×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
11. janvāris, 2018
Drukāt

Ātros izsauca uzreiz pēc saļimšanas. Sīkāk pastāsta par Rojas braucēja nāvi cietumā (8)

Foto no Aijas Kincas twitter, no skaties.lv video un Facebook. Kolāža - la.lvFoto no Aijas Kincas twitter, no skaties.lv video un Facebook. Kolāža - la.lv

Ātrā palīdzība uz Liepājas cietumu tika izsaukta uzreiz pēc jaunā vīrieša saļimšanas un tā atbrauca ātri, LNT raidījumam “Degpunktā” sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

“Viņš piecēlās no rīta. Acīmredzot, sareiba galva un viņš saļima. Tūlīt pat tika izsaukta medicīniskā palīdzība, kas ieradās ļoti operatīvi un viņiem tika nodrošināta iekļūšana cietuma teritorijā. Aptuveni 40 minūtes ilga reanimācijas pasākumi,” stāstīja I. Spure.

Pēc raidījumā izteiktā minējuma, ņemot vērā notiesātā pagātni, kurā lietotas dažādas atkarību izraisošas vielas, nāves cēlonis, iespējams, ir saistīts tieši ar vīrieša dzīves veidu.

9.janvārī Liepājas cietumā nomira 1983.gadā dzimis vīrietis, kurš pagājušajā vasarā Zvejnieksvētkos, būdams alkohola reibumā, Rojā notrieca gājēju, kurš tika smagi savainots un tagad pārvietojas ratiņkrēslā. Tiesa toreiz nolēma, ka cietušajam no vainīgā piedzenama materiālā kompensācija, kas tagad netiks saņemts, norādīja raidījums.

“Vakar, uzzinot par vainīgā nāvi, protams, bija šoks. Tagad varu tikai izteikt viņa ģimenei un tuviniekiem lielu līdzjūtību. Lai arī viņš sakropļoja manu brāli, nāvi viņam noteikti nevēlējām. Bija vismaz cerība kādreiz saņemt no vainīgā kompensāciju par Artūra ārstniecības izdevumiem, tagad tās vairs diemžēl nav. Artūrs ir izgājis vairākus rehabilitācijas kursus dienas stacionārā, pie viņa regulāri nāk fizioterapeite, tomēr joprojām pārvietojas ratiņkrēslā. Ir smagi kāju nervu bojājumi – labo pēdu nejūt, kreisā kāja labākā stāvoklī. 9. janvārī pēc ķirurga apmeklējuma saņēmām labu vēsti – ir atļauts uzsākt daļēju slodzi speciālistu uzraudzībā, izmantojot palīgierīces. Bet, kad brālis saņems šīs nepieciešamās kāju ortozes un ceļu fiksatorus, neviens nevar izskaidrot. Kopumā, lai arī neliels, progress tomēr ir un tas vieš cerības, ka Artūrs tomēr staigās un varēs pilnvērtīgi dzīvot,” raidījumam sacīja cietušā vīrieša māsa.

Autovadītajam, kurš sakropļoja cilvēku, tika piespriesti pieci gadi cietumā. Policija izslēdz, ka nāve notiesātajam iestājusies vardabīgas darbības rezultātā.

Pērn jūlijā Valsts policija izsaukumu saņēma plkst.5.59, kad “Crysler” markas automašīna notrieca 1984.gadā dzimušu vīrieti. Sākotnēji autovadītājs bija pametis notikuma vietu, tomēr vēlāk VP Dundagā aizturēja aizdomās turamo, 1983.gadā dzimušu vīrieti. Viņš aizturēšanas brīdī bija 1,4 promiļu reibumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Labi ka nosprāga šis mēsls.

 2. Raidījumā Degpunkts Spures teiktais izklausījās pēc taisnošanās,”pasaku”stāstīšanas un domā,ka visi apkārtējie ir stulbeņi un noticēs…-Piecēlās agri no rīta,palika slikti un nomira…Skaidrs,ka tas nenotika pēkšņi un lasot dažādu informāciju par Liepājas cietumu,tad nav brīnums…vismazākais cietums,bet mirstība…Ir dzirdēts,ka agri no rīta uzraugi vēl guļ…

 3. Tas, ka pagātnē ir atkarības, neizskaidro pēkšņu nāvi cietumā. Nav problēmas tikt pie narkotikām tādā daudzumā, lai pārdozētu? Cietumā?
  Turklāt, ko nozīmē – no rīta piecēlās un tad pēkšņi saļima? Ja būtu pārdozējis, tad būtu atslēdzies- par nekādu celšanos no rīta tur runas nebūtu. Un tādus simptomus kā “lomkas” cietuma personāls nefiksēja?
  nu dīvaini tas viss izskatās… nu dīvaini…

 4. Jā, to ļurbu man nav žēl. Tikai izposta citu cilvēku dzīves.

 5. Naivi cerēt, ka no dzērāja saņemtu kādu kompensāciju. Tiesa manā gadījumā to piesprieda jau 15 gadus atpakaļ, bet dzērājs slēpjas un kompensāciju gaidu joprojām. Ārstēšanos apmaksās apdrošinātāji.

 6. Vai tad apkārtējie uz nevarēja izsaukt ceļa policiju, būtu uzreiz savākts nebūtu tāds gadījums.

 7. ..saņema pēc nopelniem, sods pienāca ātrak….

Draugiem Facebook Twitter Google+