×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Atrod Rīgas Sv.Jāņa baznīcā noslēpto piemiņas plāksni

Autors: LETAAutors: LETA

Rīgas Sv.Jāņa baznīca.

Rīgas Sv.Jāņa baznīcā nedēļas nogalē, 9.novembrī, remontdarbu laikā atrasta piemiņas plāksne, kas atgādina par Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa un toreizējā aizsardzības (kara) ministra ģenerāļa Jāņa Baloža apmeklējumu Piņķos, Babītes novadā 1939. gada 23.maijā.

”Piņķu un Rīgas Sv. Jāņa baznīcu ilggadējais mācītājs, prāvests Jānis Liepiņš bija parūpējies par plāksnes demontāžu un noslēpšanu Rīgas Sv.Jāņa baznīcā,” zina teikt Piņķu sv.Jāņa draudzes mācītājs Andris Krauliņš.

Piņķu Sv. Jāņa draudze tuvākajā laikā atgūs šo plāksni un rosinās tās novietošanu atpakaļ pie dievnama sienas Piņķu kauju 95. gadadienā 2014.gada 23.maijā.

Kā zināms, 1939.gada 23.maijā Piņķos notika piemiņas pasākums, kas bija veltīts 10 gadiem kopš Piņķu kaujām, kas risinājās 1919.gada 22.līdz 23.maijā. Dievkalpojumā tobrīd Piņķu Sv.Nikolaja baznīcā (vecais nosuakums) Valsts prezidents Ulmanis deva tai jaunu vārdu- Sv.Jāņa baznīca.

1939.gada 23.maijā Kārlis Ulmanis Piņķos arī atklāja pieminekli, kas veltīts brīvības cīnītājiem Piņķu kaujās, kad ”kopā ar pulkveža Baloža brigādi uzbrukumā bija jāpiedalās vācu landesvēram, krievu kņaza Līvena nodaļai un Vācijas dzelzs divīzijai. Lai gan pie Dzilnām likās, ka līdz Rīgai nopietnu kauju nebūs, tomēr pie Piņķiem Baloža brigāde negaidot sastapās ar jaunu sīvu pretestību, kas prasīja daudz laika un lielu spēku iesaistīšanu. Lieliniekiem nācās steigšus atkāpties,” atgādina A.Krauliņš. 1951.gadā pieminekli nopostīja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+