×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Atrodi savu Lieldienu notikumu! Svētku brīvdienu notikumu ceļvedis visā Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lieldienu svinēšanas paradumi mums katram ir savi – kāds ceļ gaismā visu gadu krātās sīpolu mizas un parāda olu krāsošanas prasmes, cits dodas uz tuvējo dievnamu, pilsētnieki dodas uz laukiem, bet citi – vienkārši izmanto iespēju izgulēties! Lieldienu brīvdienu plānošanā lietderīgs būs ieskats Latvijas Lieldienu notikumu plānā – “Latvijas Avīze” piedāvā plašāko Lieldienu pasākumu apkopojumu Rīgā un novados.

 

Rīgā

Jūgendstila Lieldienas muzejā

Līdz 10. IV muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” katru dienu, izņemot pirmdienas, 10.00 – 18.00 izstāde “Jūgendstila Lieldienas”. 20. gs. sākumam raksturīgi interjera dekori un priekšmeti no muzeja krājuma. Ieejas maksa EUR 2 – 7.

24., 25., 26. III 10.00 – 18.00 Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ēkas 1. stāva lielajā zālē Vislatvijas senioru un cilvēku ar īpašām vajadzībām rokdarbu izstrādājumu “Lieldienu gadatirgus”, notiks senioru pašdarbības kolektīvu priekšnesumi.

26. III Kalnciema kvartālā Lielais Lieldienu tirgus, kurā kā ik gadu svētkus svinēs saskaņā ar tautas tradīcijām. 10.00 – 16.00 Lielais Lieldienu tirgus Kalnciema kvartāla pagalmā un lielā šūpošanās; 12.00 – 13.00 grupas “Tautumeitas” koncerts uz brīvdabas skatuves, 12.00 – 15.00 Olu krāsošana un olu kaujas kopā ar Latvijas skautiem un gaidām Brūnajā mājā, 13.00 – 14.00 Lieldienu rotaļas, dejas un tradīcijas grupas “Tautumeitas” vadībā.

26. III Rīgas Porcelāna muzejā 12.00 – 17.00 Lieldienu porcelāna darbnīca svētku tematikai atbilstošu porcelāna priekšmetu – porcelāna olu, trusīšu un olu trauciņu – apgleznošana. Darbnīcu vada muzeja pedagoģe Arta Baltā. Gatavos porcelāna priekšmetus varēs saņemt pēc to apdedzināšanas. Ieeja muzejā bez maksas. Maksa par dalību darbnīcā no EUR 2,55 – 6,35.

27. III 10.00 – 19.00 Rīgas centrā, laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā jau sesto gadu rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti izšūpoties Jautrajās Lieldienu šūpolēs. Pasākums bez dalības maksas un vecuma ierobežojumiem.

27. III 14.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē pasākums “Lieldienas Ziemeļblāzmā”. Svētku koncerts un Lieldienu rotājumu veidošanas darbnīca. Piedalās folkloras kopa “Grodi” un ģimeņu studija “Garataka”, bērnu deju kolektīvs “Bitīte”, deju ansamblis “Pērkons”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Auda” un senioru deju kolektīvs “Ziemeļblāzma”, tautas tēlotājmākslas studijas “Ziemeļblāzma” dalībnieki.

27. III 14.00 Kultūras centrā “Imanta” svētku koncerts un Lieldienu radošās darbnīcas. Piedalās deju kolektīvi “Imanta”, “Imantieši” un “Mazais Andžiņš”, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Tu un es” un vīru vokālais ansamblis “Harmonija Rīgai”. Lieldienu darbnīcās olu zīmēšana un krāsošana, olu kaujas un ripināšana, šūpošanās lieliem un maziem, rotu darināšana.

27. III 11.00 – 15.00 Iļģuciema Amatu namā un studiju darbnīcās amatu demonstrējumi. Piedalās Tautas lietišķās mākslas studijas “Austra” (aušana), “Ataudze” (pinumi), “Ceplis” (keramika), “Zīle” (metālkalumi), “Puduris” (pinumi), “Irbi” (rokdarbi), “Rītausma” (rokdarbi) un Tautas glezniecības studija “Grīva”. 12.00 – 14.00 kultūras centra “Iļģuciems” Lielajā zālē svētku koncerts. Piedalās kultūras centra “Iļģuciems” kolektīvi – folkloras kopa “Laiksne”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dejotprieks”, bērnu deju kolektīvs “Mārīte”, kapela “Hāgenskalna muzikanti” un teātra studija “Rampa”. Vada postfolkloras kopa “Rikši”. Vides eksperimentu darbnīcas, Lieldienu rotājumu un svētku dekoru darbnīcas. Mazajiem apmeklētājiem olu ripināšanas sacensības.

27., 28. III 10.00 – 16.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā pasākums “Lieldienas Brīvdabas muzejā”. Šūpošanās un olu ripināšana, olu krāsošana un radošās darbnīcas, senās lauku spēlēs kopā ar Aldoni Baldiņu, tradīciju izzināšana kopā ar folkloras kopām, amatnieku un mājražotāju tirdziņš, tradicionāli ēdieni un dzērieni; 27. III 10.00 Usmas baznīcā Lieldienu dievkalpojums, bez maksas ekskursijas 28. III. Pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas; skolēniem – EUR 0,70; studentiem – EUR 1,40; pieaugušajiem – EUR 2; ģimenēm – EUR 4.

