Mobilā versija
+7.2°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
6. decembris, 2013
Drukāt

Atrod nolaupīto radioaktīvo materiālu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Meksikas varasiestādes Mehiko štatā, valsts vidienē, atradušas nedēļas sākumā nolaupīto iekārtu ar ārkārtīgi bīstamo radioaktīvo materiālu kobaltu-60.

Iekārta atradusies ārpus automašīnas, kurā tā sākotnēji bijusi. Varasiestādes brīdina, ka cilvēkiem, kas radioaktīvajam kobaltam-60 pieskārušies, dzīvība ir apdraudēta. Medicīniskās teleterapijas iekārta, kurā bijis kobalts-60, izņemta no kastes, kas bijusi nostiprināta ar metālu, un pamesta dažu simtu metru attālumā no nolaupītās automašīnas, sacīja Nacionālās Kodoldrošības komisijas operāciju vadītājs Mardonio Himeness. Armija un policija Mehiko štatā norobežojusi tuvāko apkārtni, lai novērsu saindēšanos un droši aizvāktu iekārtu. Automašīnu, kurā iekārta vesta no slimnīcas Tihuanas štatā valsts ziemeļos, divi ar šaujamieročiem bruņojušies bandīti nolaupījuši autoservisā Idalgo pavalstī. Iekārta vesta uz radioaktīvo atkritumu savākšanas objektu Mehiko štatā.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+