×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
29. jūnijs, 2017
Drukāt

Katru dienu, b***, skalo smadzenes.” Sarunas “Rīdzenē” atklāj, kā oligarhi centušies pakļaut medijus (24)

Foto LETAFoto LETA

Noklausītās “Rīdzenes sarunas” atklāj, kā oligarhi būvēja savu ietekmi, pakļaujot un kropļojot Latvijas medijus, raksta žurnāls “Ir”, kas ceturtdien publicējis vēl daļu sarunu atšifrējumu, kas esot iegūti “no avotiem, kas lūdz savu identitāti neatklāt”.

“Zini, kas ir sūdīgi, mēs tā arī neatrisinājām… Ko es uzreiz teicu – ka vajag apvienoties par sabiedriskajiem medijiem. To televīziju daudzmaz sakārtoja, valsts televīziju, bet valsts radio, kā bija, tā palika,” to Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) pēc 10.Saeimas vēlēšanām teicis Ainaram Šleseram. Šajās vēlēšanās Šlesera un Andra Šķēles apvienība “Par labu Latviju” ieguva astoņas vietas. “Īstermiņā padiršam tikai tāpēc, ka ir tie pretinieki. Šajā variantā, kad apvienota radio un televīzija, privātos medijus uzfrišinām – ko viņi izdarīs? Viņiem nebūs resursi. Mēs varam izspēlēt izcili,” teicis Šlesers.

“Katru dienu, b***, skalo smadzenes,” pēc 10.Saeimas vēlēšanām šādi Lembergs esot rezumējis situāciju sabiedriskajos medijos. Šlesers piedāvājis risinājumu pēc prezidenta ievēlēšanas taisīt apvienību. “Latvijas radio, televīzija un tur ir gatava komanda, kura nosedz visu laukumu. Un pieņemt lēmumu optimizēt, pārlikt jaunās telpās radio, bet viena vadība,” viņš teicis.

Kā raksta “Ir”, šāda politiskā koncepcija ar dažādu institūciju un ekspertu iesaistīšanos tiešām tika izstrādāta un pašlaik būtu jau īstenota dzīvē, ja vien 2013.gada vasarā Valda Dombrovska (V) valdība pēkšņi nebūtu norāvusi tai stopkrānu. Kā viens no iemesliem kuluāros izskanējis tieši politiskā stīvēšanās par to, kurš – “Vienotība”, Zaļo zemnieku savienība (ZZS) vai nacionāļi – uzliks ķepu apvienotajam medijam.

Pēc 10.Saeimas vēlēšanām Lemberga regulētā ZZS ir nodrošinājusi ietekmi koalīcijā ar “Vienotību”, bet vienlaikus vairākums Saeimā sanāk arī oligarhu izsapņotajai ZZS un “Par labu Latviju” savienībai ar “Saskaņu”, kas ļautu “novākt” toreizējo prezidentu Valdi Zatleru un ievēlēt “savu” prezidentu, kurš tad pavērtu ceļu valdības maiņai. Tikai jāpanāk, lai vēlētāji viļas Valda Dombrovska kabinetā, kam jāturpina reformas, raksta “Ir”.

“Mērķis ir drāzt valdību,” Šlesers formulējis kārtējā biznesa sarunā ar “airBaltic vadītāju” Bertoltu Fliku, bet pēctecim Rīgas domē Andrim Amerikam (GKR) skaidrojis: “Mēs medijus pieslēgsim mērķtiecīgi uz valdības skaldīšanu”. Vienlaikus pašiem visu laiku esot jābūt uzmanības centrā. “Mums jābūt tā, b*** – Šķēle, Šlesers! Lai cilvēki redz! Jānomobilizē spēki, ka mēs esam nevis lūzeri, b***, bet visur rādāmies… Opozīcijā, bet viņš, b***, ir dzīvs, vesels,” Šlesers klāstījis kompanjonam Viesturam Koziolam. “Gribam konsolidēt valsti, vajag konsolidēt medijus,” rezumējis Šlesers.

