×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2012
Drukāt

Ātrie peldbaseini – piepūšamie!

Foto - Daina BrilaFoto - Daina Brila

Latvijā ūdeņu netrūkst, tomēr klimata untumu dēļ tie bieži ir tik dzestri, ka visu vasaru nesanāk izpeldēties. Izlīdz peldbaseini, kuros saule ūdeni sasilda daudz ātrāk. Ko piedāvā ražotāji?

 

Paši ātrākie ir piepūšamie peldbaseini, kuri domāti atspirdzinājumam gan bērniem, gan pieaugušajiem. Uzstādīšana ir zibenīga. Sagatavošanas darbi parasti aprobežojas ar līdzenākas vietas izvēli. Pievienojot gaisa sūkni, jau pēc dažām minūtēm baseins gatavs, un atliek tikai salaist ūdeni. Ātrie baseini ir visi piepūšami, daļēji piepūšami, stutējami uz balstiem vai kombinēti. Veikala garantijas laiks ir likumā noteiktie 2 gadi. Pareizi kopts noder vismaz 5 gadus.

Bērniem domātie izgatavoti no elastīga vienkārtas materiāla. Tie ir krāsaini un priecē acis kā milzīgas pujenes. Pašiem mazākajiem baseiniņa izmērs ir tikai prāvas bļodas lielumā, un to cena ap Ls 1,50. Mazajām princesītēm SIA “Hansapost” piedāvā Princešu sērijas peldbaseinus, tajos bez bēdām var plunčāties arī puikas. Viens no modeļiem ir ar slidkalniņu, tāpēc mazuļu līksmība garantēta. Nelielu bērnu peldbaseinu cena jau sasniedz Ls 30 – 40. Dārgāks (Ls 45) ir Intex gliemeža formas baseins, kura augšējā mala sniedz mierinošu ēnu. Eleganta ir modernā Simex sērija.

Lielāka kalibra peldbaseini domāti arī pārējiem ģimenes locekļiem, un tad parametrus izsaka platums, augstums, dziļums un tilpums. Parasti šo baseinu sienas izgatavotas no trim kārtām izturīga sintētiska materiāla neitrālā zilā tonī. Augšējā mala ir piepūšama un nodrošina peldvietas formu. Tiesa, Milānā (Itālija) ražots kārtīgs Bestway piepūšamais baseins ar izmēriem 549 x 366 x 122 cm izmaksā Ls 569, toties šajā 5 metrus garajā un metru dziļajā baseinā jau lunkans peldētājs var nirt. Dziļāka peldbaseina vidū drošībai labāk turēt peldriņķi vai pūsli, kas palīdz noturēties, pēkšņi paslīdot.

 

Pērkot piepūšamo peldbaseinu, noteikti jāiegādājas arī tā remonta komplekts (LS 4,90), kurā atrodas ielāpi un līme.

 

Ūdens temperatūru ļauj kontrolēt speciāls peldošs termometrs (Ls 4,90). Vakara peldes stilīgākas padara peldošās lampas ar saules baterijām, kuras pa dienu uzkrāto gaismu dāsni izdala naktīs (Ls 12,90).

Lieliem, līdz 10 000 litru tilpuma baseiniem ūdeni bieži nemaina visas sezonas garumā. Ja peldbaseinam nav iespējams ūdeni regulāri novadīt (kanalizācija, novadgrāvis) un lēti pievadīt (upe, dīķis), nepieciešams papildaprīkojums. Peldošajā sterilizētajā (Ls 8,90) ievietotā hlora kapsula pakāpeniski šķīst ūdenī un neļauj vairo­ties mik­roorganismiem. Mehā­nis­ko piemaisījumu un aļģu filtrēšanai noder 185 W elektriskais sūknis (Ls 34,90). Pērkot filtrācijas sūkņus, jāpārliecinās, vai komplektā ir abas caurules un spīles, un, galvenais, vai jauda atbilst baseina tilpumam.

Jau nopietnāki ir baseini ar tērauda karkasu. Augšējā stīpa veido tā ārējo malu, kas balstās uz statīva, kurš notur visu ūdens masu. Baseina PVC sienas veido līdzīgs elastīgs trīskārtu materiāls kā piepūšamajiem. Nepieciešamas arī speciālas kāpnes. Ietilpīga 414 x 216 x 100 cm peldvieta ar 8048 litru tilpumu izmaksā Ls 299.

– Šiem peldbaseiniem noderīgs speciāls pārvalks (Ls 9 – 12), lai izvairītos no zariņiem, lapām un citiem pa gaisu lidojošiem gružiem, – iesaka www.baltsports.lv projektu vadītājs Aivis Lejiņš.

– Gatavojot piepūšamos peldbaseinus ziemai, tie obligāti ir kārtīgi jāizžāvē, līdz materiāls patiešām kļūst sauss – iesaka www.TVShop­Extra.lv tehniskais eksperts Armīns Ruņčs.

 

Uzziņa

Rīkojot ekskluzīvu mājas ballīti, ūdens atrakcijas var arī izīrēt. Piepūšams 500 x 800 x 90 cm baseins ļauj ne tikai izplunčāties, bet arī ripināties ar ūdensbumbām. Tā pašlaik ir moderna izprieca – caurspīdīgā 2 vai 3 metru diametra aiztaisāmā bumbā iekāpj cilvēks un sāk izmisīgi kūņoties pa ūdens virsmu! Baseina īre uz diennakti maksā Ls 50, tran­sports 50 km attālumā – Ls 20, trīs divmetrīgu bumbu īre uz diennakti – Ls 230.

– Viss diennakts pasākums ar speciālistu, kurš ierāda, kā ar bumbām rīkoties, kopā izmaksā ap Ls 300, – stāsta www. ūdens atrakcijas.lv valdes loceklis Gatis Karulis.

 

Padomi

• Piepūšamo peldbaseinu ziemā var novietot pagrabā uz mīksta klājuma un turpināt izmantot. Kaut vai audzējot zivis.

• Sevišķi piesardzīgi indivīdi, ieziemojot piepūšamo basainu, jau sausu to var vēl ierīvēt ar vazelīnu. Tiesa, tas pavasarī būs jānomazgā…

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+