28. III 15.00 Saules muzejā ikviens tiks gaidīts ar ģimenēm, radiem, draugiem, lai kopā nosvinētu Lieldienas. Ekskursiju latviešu valodā, pēc kuras sekos radošās darbnīcas, konkursi, komandu spēles mazajiem un lielajiem, balvas, zāļu tēja un svētku kliņģeris. Ņemiet līdzi Lieldienu olas! Kuram būs visstiprākā, tas balvā iegūs lielo ģimenes sauli no ģipša, ko varēs uz vietas izkrāsot pēc sirds patikas. Izpūstas olas noderēs radošai darbnīcai, kurā veidosim skaistus Lieldienu rotājumus, tāpēc tās arī sagatavojiet jau laikus. Bērnu sejiņām arī tiks savs prieks – uz tām varēs dabūt skaistus Lieldienu zīmējumus. Piesakieties uz pasākumu iepriekš, zvanot pa tālr. 22029055 vai rakstot uz epastu saule@saulesmuzejs.lv.

28. III 12.00 VEF Kultūras pilī pasākums “Ar dziesmām, ar dejām Lieldieniņu pavadām”. Piedalās VEF Kultūras pils tautas mākslas kolektīvi. Programmā koncerts un rotaļas ar olu ripināšanas priekiem Lieldienu tradīciju noskaņās; piedalās Tautas deju ansamblis “Zelta sietiņš”, koris “Daugavas Vanadzes”, folkloras kopa “Rija”

Rīgas apkārtne

Jūrmalā

27. III 13.00 – 16.00 Kauguru kultūras nama pagalmā “Nu atnāca Liela diena”. JKC radošo kolektīvu koncerts. Spēlē grupa “Lustīgais blūmīzers”, Jūrmalas teātra Leļļu studijas izrāde, radošās darbnīcas, šūpošanās, olu ripināšana.

27. III 13.00 – 16.00 Jūrmalas brīvdabas muzejā “Lieldienas zvejnieka sētā”. Kopā ar zaķēniem Frici un Grietu varēs krāsot, mest un ripināt olas, iet rotaļās un klausīties dziesmas, šūpoties šūpolēs, pārvērsties par zaķēniem, darināt putnu būrīšus, krāsot koka olas, laist “burbuļus”, priecāties par dzīvu trusīšu un zīda vistiņu izstādi, mieloties ar cukurgailīšiem.

27. III 14.00 – 17.00 Horna dārzā radošās darbnīcas bērniem, seju apgleznošana, šūpošanās, dekoratīvo vistiņu un baložu izstāde, “Silkalnu” zoodārzs.

27. III 15.00 Dzintaru Mežaparkā putnu būru izvietošana kopā ar Lieldienu zaķiem.

Kurzeme

Grobiņas novads

26. III 12.00 KN “Robežnieki” Lieldienu iešūpošanās pasākums un Lieldienu tirdziņš. Svētku koncerts ar maziem un lieliem dejotājiem, amatierteātra aktieriem. Lieldienu spēles un rotaļas, kino “Multenītes pavasarī”, izstāde “Kalvenes truši”, fotosesija pie zaķiem.

27. III no 11.00 Gaviezē norisināties tradicionālais Lieldienu minirallijs jeb auto orientēšanās “Raibai olai pa pēdām”.

Līdz 30. IV katru dienu 9.00 – 17.00 Jaunmoku pils muzejā izstāde “Dekoratīvās Lieldienu olas”, kas veidota no mākslas zinātnieces un Rundāles pils baroka tērpu autores Jeļenas Forstes kolekcijas. Mākslas zinātnieces Lieldienu kolekcijā, kas veidota jau no 1988. gada, ir appītas, pērļotas, tekstilā iestrādātas, kristāla, keramikas un koka dekoratīvas olas. Pati vecākā ir 19. gadsimta beigās pērļota ola ar ziedu motīvu. Kolekcijas sastāvā ir apskatāmas 20. gs. pirmās puses Lieldienu pastkartes.

27. III 12.00 Kuldīgas Pilsētas dārzā Lieldienas. Krāsosim un ripināsim olas, darināsim Lieldienu dekorus, mauksim stabules, iesim rotaļās, dziedāsim un, protams, kārtīgi izšūposimies. Dalība pasākumā – bez maksas.

27. III 12.00 Ēdoles pagasta kultūras namā Lieldienu pasākums – teatralizēts uzvedums. Piedalās pagasta pašdarbnieki, notiek šūpošanās, olu ripināšana un kaujas, kā arī citas Lieldienu izdarības. Pie kultūras nama Lieldienu tirdziņš.

27. III 11.00 Mežvaldē, 13.00 Ventas ciemā, 15.00 Novadniekos Lieldienu svinības.

27. III 13.30 Lieldienu pasākums saieta namā “Sencis” (priekšnesumi, spēles, rotaļas). Līdzi ņemt krāsotas olas atrakcijām, mainīšanai, dāvināšanai.

27. III 12.00 Pelču tautas namā Lieldienas Pelčos. Ripināsim olas, šūposimies, spēlēsim spēles un labi pavadīsim laiku. Līdzi ņemam krāsotas olas, no kurām veidosim izstādi. 21.00 atpūtas vakars kopā ar grupu “Regate”.

27. III 12.00 Vārmes atpūtas parkā “Aizupītes” Lielās dienas ripināšana: olu krāsošana, vārīšana uz dzīvās uguns, ripināšana no kalna, olu kaujas, Lieldienu dzejoļa skaitīšana (iepriekš tas jāsagatavo). Līdzi jāņem vārītas un nevārītas olas.