“LNT mums ir tiešais kanāls. Latvijas Televīzijā varam nodrošināt ziņojumus,” Šlesers sacījis Andrim Amerikam (GKR). “”Diena tomēr tagad ir nopirkta,” viņš klāsta ekspremjeram Vilim Krištopanam, kuru pēdējā brīdi pirms vēlēšanām sauc palīgā vākt balsis. “Mums ir “Diena”, ir “Dienas Bizness”, Aivaram ir “Neatkarīgā”,” viņš savilcis bilanci un papildinājis, ka draudzīgs ir arī krievu skatītākais kanāls “PBK”, kura saimnieki ēteru esot sadalījuši starp “Saskaņu” un apvienību “Par labu Latviju”.

Kā vēsta “Ir”, oligarhi arī rēķinājuši, kā naudu medijiem pasmelt no valsts un pašvaldību uzņēmumiem, kurus paši politiski kontrolē. Jo, lai gan peļņu mediji nenes, tie esot jāuztur ietekmes nodrošināšanai, kā Šlesers paskaidrojis Amerikam, kad tas 2010.gada nogalē jautājis, vai saimnieki pēc vēlēšanām turpinās finansēt “Dienu”. “Viņa ir jātur, lai neļautu radīt “Dienu-2″. Viņa ir jātur, tur jau tas svarīgākais,” teicis Šlesers. Taču esot jāsaved kārtībā saturs, un pēc vēlēšanām varēšot brīvi ielikt amatos politiskos preses sekretārus Edgaru Vaikuli un Romānu Meļņiku. Tikai vēl jāsagaida, lai beidzas abonēšanas kampaņa. “Tad jau viss, cilvēki ir parakstījušies, naudu ir samaksājuši, un tad var ap jauno gadu taisīt rokādes,” viņš sacījis.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. PĒC ŠĪ PAZIŅOJUMA IR VAIRĀK KĀ SKAIDRS, KA SARUNAS IR SAFABRICĒTAS, KAS LOČMELEI ITIN LABI PADODAS, TIKAI VIENĀ LIETĀ IR PĀRŠAUTS PAR STRĪPU – TĀ NERUNĀ NE LEMBERGS, NE ŠLESERS.bET KATRS JAU DARA SAVU NO TĀ PLAUKTIŅA LĪMEŅA UZ KURA PATS ATRODAS. Bez tam – smieklus izraisa sarunu tēmats par žurnālistu uzpirkšanu… Kurus ta viņi uzpirka vai grasījās uzpirkt? To, ka Vienotība bija uzpirkusi Dombura raidījumu, raidījumu – nekā personīga, Streipu un Strautmani un vēl daudzus citus , bija katram redzams, bet, ka būtu parādījies kāds uzpirkts no LemUerga, Šķēles vai Šlesera…tas ir vairāk kā smieklīgi. Šie cilvēki tika plosīti gabalos visos medijos!!!!!!! uN KĀ TAD AR vVENOTĪBU? UZPIRKŠANA NOTIKA BEZ JEBKĀDĀM SARUNĀM????

 2. Seno grieķu padoms pret nevēlamiem =”Ostrakisms (sengr. ὀστρᾰκισμός, no “ὄστρᾰκον” – “lauska”) – izraidīšana trimdā.
  Likums Atēnās, Argosā u.c. senās Hellādas polisās, ka jebkuru pilsoni, kurš savu rakstura īpašību un talantu dēļ varēja būt bīstams pastāvošajai iekārtai, varēja bez pierādījumiem, tikai nobalsojot izraidīt no polisas uz 10 gadiem (vēlāk laiku samazināja uz 5 gadiem). Tas netika uzskatīts par sodu, līdz ar to izraidītais pilsonis saglabāja savu īpašumu.”
  To var atjaunot Latvijā un nebūs šādu problēmu…

 3. pamela un samurajs Atbildēt

  beidzot āža kāja ir parādījusies.izrādās ,ka sorosa žurnāla ir uzšūmētajai jezgai ir viens mērķis-novākt lembergu.

