Ekonomika
Nauda

Ātro kredītu devēji vērtēs klientu maksātspēju0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Shutterstock

Piektdien, 20. aprīlī, lielākie nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi parakstīs Labas prakses kodeksu par patērētāja spējas atmaksāt kredītu izvērtēšanu, tādējādi nebanku kreditēšanas sektorā vienojoties par vienotiem standartiem godīgai un profesionālai tirgus praksei, paziņojumā informē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

“Labas prakses kodeksu klientu maksātspējas vērtēšanai esam izstrādājuši atbilstoši Negodīgas komercprakses aizlieguma likumam, kas paredz, ka profesionālās biedrības var izstrādāt šādu kodeksu, lai aizsargātu patērētāju tiesības un ekonomiskās intereses. Pievienojoties labas prakses kodeksam, nozares uzņēmumiem tas kļūst saistošs,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Asociācija aicina arī citus nebanku kredītdevējus, tai skaitā tos, kuri nav asociācijas biedri, pievienoties kodeksam un īstenot godīgu komercpraksi, vērtējot klientu maksātspēju.

Saistītie raksti

Labas prakses kodekss noteiks nozares standartus šādās jomās: kredītriska pārvaldīšanas procedūras, kredīta piešķiršanas vispārīgie noteikumi, patērētāja finansiālā analīze un lēmuma pieņemšana, kā arī patērētāju kredītu administrēšana.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus.

LA.lv