27. III 13.00 Īvandes muižā Lieldienu pasākums Īvandē.

Liepāja

26. III 10.00 – 17.00 Liepājas Rožu laukumā Lieldienu tirdziņš.

26. III 12.00 “Pāvilosta – Laikas – Liepāja” – Lieldienu nūjošanas pārgājiens”.

26. III 13.00 t/n “Kurzeme” pavasara atnākšanas svētku svinēšana. 13.00 bērni varēs piedalīties Zīmējumu teātra izrādē “Vilks”; no 14.00 jautrošanās ar Lieldienu zaķi, varēs apgleznot sejas, ar ko vien sirds kāro, veidot maskas, nofotografēties īpašā fotostūrīti kopā ar zaķi, draugiem vai ģimeni.

27. III 12.00 Jūrmalas parkā Lieldienas Liepājā “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”. Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” aktieri priecēs ar Lieldienu jauniestudējumu ar komponista Andra Eniņa īpaši šim notikumam rakstītu mūziku. Svētku noskaņu dziedot un dejojot radīs radošie Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvi. Svētkus atrast, meklējot un krāsojot olas, darinot svētku dekorus, pinot ligzdiņas un spēlējot spēles, palīdzēs meistares. Ar savu klātbūtni lielus un mazus priecēs Liepājas kanisterapijas suņu komanda, kā arī Liepājas un Ventspils Dzīvnieku audzētāju biedrību biedri ar saviem mīluļiem!

Pāvilosta

27. III Vērgales kultūras namā un Vērgales centrā Lieldienu prieki Vērgalē.

27. III 13.30 Ziemupē Ziemupnieku Lieldienu rotaļas.

28. III 14.00 Pāvilostas pilsētas kultūras namā pasākums Otrajās Lieldienās. Zvanu ansambļa “Campanella” koncerts, rotaļas, radošās darbnīcas, pasākuma dalībniekiem lūgums līdzi ņemt krāsotu vārītu olu.

Skrunda

27. III 12.00 pie Skrundas kultūras nama Lieldienas kopā ar Skrundas kultūras nama bērnu deju kolektīvu “Jautrais dancis”, bērnu vokālo ansambli un Zirņu pagasta folkloras kopu “Zirņi”.

Talsi

27. III 11.00 – 14.00 Talsu tautas namā un Radošajā sētā lieli un mazi Lieldienu svinētāji būs gaidīti Lieldienu Jampadracī. 11.00 – 14.00 Lieldienu  tirdziņā pulcēsies ausaiņi, astaiņi un ļipaiņi. No 12.00 Lieldienu noskaņās būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, kā arī piedalīties dažādās jautrās izdarībās. 13.00 kopā ar Jogitu un viņas draugiem zaķi Blīkšķu Banniju un zaķu meiteni Lolu kopā varēs dziedāt dziesmas un iet rotaļās. Būs iespēja izgatavot putnu būrīšus akcijas “Naglot prieks” ietvaros. Noskaidrosim konkursa “Olu Ola 2016” uzvarētāju. Ņem līdzi Lieldienu olu – nāc ar ģimeni un draugiem.

Ventspils

27. III no 12.00 Piejūras brīvdabas muzejā Lieldienu pasākums “Mosties! Kusties! Priecājies!”. Apmeklētājus izklaidēs un iepriecinās trušu dārzs, notiks lēkšana maisos, būs gan olu ripināšana, gan meklēšana, būs vēderprieki, konkursi, fotostūrītis un dzīvā mūzika muzikālās apvienības “Vintāža” kvarteta un vokāli instrumentālo ansambļu “Jautrie draugi” un “Jautrie draudziņi” izpildījumā. Ieeja: pieaugušajiem – EUR 1,40 vai EUR 1,00 + 40 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 0,60 vai EUR 0,30 + 30 venti; ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1–5 bērni) – EUR 2,80 vai EUR 1,90 + 90 venti.

Latgale

Daugavpils

28. III 11.00 Vienības laukumā Lieldienu tirdziņš. 12.00 Lieldienu koncerts “Nāc šūpoties!”; 13.00 Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Daugava” un solistes Irēnas Ancānes koncerts; 14.00 Vienības nama koncertzālē koncerts “Sailes gaismā”.

Jēkabpils

27. III 11.00 Jēkabpils Kena parkā. Šūposimies, krāsosim, ripināsim olas, kaulēsimies, Lieldienu zaķu kompānijā iesim rotaļās, piedalīsimies stafetēs, kopā ar folkloras kopu “Rati” iedejosim un ieskandināsim Lieldienas. Pasākums – bez maksas.

Līvānu novads

27. III 14.00 Līvānu novada kultūras centrā (labu laikapstākļu gadījumā pie kultūras centra) notiks pasākums ģimenēm – “Raibu raibā Lielā diena”. Ieeja brīva. Pasākuma laikā Lieldienu olu krāsošana un olu ripināšanas sacensības. Šūpošanās, rotaļas un radošas spēles ar pārsteiguma balvām. Koncertu kuplinās: bērnu tautas deju kolektīvs un folkloras kopa “Ceiruleits”.

27. III 15.00 Jersikas tautas namā 15.00 Lieldienu Lustes maziem un lieliem – Lieldienu rīta stāsts “Kas krāso olas” (piedalās Jersikas bērni), mīklas, ticējumi, rotaļas kopā ar Lieldienu zaķi un viņa mazuļiem, olu ripināšana un kaulēšanās, Lieldienu zaķa foto stūrītis, šūpošanās. Cienāšanās ar saimnieču sarūpētām pankūkām. Aicinām bērnus ierasties zaķa kostīmos. Ieeja – viena krāsaina Lieldienu ola. Lieldienu balle, spēlēs grupa “Straume”. Olu ripināšana, kaulēšanās, skaistākās Lieldienu olas noteikšana, kā arī Lieldienu zaķa foto stūrītis. Ieeja EUR 4. Galdiņu rezervācija laikus – tālr. 28349576.

