Mobilā versija
0.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Atrod Krievijas impērijas zemūdeni

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas ūdenslīdēji rietumos no Hījumā salas atraduši korpusu, kas, domājams, pieder 1915. gada novembrī pazudušajai Krievijas impērijas flotes zemūdenei “Akula”.

Līdz šim bija vairākas versijas par zemūdenes pazušanu – ka tā devusies uz Latvijas un Lietuvas robežu Liepājas tuvumā uzstādīt mīnas, domājams, periskopa dziļumā, un uzskrējusi mīnai. Pēc citas versijas, tā vētras laikā apgāzusies un nogrimusi. Atrastās zemūdenes priekšgalu saārdījis sprādziens, apliecinot, ka tā uzsprāgusi uz mīnas. Ūdenslīdēji negrasās iekļūt zemūdenē, jo tā ir ļoti šaura, turklāt kapavieta 35 jūrniekiem. Arī virs ūdens tā, visticamāk, netiks izcelta, jo varētu sairt. Zemūdene būvēta 1906. – 1911. gadā Kronštatē, tās garums bija 56 metri, un tā bija vienīgā tāda tipa zemūdene. Atšķirībā no pārējām tā laika zemūdenēm, kurām bija divas torpēdas, “Akula” bija bruņota ar astoņām. Tā piedalījās trijās kaujās, taču neviens no tās torpēdu uzbrukumiem nebija veiksmīgs.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+