×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Ātrs un arī spīd. Spīdmintons!

1. Badmintonu amatiera līmenī prot spēlēt t

1no5
Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale

Meklējot spīdmintonistus, nonāku Brenguļos. Te atrodas lielākais spīdmintona klubs Latvijā – Zaļā pēda. “Mēs vienkārši esam aktīvākie,” pasmaida Santa Paegle. Viņa pati ar šo sporta veidu nodarbojas kopš 2012. gada rudens un patlaban ir Latvijas spīdmintona pirmā rakete sieviešu vidū. Brenguļos viņa šo sporta veidu palīdz apgūt gan bērniem, gan pieaugušajiem. Apkaimē interese par to ir vairāk nekā 30 cilvēkiem, sākot no četrgadniekiem un beidzot ar spēlētājiem, kuriem vecumu Santa nav pajautājusi.

Aktīvākie – ārpus Rīgas


“Par mums smejas, ka tik daudz interesentu esot tāpēc, ka te nekā cita nav ko darīt. Bet man par katru jaunu spēlētāju ir prieks. Gandarījums par ikvienu, kurš dodas ārpus mājām.”

Aktīvi spīdmintonisti vēl ir Jelgavā, kur izveidots klubs. Entuziastu grupa ir arī Skaistkalnē un Jēkabpils pusē. Slikta ziņa visādā ziņā modei pakaļ skrienošajiem rīdziniekiem – Rīgā ir vien spīdmintona amatieru saujiņa, kas šad tad sapulcējoties Piņķos. Iespēju trenēties pie pieredzējušāka spīdmintonista nav, taču jācer, ka tikai pagaidām.

Latvijas reitingā spīdmintonā var atrast aptuveni 80 uzvārdu. Pagājušajā gadā pasaules otrajā čempionātā (tas notiek reizi divos gados) mūsu valsti pārstāvēja divi cilvēki. “Es teiktu, ka panākumi bija gana labi – vienspēlēs dāmām ieguvu 17. vietu 70 spēlētāju vidū. Arī Latvijas Spīdmintona federācijas prezidents Mārtiņš Žogots no Jelgavas kluba spēlēja labi, iekļuva finālturnīrā. Šogad Varšavā notiks Eiropas čempionāts. Turp dosies jau lielāka delegācija, tā ka lēnām viss attīstās,” stāsta Santa Paegle. Rudenī paredzēts arī Starptautiskās spīdmintona organizācijas rīkotais Nāciju kauss. Iecerēts, ka vispirms septiņos apgabalos notiks priekšsacīkstes, izvēloties dalībniekus finālturnīram. “Aprīlī bija paredzēts Austrumeiropas posms. Tā kā neviena cita dalībvalsts nepieteicās, mēs automātiski kvalificējāmies finālturnīram, kas oktobrī notiks Ungārijā,” ar smaidu stāsta jaunā sporta veida entuziaste.

  1. Badmintonu amatiera līmenī prot spēlēt t
  2. Sviedri garantēti


  3. Treneres aizrādījumi

  4. SPĪDMINTONS
 Triju s
  5. Spīdmintona paveids – BLEKMINTON

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+