27. III 19.00 Sutru kultūras namā Lieldienu koncerts “Sveikts ar pūpolzaru pavasaris ienāk”. Koncertā piedalās Līvānu novada amatiermākslas kolektīvi. Ieeja brīva. 21.00 Sutru kultūras namā Lieldienu balle. Ieeja EUR 4.

27. III 15.00 Turku saieta namā Lieldienu koncerts ar duetu “Inga un Normunds”. Pirms un pēc koncerta kaulēšanās ar olām un spēles no dažādām Lieldienu tradīcijām. Ieeja EUR 2.

27. III 14.00 Rudzātu saieta namā pasākums “Lielās dienas jampadracis”. Ieeja brīva. 22.00 balle kopā ar grupu “Sēnīte”. Ieeja EUR 3, pēc 23.00 – EUR 4.

28. III 15.00 Rudzātu saieta namā folkgrupas “Rūžupis veiri” koncerts un diska prezentācija. Ieeja EUR 2.

Ludzas novads

26. III 9.00 Ludzas amatnieku centrā Lieldienu Zaļais tirdziņš.

27. III 13.30 Ņukšu tautas namā Lieldienu pasākums.

27. III 17.00 Pildas tautas namā Lieldienu svētku koncerts, turpinājumā balle.

27. III 19.00 Istras namā Lieldienu balle.

27. III 20.00 Rundēnu tautas namā Lieldienu pasākums.

27. III 22.00 Birģu tautas namā Lieldienu diskotēka.

28. III 14.00 Nirzas tautas namā Lieldienu koncerts “Ai, ciemiņi, ai, kaimiņi”, Lieldienu izrāde.

28. III 15.00 Ludzas kinoteātrī koncerts “Krāsainās Lieldienas”.

Preiļi

27. III 15.00 Preiļu kultūras namā Lieldienu pasākums visai ģimenei “Zīmēsim Lieldienu saulīti sirdī!”. Saulītes zīmēšana un šūpošanās, olu ripināšana un olu kaujas, dejas kopā ar deju kopu “Dancari”. Tērpies kā zaķis un nāc uz zaķu skrējienu “Pa garauša pēdām”. Muzikāla lielo leļļu izrāde “Hū, svētki izglābti!”.

27. III 19.00 Saunas pagastā Lieldienu pasākums “Zaķu nerātnības Prīkuļos!”. 22.00 balle kopā ar grupu “Mustang” no Valmieras. Ieeja EUR 2, pašdarbniekiem – bez maksas.

Vidzeme

Alūksnes novads

24. III 13.00 Malienas tautas namā Lieldienu pasākums visai ģimenei “Zaķenes Jepes un vilka Tūtiņa Lieldienu rokenrols”.

26. III 12.00 Māriņkalna tautas namā Lieldienu pasākums Jaunlaicenes, Veclaicenes, Alsviķu, Jaunalūksnes, Mārkalnes un Ziemera pagastu senioriem.

26. III 13.00 Annas kultūras namā pasākums visai ģimenei “Raibās Lieldienas”.

27. III 11.00 pie Jaunannas tautas nama Zaķu skrējiens, olu ripināšana, vārīšana, olu kaujas.

27. III 11.00 Kalncempju pagasta Viktora Ķirpas Ates muzejā Lieldienu pasākums “Ottes Lieldienas”. Ieeja bez maksas.

27. III Mālupes saieta namā Lieldienu šūpolēs “Mālupes Cālis” kopā ar zaķeni Jepi un vilku Tūtiņu.

27. III 13.00 Liepnas tautas namā Lieldienu pasākums. 16.00 Lieldienu orientēšanās bērniem, 20.00 nakts orientēšanās lielajiem.

27. III 16.00 Mārkalnes tautas namā Lieldienu zaķis aicina lielus un mazus pie šūpolēm. 21.00 Lieldienu balle.

27. III 17.00 Zeltiņu tautas namā svētku koncerts “Sēj, saulīte, sidrabiņu”.

27. III 19.00 Alsviķu kultūras namā pagasta amatierkolektīvu koncerts “Kādas zaķu saimes stāsts…”. 21.00 Lieldienu balle

27. III 19.00 Jaunannas tautas namā Amatierteātra “Šūpoles” 30 gadu jubilejas pasākums “Ar mīlestību par mīlestību”. 22.00 balle.

28. III 11.00 pie Alūksnes Kultūras centra Zaķu skrējiens.

28. III 12.00 Jaunlaicenes tautas namā atvadu sveicieni Lieldienām “Aizgāja Lieldiena pār augstu kalnu”.

28. III 13.00 pie Māriņkalna tautas nama Lieldienu pasākums “Raibie pavasara svētki”.

28. III 14.00 Veclaicenē Lieldienu pasākums Kornetā “Kūciņa un Pankūciņa Lieldienās satikās un lielījās”.

Cēsis

26. III 11.00 “Mazajā brīnumzemē” Raunas ielā 7 Ģimeņu pasākums Lieldienu sestdienā. Divu stundu piedzīvojumu programmā kopā baudīsim mazās pasaules brīnumus, atkārtosim drošības prasmes uz ceļa, dzelzceļa un mājās, kā arī pētīsim tehnoloģiju noslēpumus. Tad darbnīcās gatavosim pavasarīgus 3D maketa gabaliņus, kurus pasākuma noslēgumā katram dalībniekam dosim līdzi uz mājām. Iepriekš pieteikšanās pa tālruni 28308377 vai rakstot mazabrinumzeme@gmail.com. Dalības maksa vienai personai EUR 6.