  • Cik skaista valoda jūsu Lembegam! Visu Latviju piesmirdinājis. Sorosīdi, pat ja gribētu , netiek lidz.
   Lumpeņi, pamuļķi, penčuki – ko nu? Jūsu baltais tēvs lamājas un ieņirdz par jums lidz kaulam.

  • pamelām u.c Lembja troļļiem Atbildēt

   Ja arī IR panāktu Lemberga novākšanu no politiskās skatuves, tad visiem žurnālistiem būtu jāpiešķir 3 -zvaigžņu ordenis.
   Ja šo smagos noziegumos apsūdzēto rupekli ieliktu cietumā, tad varētu runāt par Latviju kā tiesisku valsti.

  • to "pamelai"un samurajam Atbildēt

   Cik jābūt izkaltušām smadzenēm lai ko tādu rakstītu ar MANU niku! Žīds Soross ir mans,PAMELAS, ļoti cienījams biznesmenis.Tas ,ka viņš pelna naudu biržās ,un ne viņš viens, norāda tikai uz to,ka viņš ir looti gudrs vīrs!Man ir viņa grāmata par pasaules ekonomiku un daudz ko citu.Iesaku izstudēt.Pie tam viņš ir ļooti dāsns un daudz nodarbojas ar labdarību kas mūsu īstiem VALSTS!! izzadzējiem ir svešs vārds!Un kā jums šķiet,KĀDA kāja ir redzama Pundura maušanā par NATO kā okupantiem??Kāda kāja rībina Rīgas u.c. SC pārņemtās domes?Soross neslapstās,visi zina kuriem viņš ziedo.Pie tam šis temats sen jau izsmelts.Tramps tagad ir uz strīpas.Lai jums veicas zagt citu nikus,ja sava nav un smadzenes čokurā.

 4. Nav saprotams, ka šis viss ir interesanti. Izskatās pēc īpaši akcentēta pasākuma, lai novērstu pašreiz būtiskākos jautājumu valstī. Un tā mums notiek. Un atkal ņemsies un ārdīsies, bet darbs neis uz priekšu un valstī naudas nebūs nekam.

 5. Jājautā politkretīniem ,bļjadz,cik ilgi vēl slauksiet valsti un tautu?Pilnīgs ārprāts iedomāties,ka katram ir sievasmbērni,vecāki utt.Cik drausmīgi precīzi tiek kopēta Krievijas politiskā vide!Domāju,ka šai bandai ir VDK maisu kopijas vai paši maisi,jo nav iespējams iedomāties kapēc tādi mērgļi spējīgi izzagt valsti un sakārtot valsī visu tā kā šiem nepieciešams.Vai tad visi politiķi ir maisos vai Hūtes un Co noprkti?
  NEVIENS taču pat neprotestē piem.,par Hūtes cūcīgām izdarībām ar valsti.Tāpat SC un Ušaka Krimai līdzīgu fektēšanu pa LV galvaspilsētu Rīgu.Vējonis Kirhenšteina dublikāts!Idiotiskā viņa reakcija uz “IR”drukāto !

 6. Ja pēc visa lasītā žurnālā,valstī nekas nemainīsies ,bļjadz,/ atvainojos! / pielipa,tad varam izslēgt uguni stacijā.Ārprātīga astoņkāja banda šiverē pa valsti un Kalnmeiers,Mežviets,DP,SAB utt.dus uz lauriem un uzskata,ka valstī viss ir OK.Mums faktiski valsts nav,jo visu nosaka krimiķis!Tiesiskuma kā tāda arī nav!Pat bez “IR “tauta redz kā tiek sastumti amatos bandas vajadzīgie jefiņi.Nebūs “tolka”arī no J. Straumes.KNABā.
  HŪTEI JĀSĒŽ lai valsti varētu izdezinficēt !!Nepieciešama ceturtā Atmoda !!bet BEZ kompartijas un VDK ielikteņiem.

