×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2017
Drukāt

Atrodi 10 atšķirības! Vai Izglītības ministrija pērk to, ko var dabūt par brīvu? (5)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Apgāds “Jāņa sēta” uzsācis izstrādāt kartējumu ideālajam skolu tīklu. Uz tā pamata Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) runās ar pašvaldībām par iespējamām pārmaiņām skolu tīklā.

Kā zināms, pasūtījums izstrādāt šādu skolu kartējumu apgādam tika bez konkursa, kad Saeima pēc IZM priekšlikuma nobalsoja par 90 000 eiro piešķiršanu tieši “Jāņa sētai” kartējuma izstrādei.

Šodien tika prezentēts līdzšinējais “Jāņa sētas” veikums. Pārsteidza, ka viens no darbiem, ko veicis apgāds, ir veidot karti, kurā redzams dažādu vidusskolu absolventu sniegums centralizētajos eksāmenos.

Līdzīga karte ar šādiem datiem jau iepriekš bija tapusi Latvijas Pašvaldību savienībā. Turklāt tā jebkuram ir pieejama interaktīvā veidā. Jebkurš var apskatīties sīkākus datus par jebkuru skolu. Tikmēr “Jāņa sētas” veikums plašākai sabiedrībai pagaidām ir redzams dažu attēlu veidā un pagaidām nav zināms, vai interaktīva karte būs publiski pieejama.

Kuras skolas Latvijā ir tās labākas centralizēto eksāmenu aspektā ik gadu noskaidro arī fonds “Draudzīgais aicinājums”, kas apbalvo labākās izglītības iestādes.

Cerams, ka minētos 90 000 eiro “Jāņa sēta” atpelnīs arī pētot skolēnu mobilitāti un citus skološanās un Latvijas teritoriju attīstības aspektus. Tomēr nav skaidrs, kāpēc jādara darbs, kas reiz jau paveikts. Ja neveidotu eksāmenu sasniegumu karti, apgāda pētījums vai nu izmaksātu lētāk vai arī ietaupīto naudu varētu izmantot pētot kādu līdz šim vēl neanalizētu skolu pārklājuma aspektu.

1. IZM pasūtītais Jāņa Sētas veikums
Latvija_12klOCEt

PK012_Riga_OCE_12kl

2. LPS INTERAKTĪVĀ KARTE

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai cienījamā autore nevarētu šo teikumu pārtulkot latviski? “Apgāds “Jāņa sēta” uzsācis izstrādāt kartējumu ideālajam skolu tīklu. “

  2. Kāds labums ministrijai no LPS kartes (kas nav gan “tāda pati”)? Tad pirkt no LPS vajadzēja? Šis pasakums par 100 tūkst ir ok, ja salīdzinām kādas summas tiek notrallinātas ES projektos. Jautājumi patiesībā ir citi:1) tā ir datu vizualizācija, tikai vai vispār tāda ir vajadzīga. Analīzei nevajag nekādas kartes; 2) politikas analīze ir ierēdņu ikdienas darbs, kotad dara ierēdņi, ja nedara pat šo?

  3. Vēl jau 10 000 eiro pielikti klāt….

  4. Un tie ir veseli 90 tūkstoši, kāda tad ir likme par stundu?

  5. Liepājas vēja pētīšanas uzlabotais variants…

Draugiem Facebook Twitter Google+