27. III 12.00 – 15.00 Rožu laukumā sadarbībā ar Cēsu Mākslas skolu darbosies Raibo zaķu un Koka olu darbnīcas, kurās ikviens ar savām rokām un izdomu varēs izgatavot krāsainus Lieldienu brīnumus. Svētku viesi savus talantus varēs izmēģināt arī Krāsainajā vilnas un Siena rotājumu darbnīcā. Varēs iegādāties dažādus gardumus labumu tirdziņā un nodrošināt, lai visu gadu nav jācīnās ar “lāča miegu” un vasarā nav jāsatraucas par odu un dunduru kodumiem, kārtīgi izšūpojoties lielajās Lieldienu šūpolēs. Lai piedalītos lielajā olu ripināšanā, līdzi no mājām jāpaņem krāsainākās un stiprākās olas! Par jautrību pasākumu laikā rūpēsies Lieldienu zaķis.

Rakšos Lieldienas kopā ar kamieļiem

27. III 12.00 – 16.00 atpūtas kompleksā “Rakši” uz Lieldienām aicina pavasara Ziedu feja kopā ar kamielēniem Raksēnu un Pumpuriņu. Programmā: pavasara muzikālie ritmi, pastaigas ar lamiņām, izbraucieni lamu ratos, šūpošanās un olu ripināšana, katram bērniņam Lieldienu balons, stafetes un sacensības ģimenēm.

Gulbenes novads

26. III 12.00 Līgo kultūras namā Lieldienu pasākums – bērnu teātra izrāde, radošās darbnīcas un citas aktivitātes.

26. III 12.00 Druvienā Lielā diena. 12.00 talka pie jaunās amatnīcas. 16.00 Buņģa zupa. 19.00 Lieldienu dziesmu mācīšanās un danči. 22.00 balle kultūras namā, spēlē “SWAP”.

26. III 11.00 Stāķos, Saimniecības ielas parkā Lieldienu pasākums “Gatavosimies Lieldienām kopā”.

26. III Papardē “Lieldienas kopā ar Bānīti – Papardē”. Tvaika vilciens ar svinētgribētājiem uz Papardi dosies 13.00 no Gulbenes dzelzceļa stacijas, bet atgriezīsies 17.25. Jūs gaidīs Zaķu tēvs, māte un saime. Priecāšanās, lustēšanās, olu vārīšana.

27. III 12.00 Lizuma kultūras namā “Lieldienas Lizumā”. Sadziedāšanās ar folkloras kopu “Ūdenszāle”, sadancošana ar Lizuma lauku kapelu, olu krāsošana un putnu būru gatavošana, fotografēšanās pie Lieldienu zaķa, olu ripināšanas sacīkstes, šūpošanās. Ieeja – krāsota ola.

27. III 12.00 Stāmerienas tautas namā Lieldienu prieki. “Lauvēna pirmās Lieldienas” – izrāde bērniem, “Zaķpēdiņas” – radošā darbnīca, “Gūt prieku no putnu dziesmām un grāmatām” – saruna ar grāmatu, Lieldienu olu izstāde un rotaļas.

27. III 15.00 Lejasciemā, parkā pie kultūras nama (sliktos laika apstākļos kultūras namā) Lieldienu aktivitātes mazajiem un lielajiem.

27. III 10.00 pie Druvienas kultūras nama “Austošās saules sagaidīšana”. Šūpoļu rotāšana, olu ripināšana, šūpošanās.

27. III 13.00 Tirzā Lieldienu pasākums. Piedalās: bērnu teātri un pašdarbības kolektīvi.

27. III 14.00 Staru kultūras namā “Lieldienu lustes”. Pasākuma programmā Lieldienu ieskandināšana, Lieldienu izdarības, Valmieras kinostudijas teātra izrāde visai ģimenei “Lauvēna pirmās Lieldienas”.

27. III 14.00 Galgauskas kultūras namā Lieldienu koncerts “Mazs pumpurs sauli gaida…”. Piedalās “Veišu muzikanti”, Tirzas kultūras nama vokālie ansambļi, Galgauskas amatierteātris ar E. Kirillovas lugas “Tracis bučas dēļ” pirmizrādi.

27. III 11.00 Gulbenes kultūras centrā muzikāla izrāde ar Čučumuižas rūķiem “Lieldienu zaķa skola”. Pēc izrādes radošas, krāsainas un pavasarīgas aktivitātes Gulbenes kultūras centra iekšpagalmā.

28. III 13.00  Beļavas tautas namā Lieldienu pasākums. Veidosim kopīgu izstādi ar līdzpaņemtajām Lieldienu olām un skaisti sarūpētām kompozīcijām, būs rokdarbnieku kopas “Dzīpariņš” “Senču rakstu zīmju” darbu prezentācija, mākslas studijas “Krāsu prieks” izstāde un Tirzas plenēra “Libertam – 120” darbu prezentācija.

28. III 12.00 Rankas “Stūrīšos” Lieldienu svinēšana. Tirdziņš, radošās darbnīcas bērniem, atrakcijas ģimenēm, vizināšanās zirga pajūgā, olu ripināšana. 13.00 Rankas kultūras nama folkloras kopas un Rankas pamatskolas folkloras kopas “Dzīpariņi” koncerts un danči.

28. III Jaungulbenē Lieldienu pasākums. 10.00 pie veikala “Uguntiņa” ģimeņu foto orientēšanās “Pa zaķa pēdām”. 15.00 tautas namā Lieldienu lustes un skrējiena apbalvošana.