 7. Protams, protams, starp lamām uzspurdz arī īstas uzpirkšanas tēmas, piemēram – ka “Ulmaņa ievēlēšanai par prezidentu 0i, kak maksāts”. Bet – kā tur ar tā “olšteina sešinieka aizmukšanu no reformu partijas, kas faktiski ievadīja Zatlera sagrāvi. Lai tie puiši atklājas, kā tur īsti bija. Daudzi no mums sliecas domāt, ka šis sešinieks ir Aboltiņas “honkongas bēgļa” masveidīgs variants! Kas savukārt ievadīja Vienotības kritienu, no kura nu vairs neizbēgt …

 8. Nu re, atkal Kremlis un Putina garā roka grib samaisīt Latvijas vēlētāju un iedzīvotāju prātus. Kaut ar novēlošanos, bet ietekmi uz demokrātiskiem procesiem valstī tie atstās un graus ideālās Eiropas Savienības tēlu!!!!!!! Jāmērdē iedzīvotāji badā un jāpastiprina ASV un NATO spēki pie Krievijas robežas!!!!!

 9. =vienlaikus vairākums Saeimā sanāk arī oligarhu izsapņotajai ZZS un “Par labu Latviju” savienībai ar “Saskaņu”, kas ļautu “novākt” toreizējo prezidentu Valdi Zatleru un ievēlēt “savu” prezidentu, kurš tad pavērtu ceļu valdības maiņai.=
  Vai te teikto var saprast , kā gatavotu valsts apvērsumu – ko tad tas prokuratūras Jancītis un KNAB u citi drošibnieki tam piekrīta un klusējot atbalstīja – nesanāca un arī neizmeklēja, ”pazaudēja” papīrus…

 10. Pa smuko!Kà 90 gadu krievu bojevikos leksika.

  • Bet ir taču latviešu literāti, inteliģenti, radio raidījumu vadītāji, kas tieši tā runā, raksta un tulko! Ka valoda mainoties un tie esot tagad īsti latviešu vārdi! Paskatieties IR Domuzīmēs intervijas šai sakarā!

 11. Tas ka IR publicē šīs sarunas nemazina jautājumu par to, kurš tad ir IR saimnieks. Kādam takš tas izdevums pieder. Un diez vai šis īpašnieks nemēģina realizēt savas (vai par naudu citu) intereses. Tad kuram onkulim pieder IR?

  • ka šo publicē IR, tikai apstiprina aizdomas, ka aiz šībrīža trokšņa tiek maskēti daudz lielāki sūdi, kas tieši skar, vai izriet no IRa saimniekiem. Tauta ir dumja. Pie prāta nāk tikai tad, kad izpriecas u.c. labumi sāk spiest traktus. Diemžēl, parasti, pie prāta nāk par vēlu. Ikstens uzdeva pareizo jautājumu: “kāpēc tieši tagad?” Tas gan bija par citu tēmu, par Vējoņa māžošanos ar tautas vēlēta prezidenta iespēju. Bet, jautājums, principā, vietā: “kāpēc tagad (pēc pašvaldību, vai pirms Saeimas vēlēšanām), un , kāpēc IR?”

 12. Protams, ka jāsadod pa ausīm žurnālistiem, kuri uzdrošinājušies apšaubīt “brāļu Roulendu” un ģen.prokurora lomas tēlotāja kristāldzidrumu!

 13. Nebūtu žēl! Pareizi komentāri!!! RIEBJAS NE TIKAI VIŅU PURNI, BET VISS, KAS SAISTĀS AR ŠO NEKAUNĪGO CILVĒKU DARBĪBĀM! ĢIMENE IR IZAUDZINĀJUSI TĀDUS !?! NEVIENS CITS TUR NAV VAINĪGS!!! PAR NELIETI NEVIENS NEPIEDZIMST! ARĪ SKOLA TĀDUS TAJĀ LAIKĀ NEAUDZINĀJA! CIK NEKAUNĪGI, NELIETĪGI VIŅI UZVEDĀS TELEVĪZIJAS RAIDĪJUMOS: KAS PAR LEKSIKU! NEVIENAS PATIESAS ATBILDES! VISS PA GAISU! VISS TIKAI VIŅIEM! VĀJPRĀTS!!!!!!!!!!

