×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Atrodi radošo stīgu – sevī un kaimiņā

radi

Rīt preses konferencē noskaidrosies sīkāka informācija par radošās darbības nedēļu “Radi! 2014”, kuras programma oficiāli sāksies pirmdien, 12. maijā, taču dažādi notikumi un aktivitātes gan Rīgā, gan reģionos tās ietvaros risināsies jau šīs nedēļas nogalē.

Sākusies, piemēram, nosaukuma dēļ vieglus šermuļus uzdzenošā sociālo tīklu akcija “Nostučī savu radošo kaimiņu!”. Tā galvenokārt ir vērsta uz cilvēkiem, kas rada, darina vai savām rokām izgatavo ko īpašu un oriģinālu, bet nedara to tikai peļņas gūšanas nolūkos un kautrības vai citu iemeslu dēļ savu vaļasbrīžu nodarbošanos nepopularizē. Radošās darbības nedēļas rīkotājiem galvenais motīvs ir tas, ka ikvienam atrastajam darbam ir savs stāsts, un, pamanot vai atceroties cilvēku, kurš darina interesantas lietas, ikviens aicināts ar savu kaimiņu palepoties sociālā tīkla “Facebook” nodibinājuma “Perifērija” mājaslapā.

Jau sestdien, 10. maijā, Svitenes muižā risināsies dizaina meistardarbnīca un koncerts. “Alises brīnumzeme jeb strūklakas un sevis pamodināšana”, kurā plānotas bērnu un jauniešu meistardarbnīcas – lekcijas par dizainu un radošajām industrijām, tikšanās ar “Latvijas kultūras vēstniekiem”.Tiks veidotas muižas pārvēršanās skices un tējas laukumiņa skices, notiks strūkl­akas “atmodināšana” kopā ar Mūzikas nodaļu.

12. maijā sāksies plašs sarīkojumu cikls gan dizaina speciālistiem un studentiem, gan visiem interesentiem, un sīkāk par tiem iespējams uzzināt mājaslapā radilatvija.lv.

Kopumā par vienu no radošās nedēļas “Radi! 2014” galvenajiem uzdevumiem šogad izvirzīta nepieciešamība veidot izpratni par starpdisciplinārām partnerībām un radošajām industrijām.

Kultūras ministre Dace Melbārde norādījusi: “Mūsu nākotnes labklājība lielā mērā būs atkarīga no mūsu spējas lietot mūsu nemateriālos resursus, zināšanas un radošo jaudu, lai stimulētu inovācijas. Mums jārada labvēlīgi apstākļi, lai radošums un inovācijas varētu attīstīties jaunā videi un sabiedrībai draudzīgā uzņēmējdarbības kultūrā. Es ceru, ka “Radi!” nedēļa kļūs par galveno iniciatīvu platformu radošuma, dizaina domāšanas un starpnozaru partnerības veicināšanai.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+