Līgatnē Lieldienu ripas čempionāts

27. III 13.00 Lejaslīgatnē pie kultūras nama Latvijas čempionāts Lieldienu ripas spēlē. Koka ripa, kas tiek izmantota spēlei, ir apaļa kā pati saule, bet spēles laukums simboliski ataino debesjumu. Dzenot ripu, mēs simboliski palīdzam saulei kāpt Debesu kalnā. Sievietes spēlē piedalās ar savu līdzi jušanu, spiegšanu un gavilēšanu. Tā ir vieta, kur puišiem parādīt savu spēku un meitām noskatīt vīru. Spēlētājus un līdzjutējus uzmundrinās Klints ģimenes dūdu un bungu spēle.

Limbažu novads

25. III 12.00 Pociema kultūras namā “Ciemos pie Lieldienu zaķa”. Piedalās pirmsskolas bērnu deju kolektīvi.

26. III 13.00 Umurgas Dīķmalā “Lieldienu iešūpošana” (sliktos laika apstākļos Umurgas kultūras namā).

27. III 13.00 pie Vidrižu Saieta nama Lielajām šūpolēm olu ripināšana, šūpošanās un citas Lieldienu aktivitātes. 14.30 Saieta namā koncerts “Mazo dziesmas pavasarim”.

8. III 12.00 Pāles kultūras namā Lieldienu zaķis Tracis aicina. Šūpošanās, olu ripināšana un meklēšana.

28. III 11.00 Limbažu Bērnu un jauniešu centrā Lieldienu rīts “Augt ņipriem un stipriem!”.

30. III 11.00 Limbažu Bērnu un jauniešu centrā Lieldienu zaķa brīnumi kopā ar “Kripatiņiem” un kapelas “Eži” jaunāko grupu.

Salacgrīva

27. III Salacgrīvā “Pakaļdzīšanās Lieldienām 2016”. Maratons no Ainažiem līdz pat Tūjai, Liepupei un Minhauzena muzejam. Katrā no pieturas punktiem būs jāveic kāds uzdevums – jāšūpojas, jāripina olas, jāfotografējas ar zaķiem, jāmeklē olas, jāklāj svētku galds, jāsien mezgli, jāatpazīst putni. Informācija: www.visitsalacgriva.lv.

Saulkrasti

27. III 15.00 pie kultūras nama “Zvejniekciems” (Atpūtas ielā 1b) visi aicināti kopā ripināt olas, sadziedāties un iedziedāt pavasara atnākšanu kopā ar Saulkrastu folkloras kopu “Dvīga”, šūpoties lielajās šūpolēs un piedalīties daždažādās spēlēs un rotaļās, lai saulei raitāks ceļš pretī vasarai! Līdzi ņemsim olas ripināšanai un vecas krūzītes un šķīvīšus īsti latviskai veiklības spēlei.

28. III 12.00 pie Saulkrastu sporta centra Lieldienu svinības.

Sigulda

26. III 13.00 pie Siguldas dzelzceļa stacijas vairāk nekā 20 novada Lieldienu zaķi atklās pirmo “Šūpoļu festivālu”. Starp vairāk nekā 20 interaktīvajiem un krāšņajiem festivāla vides objektiem būs grupas “Dzelzs vilks”, scenogrāfa un tēlnieka Rūdolfa Baltiņa un jaunās mākslinieces Kristīnes Niedrājas, ziņu portāla TVNET, novada uzņēmēju, bērnu, šūpoļu meistara Mārtiņa Rupmeja un “Master Wood” radītas šūpoles un vides objekti. Festivāla objekti tiks izvietoti 1,5 kilometru garā ceļa posmā no Siguldas dzelzceļa stacijas līdz Svētku laukumam un tie būs brīvi pieejami ikvienam interesentam triju dienu garumā jebkurā diennakts laikā. Īpaši uz festivālu tiek gaidītas ģimenes ar bērniem.

27. III 9.00 – 16.00 Siguldas Svētku laukumā Lieldienu svinēšana kopā ar folkloras kopām un amatnieku tirdziņš.

Smiltenes novads

27. III 11.00 Launkalnes tautas nama pagalmā Lieldienu jampadracis ar galveno zaķi. Olu ripināšana un meklēšana, spēles un atrakcijas, olu izstāde – ņem līdzi skaistāko olu.

27. III pie Smiltenes TLMS pasākums “Ripu, ripu, Tu, saulīte, Lieldienīšu kalniņā…”. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja krāsot olas, izmantojot dabas materiālus, darboties radošajās darbnīcās kopā ar TLMS “Smiltene” dalībniecēm, šūpoties, piedalīties olu kaujās un ripināšanā, kā arī gatavot īpašos Lieldienu plāceņus. Uz jautriem dančiem un rotaļām aicinās folkloras kopa “Rudzupuķe”. Apmeklētājus gaida arī kāds īpašs pārsteigums – tikšanās ar īstiem Lieldienu garaušiem. Ikviens ir aicināts ņemt līdzi maizes šķēlīti vai kādu burkānu, ar ko pacienāt garaušus. 13.00 uz radošām aktivitātēm t/c “Centrs” aicinās Smiltenes Jauniešu dome.

27. III 11.00 Palsmanes kultūras namā Lieldienu pasākums “Mosties, Saulīte, oliņas jākrāso!”.

27. III 13.00 Grundzāles kultūras namā Palsmanes amatierteātra “Randiņš” izrāde ģimenēm “Pauks un Šmauks”.

28. III 11.00 pie Bilskas ezera Lieldienu pasākums “Nu atnāca Liela diena”. Ieeja – krāsota ola. Olu meklēšana, ripināšana, mīklu minēšana. Sievu un vīru Pantāga gatavošana.

