×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Ātru izmaiņu KNAB nebūs, atzīst Straujuma (5)

Straujuma_KM_3

Man nav risinājuma un man nav arī ietekmēšanas iespēju, tā attiecībā uz situāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” šodien izteicās Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Ministru prezidente atzina, ka ātru izmaiņu KNAB nebūs, norādot, ka biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks nostrādās savu pilnvaru laiku un tad būs jautājums par jaunu vadītāju. “Man nav risinājuma, man nav arī ietekmēšanas iespēju,” piebilst Straujuma.

Straujuma skaidroja, ka pašlaik notiek tā saucamā 360 procentu novērtēšana, ko veic sabiedriskās organizācijas, un, iespējams, līdz šīs nedēļas beigām varētu būt zināms novērtējums. Attiecīgi pēc tam darbu sāks ekspertu komisija. “Vienreiz tas ir jābeidz – vienalga, kādu vērtējumu teiks komisija,” tā izteicās Straujuma, piebilstot, ka, ja vērtējums nebūs “labi” vai “teicami”, viņa informēs Saeimu, un tad tas būs Saeimas lēmums.

Tomēr viņa pieļāva, ka gadījumā, ja patlaban būtu balsojums Saeimā, tad tas būtu pozitīvs Streļčenokam.

Jau ziņots, ka Straujuma pagājušās nedēļas nogalē izdevusi rīkojumu par Streļčenoka darba izpildes novērtēšanas komisiju. Publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” liecina, ka par komisijas vadītāju iecelts Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets. Komisijā darbosies aizsardzības ministra padomnieks informācijas tehnoloģiju un starptautiskās drošības jautājumos Jānis Kažociņš, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis, Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurors Ingemārs Masaļskis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Trofimovs.

Straujuma rīkojumā noteikusi, ka komisijai, veicot Streļčenoka kompetenču novērtēšanu, jāņem vērā paplašinātajai (360 grādu) novērtēšanai deleģēto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu un darbinieku arodbiedrības, sabiedriskās politikas centra “Providus”, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes pārstāvju viedokļi.

Savukārt Streļčenokam līdz šā gada 24.martam ir jāiesniedz aizpildīta darba izpildes novērtēšanas veidlapa valsts informācijas sistēmā “Novērtēšanas elektroniskās veidlapas informācijas sistēma”.

Jau ziņots, ka par savu lēmumu veidot izvērtēšanas komisiju Straujuma paziņoja šogad 5.janvārī, pēc tikšanās ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru. Skaidrojot šādu lēmumu, viņa uzsvēra, ka KNAB iesaistīšanās vairākos tiesvedības procesos nav uzskatāma par labas pārvaldības praksi, turklāt ir pagājis jau vairāk nekā gads kopš iepriekšējā novērtējuma veikšanas.

Valdošās koalīcijas partneru starpā pagaidām nav vienprātības jautājumā par Streļčenoka atbilstību amatam.
Streļčenoka darba novērtējumu nevalstisko organizāciju (NVO) sektors premjerministrei iesniegs 20.martā. NVO Streļčenoku vērtēs atbilstoši septiņām kompetencēm, tostarp ētiku, personālvadību un stratēģisko vadību.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Straujuma mokās un velk laiku, lai neatrisinātu vairākus gadus ieilgušu problēmu. Kāpēc? Tāpēc, ka Puzes punduris tā liek. Pundurim visvairāk bail no Strīķes. Straujumai būtu ieteikums – neminstināties, neskatīties pāri plecam, ko Puzes punduris muld, bet darīt lietas, kas valstssievai jādara. Latvijas valsts intereses likt augstāk par Puzes mājas skursteni.

  2. KĀPĒC NEBŪS ĀTRU IZMAIŅU, PREMJERES KUNDZE??? KĀPĒC??? CIK TAD ILGI DOMĀ STIEPT TO GUMIJU AR STREĻČENOKU??? VAI TĀPĒC NEBŪS, KA VIŅU DEDZĪGI AIZSTĀV ZZS UN SC ( viņš laikam šīm partijām ĻOTI izdevīgs un tādēļ saglabājams, lai turpinātu savu darbību un sasniegtu NOSPRAUSTO MĒRĶI!?). KĀ SAVĀDĀK SAPRAST NOTIEKOŠO???

  3. Vispirms,saeimai jāizvērtē straujumas atbilstība ieņemamajam amatam! Bet,Streļčenokam ir jāļauj strādāt-viņš ir iestādes vadītājs un atbild par katra darbinieka atbilstību savam postenim.

  4. kad pieliksi pensiju ?

  5. kad beidzot bus izmainas VIENOTIBA straujuma ar tiem balsu pircejiem ,dzerajiem,nodoklu nemaksatajiem ,varbut tie dzeraji liela GODA un esi bezspeciga.

Draugiem Facebook Twitter Google+