Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
8. janvāris, 2015
Drukāt

Atrod Zemes līdzinieces

Foto - AFP/NESAFoto - AFP/NESA

Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) atklājusi astoņas jaunas planētas, kas riņķo to zvaigžņu apdzīvojamajās zonās.

Divas no tām ir Zemei vislīdzīgākās planētas, kas atrastas ārpus mūsu Saules sistēmas, 225. ASV Astronomijas biedrības sanāksmē Sietlā paziņoja astronomi. Abām jaunatklātajām planētām ir cieta, akmeņaina virsma. Tās riņķo ap zvaigznēm attālumā, kurā temperatūra nav ne par augstu, ne arī par zemu, pieļaujot ūdens un, iespējams, arī dzīvības pastāvēšanu. Pateicoties atklājumam, dubultojies pētniekiem zināmo planētu skaits, kas ir apmēram tikpat lielas kā Zeme un atrodas apdzīvojamā attālumā no zvaigznēm, kuru orbītā tās atrodas. “Mēs esam pietuvojušies Zemes dvīņa atrašanai vairāk nekā jebkad iepriekš,” sacīja zinātnieks Fergals Mulalijs. Planētas tika atklātas ar orbitālās observatorijas “Kepler” palīdzību.

Pievienot komentāru

Itālijā turpina meklēt lavīnas apraktos cilvēkusLavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā cietusi viesnīca "Hotel Rigopiano" Gransaso kalna nogāzē, kur, domājams, gājuši bojā vairāki cilvēki.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+