Turaidas pilī gadskārtu ieražu svētki

28. III 14.30 Turaidas muižas saimnieciskajā centrā kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” visi aicināti izdzīvot latviskās tradīcijas, svinot svētkus “Atnāca Lieldiena”. Svētku dalībnieki aicināti ņemt līdzi pūpolu, plaucētu bērzu zariņus, košus dzīparus šūpoļu rotāšanai un krāsotas olas, ar kurām mainīties, spēlēties un dāvināt citiem svētku priekam. Notiks arī skaistāko krāsoto olu dižošanās, kur varēs viens otram pastāstīt par olu krāsošanas noslēpumiem. Lieldienu brīvdienās Turaidas muzejrezervāts atvērts būs katru dienu 10.00 – 17.00. Apmeklētājiem atvērtas būs ne tikai brīvdabas un Turaidas pils ekspozīcijas, bet arī Turaidas baznīca, kurā skatāms 18. gadsimta baznīcas interjers un ekspozīcija “Turaidas baznīcas un draudzes vēsture”. Lieldienu laikā ģimenēm un arī individuālajiem apmeklētājiem tiks piedāvāts spēlēt Lieldienu orientēšanās spēli, kuru izspēlējot varēs iegūt vērtīgas balvas.

Valka

26. III Ērģemes tautas namā 12.00 Lieldienu zaķa skrējiens Ērģemes pietura – Turnas tautas nams. 13.00 Turnas tautas nama bērnu dramatiskā kolektīva izrāde “Trīs sivēntiņi”. 13.30 Vaļasprieku izstādes “Var arī tā” atvēršana. 19.00 Turnas tautas nama dramatiskā kolektīva teatralizēts uzvedums “Ruksītis” un Ērģemes pagasta galda spēļu čempionāta kopvērtējuma laureātu apbalvošana, pēc tam ballīte kopā ar grupu “Mustangs”.

26. III 13.00 Mierkalna tautas namā Lieldienu radošā darbnīca bērniem un jauniešiem. Līdzi jāņem viena izdekorēta, nokrāsota ola. Būs iespēja gan izšūpoties, lai odi nekož, gan piedalīties olu ripināšanas sacensībās, kā arī darboties radoši Lieldienu darbnīcā.

26. III 13.00 Saieta namā “Lugažu muiža” Lieldienu svinēšana. Būs olu krāsošanas darbnīca. Olu ripināšanas sacensības. Zupas vārīšana. Iešana rotaļās. Olu meklēšanas sacensības un izjādes ar zirgu. Līdzi var paņemt savu nokrāsoto olu izstādei.

28. III 15.00 Vijciema tautas namā Otrās Lieldienas ģimenēm un bērniem “Zaķenes Jepes un vilka Tūtiņa rokenrols”.

Valmiera

28. III 13.00 Valmieras Kultūras centrā koncerts “Lieldienu jampadracis”. Koncertā piedalīsies tautas deju ansambļa “Gauja” studijas bērnu grupas, baleta studijas dalībnieki un mazo vokālistu konkursa “Cālis 2016” laureāti. Pasākuma apmeklējums bez maksas. 14.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra klātesošie varēs piedalīties dažādās aktivitātēs kopā ar folkloras kopu “Putni”, kā arī šūpoties lielajās šūpolēs.

Līdz 28. III Valmieras tirdzniecības centrā “Valleta” Justīnes Valdmanes šķirnes trušu saimniecības trušu izstāde.

Zemgale

Auces novads

27. III 13.00 Īles tautas namā Auces PII “Pīlādzītis” bērni ielūdz uz koncertu “Ar labestību iedegsim jūsu domas un sirdis”, Īles Tautas nama “Spridzeklīši” izklaidēs ar jautru “gabaliņu” par dzīvi, un, protams, kārtīgas Lieldienu izdarības ar šūpošanos, olu ripināšanu un olu kaujām.

28. III Bēnes tautas namā Lieldienu saiets maziem un lieliem “Staigā pa saulīti!”. Ar jaukām dziesmām, dejām, teātra spēli priecēs Auces PII “Pīlādzītis” un Bēnes PII “Rūķīši” audzēkņi, Īles bērnu teātris “Spridzeklīši”. Jautrās rotaļās un spēlēs iesaistīsimies visi kopā! Ņemiet līdzi krāsainas oliņas un nāciet!

Dobeles novads

26. III 11.00 Kaķenieku kultūras un sporta centrā Lieldienu jampadracis. Viesosies Liepājas pārvietojamais cirks, Lieldienu zaķis. Notiks līdzņemto olu ripināšana.

26. III 13.00 Zebrenes pagastmājā Lieldienu pasākums “Oliņ – boliņ”. Radošās darbnīcas, jautras atrakcijas, loterija, konkursi.

27. III 10.00 Krimūnu Tautas namā Lieldienu rīts Krimūnās. Dziesmas, rotaļas, šūpošanās, latviešu danči kopā ar folkloras kopu “Svitene”.

27. III 11.00 – 15.00 Dobeles vēsturiskajā tirgus laukumā Lieldienu Jampadracis. Olu izstāde – konkurss “Krāšņākā Lieldienu ola”, radošās darbnīcas, atrakcijas, rotaļas kopā ar stilīgo zaķi Kašeru, olu ripināšana, olu kaujas (ņem līdzi stiprāko). Trušu pilsētiņa un Dobeles dziedošie cāļi.

27. III 11.00 Naudītes pagasta mājā Lieldienu koncerts. Piedalās Naudītes bērnu amatierteātris “Spridzeklīši” un Penkules kultūras nama leļļu teātris “Knauķīši”.

