinājumā ar 2016.gadu pērn šo bez maksas izsniegto kredītu apjoms palielinājies par 131,91%.

Kā atzīst Baiba Vītoliņa, ja pēc pirmā mēneša šo it kā bez maksas izsniegto kredītu nav iespējams atdod un ja aizņēmējam jālūdz maksājuma pagarinājums, tad ātro kredītu firma aprēķina procentus arī par šo pirmo mēnesi.

Statistikas dati liecina, ka 2017.gadā pavisam izsniegti 779 213 šādi kredīti kopsummā par 238 580 27 eiro. Bet no izsniegto kredītu kopskaita 43% pērn bija tādi, kuri tika pagarināti trīs un vairāk reižu.

No pērn tā dēvēto nebanku kreditētāju izsniegto kredītu kopsummas 586 627 278 eiro apmērā ātrie kredītu īpatsvars sasniedz ap 40%.

Viņasprāt, ātro kredītu neierobežotais, plaši izreklamētais piedāvājums tautsaimniecībai lielu labumu nenes. Uz jautājumu, vai ir plānots to iegrožot šo kredītu izsniegšanu, viņa atbild, ka pašlaik Ekonomikas ministrijā par to spriež.

Pirmkārt, tiek apsvērta iespēja uzlabot datu apmaiņu starp komercbankām un tā dēvētajiem nebanku kreditētājiem – tā, lai pēdējie pārliecinātos par kredītu prasītāju maksātspēju.

Otrkārt, tiek apsvērta iespēja noteikt, ka kredīta ņēmēja maksātspēja kredīta devējam jāpārbauda neatkarīgi no viņa prasītās summas. Pašlaik aizņemoties līdz 427 eiro, tas nav jādara, savukārt no 2018.gada 1.novembra šis “limits” samazināts līdz 200 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Iekš Kredit.lv var redzēt izmaksas visiem ātrajiem un arī akcijas.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Bino.lv un vivus.lv ..mūsdienu rekets

 4. Visvairak kaitina viņu(ātro kredītu) uzbāzšanās, nepārtraukti sūta sms ar visādiem piedāvājumiem. Tāpat reklāmas tv…nu nevajag man tos, netaisos viņiem naudu pelnīt. Tik nekaunīgas iestādes un to darbiniekus vēl pameklēt.

 5. Reizēm tāds overdrafts labi izpalīdzēt, taču ņemot naudiņu jāsaprot ka tā nav dāvana un būs jāatdod. Gadīties jau var visādi, jāpadomā tak pirms ņemšanas kā būs ar atdošanu.

 6. Jaunā veida bandītisms tas ātrais.

 7. Kredītu iestādes ira īsti krāpnieki, es jau iekritu viņu slazdos ar pieciem ātriem kredītiem kas kopsummā jā adot trīs reizes vairāk nekā ņemu. Vis dēļ viņu reklāmām kas nāk uz epastu un uz SMS. Paldies tādiem….

 8. Pa lielam jau visiem vienalga, kur tā nauda nāk.. Vismaz tās stulbās reklāmas pa malu malām -AIZlIEDZIET! Arī ptac viss ir korekti , pēc likuma ar tām reklāmām.

 9. TV raid’ijumos ir tik daudz naudas aizdev’eju rekl’amu, ka nav nemaz iesp’ejams izvair’ities. Pirmais, kas b’utu j’adara neuzb’azties ar ‘siem pied’av’ajumiem. Kam vajadz’es – atrad’is t’apat. Vismaz LTV 1. kan’alam vajadz’etu prasties, cit’adi visi raid’ijumi j’askat’as arh’iv’a, bet ar’i tur paman’as kaut ko iab’azt.

 10. Atlaut Tikai bezskaidra norekinoties Par pirkumu

Draugiem Facebook Twitter Google+