  • Nezinu, kam vēl jānotiek, lai tie, kuri te runā par riebīgiem purniem un lodes laišanu pierē beidzot saprastu, ka šie riebīgie purni un lodes pelnījušie ir mūsu valsts, kura pirmām kārtām rūpējas tieši par šiem purnirm, bet mīļo latviešu tautu piemin tikai attiecīgajos svētkos, stāstot par kaut kādu demokrātisku valsti un plebis tam tic un saka, ka valsts ir laba, bet valdība slikta

 14. ar lielako prieku sitiem ielaist lodi piere

 15. Prezident, ko teiksi?! Vai klusēsi, kā jēriņš, jo savējos tak neaiztiek?! Citādāk skanēs rupja leksika no saimnieka. Zatleram vismaz bija mugurkauls.

  • Pilnīgi piekrītu par Zatleru. Iesāka viņš kā oligarhu ieliktenis un izpelnījās iesauku zooprezidents. Un sākums bija ļoti neveikls visādā ziņā. Tomēr ar laiku viņš spēja iztaisnot mugurkaulu, ieguva pieredzi un kļuva par tiešām labu prezidentu. Diemžēl ar Saeimas atlaišanu iegūto politisko reitingu viņš nespēja noturēt un nogāja no politiskās skatuves. cerams, ka vēl atgriezīsies, jo liekas godprātīgs cilvēks.

  • Prezidents jau pateica ko domā par šiem ..Viņš nosmīkņāja un pateica,ka nu katrā kompānijā runā dažādi. Tas mani tā šokēja,ka to par prezidentu nu jau kubā nevar saukt.Viņš ir šo šakāļu / ZZS+SC/ieliktenis.Papētiet viņa “aktivitātes” gan viņam vajag tautas vēlētu prezidentu,gan nepilsoņiem piespiest būt par LV pilsoņiem.Ko vēl viņš samurgos?Nez vai šim latvieši eksistē un Latvijas valsts?Pēc ĪR”mēs varam sapraqst KAPĒC Vējoni ierāva amatā ar Urbja 10 SC balsīm.
   Premjers,prezidents,Fin.min.,satiksmes min.,Aizsardz,min,lauksaimn.min utt. VISA vara ZZS rokās !!t.i. Hūtes un Co rokās.Latvijā NAV neatkarīgas Saeimas,valdības u.c.atbildīgu amatvīru/sievu.Ne velti ir milzu ēnu ekonomika,netik maksāti nodokļi ,konkursi fiktīvi utt.Astoņkāju sadalīta teritorija!

 16. Paldies medijiem (tais skaitā LA) par publikācijām. Varbūt kaut daļai Lemberga dievinātāju un ZZS vēlētāju atvērsies acis! Un milzīgs paldies “IR” un tiem, kas “nopludināja” šos ierakstus, par uzdrošināšanos! It kā jau nekā jauna, bet latviešu vēlētājs reiz ir tāds, ka tam tā kārtīgi jāiebliež pa galvu, lai rastos kaut kāda nojausma, kas ir kas! Kaut gan,….. ļoti daudzi, un, diemžēl, arī lielākā daļa jaunatnes ir pieņēmuši kā normu mafioza tipa valsti. Esmu pārliecināts, ka satarp daudzajiem aizbraucējiem ir ne tikai tie, kuri aizbrauca materiālu apsvērumu dēļ (kas nav nekas nosodāms), bet diemžēl arī tie, kuriem nav pieņemama tāda valsts ar tādiem tikumiem kā Latvija. Diemžēl!

Draugiem Facebook Twitter Google+