27. III pie Bikstu sporta zāles Lieldienu pasākums “Riti, riti, Saulīte, ritēdama”. Būs dižais ciemiņš – Lieldienu zaķis ar ”dižo uzdevumu”. Šūposimies, krāsosim olas kopīgajā Lieldienu “grāpī”, baudīsim īpašo Lieldienu zāļu tēju, paglaudīsim trušus no ”Abaviešu” mājām, būs vizināšanās ar zirgu droškas iejūgā no “Īkšķīšu” mājām Tērvetes pagasta, dejosim un iesim rotaļās ar Daci Jaunzemi, umurkumurs, sportiskas atrakcijas.

28. III 11.00 Jaunbērzes kultūras namā Lieldienu pasākums lieliem un maziem “Ui, svētkus izglābām!”.

28. III 13.00 Penkules kultūras namā Lieldienu koncerts. Piedalās Penkules kultūras nama amatierkolektīvi. 15.00 Liepupes amatierteātra izrāde “Dārgā Tonija”. Ieeja bez maksas.

Jelgava

27. III 11.00 Jelgavas pils parkā “Lieldienu pastaiga” visai ģimenei, meklējot Lieldienu zaķa paslēptās olas ar folkloras kopu “Dimzēns”, muzicējot un priecājoties kopā ar lieliem un maziem dažādās spēlēs un atrakcijās: olu ripināšanā, zīmēšanā uz asfalta un keramikas traukiem, podu dauzīšanā, olu mešanā grozā. Līdzi uz pasākumu jāņem trīs krāsotas olas, lai varētu piedalīties olu ripināšanas un sišanās sacensībās. Pils parkā būs arī Lieldienu tirdziņš. Mazajiem apmeklētājiem lielu prieku sagādās trušu izstāde un poniji.

Bauskas novads

27. III 12.00 Rožmalu dzirnavās pasākums “Lieldienas rožmalās”. Sameklē savu Lieldienu olu, dziedāsim kopā, rotaļāsimies kopā ar folkloras kopu “Laukam pāri”. Iespēja nobaudīt Lieldienu vēlās brokastis.

27. III 12.00 Bauskas kultūras centrā Lieldienu svinēšana kopā ar folkloras kopu “Trejupe”. Radošās darbnīcas un šūpoles.

27. III 12.00 Codes pamatskolā Lieldienu Jampadracis.

27. III 13.00 Īslīces kultūras namā Lieldienu Jampadracis. 21.00 Lieldienu balle.

27. III 13.30 Vecsaules saieta namā Lieldienu pasākums.

27. III 16.00 kultūras centrā “Dāvis” Lieldienu pasākums ar cirka elementiem.

28. III 12.00 Brunavas pagasta “Ērgļos” Lieldienu Jampadracis.

28. III 12.00 Mežotnes pils parkā Lieldienu Jampadracis.

28. III 14.00 Brunavas pagasta “Ērgļu” estrādē Lieldienu sarīkojums visai ģimenei.

28. III 16.00 Ceraukstes tautas namā “Lieldienas lustes”.

Vecumnieku novads

24. III 12.00 Skaistkalnes tautas namā tiks gaidīti lieli un mazi uz jautru izrādi “Sunītis un Kaķīte svin Lieldienas”. Izrādes autors Armands Ekštets. Ieeja bez maksas.

26. III 10.00 Vecumnieku tirgus laukumā Raibās Lieldienu lustes. Programmā: Vecumnieku tautas nama amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi, lielās Lieldienu olas dekorēšana, olu krāsošana un ripināšana, rotaļas un danči kopā ar Lieldienu zaķi un Bārbeles folkloras kopu “Tīrums”, lauku trušu izstāde “Trīs truši ciemā”, uzņēmuma “Latvijas maiznieks” un novada mājražotāju telts.

26. III 12.00 Bārbeles tautas namā disko balle un karaokes vakars kopā ar mūziķi Sandi Kiopu. Ieejas maksa EUR 3. Galdiņus var rezervēt iepriekš, zvanot pa tālruni 28759159.

27. III 12.00 Kurmenes parka estrādē iedzīvotāji aicināti uz Lieldienu svinībām kopā ar Bārbeles tautas nama jauniešu deju kolektīvu “Rakari”, Bārbeles folkloras kopu “Tīrums”,  kā arī rotaļām ar amatierteātri “Kurmene”.

27. III 13.00 Misas centrā Lieldienas. Spēles, rotaļas, šūpošanās, olu kaujas un ripināšana ar līdzi paņemtām olām, kā arī Lieldienu zupas baudīšana. Mazie Misas ciema iedzīvotāji aicināti ierasties zaķu tērpā, lai dotos Lieldienu zaķu skrējienā apkārt Misas tautas namam.

27. III 15.00 Stelpes pagastā Nīzeres centrā viesosies Lieldienu ekspresis. 16.00 Stelpes tirgus laukumā un 17.00 Beitiņos – dziedās, dejos un ar Lieldienu tradīcijām iepazīstinās Bārbeles folkloras kopa “Tīrums”, Stelpes pagasta amatiermākslinieki un skolēni.

27. III 16.00 pie Valles saieta nama kaulēšanās ar līdzi paņemtām olām un citas dažādas Lieldienu aktivitātes. 17.00 – Lieldienu koncerts, kurā viesosies arī Bārbeles tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Rakari”.

27. III 22.00 Skaistkalnes tautas namā Lieldienu balle kopā ar grupu “Brīvdiena”. Ieejas maksa EUR 3.

27. III 22.00 Misas tautas namā ikviens aicināts uz latviešu deju mūzikas vakaru kopā ar dziedātāju Andri Kiviču un Nikolaju Puzikovu. Ieejas maksa EUR 5. Galdiņus var rezervēt iepriekš, zvanot pa tālruni 26108733.

27. III 22.00 Kurmenes tautas namā grupas “Tranzīts” koncerts un diskotēka. Ieejas maksa EUR 4.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+