×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Ātruma festivāls Liepājā

Šajā nedēļas nogalē Liepājā norisināsies vērienīgs motoru sporta pasākums – Ātruma festivāls, kura centrālais notikums būs rallijs “Kurzeme 2012”. 


 

Piektdien ar startu Liepājā sāksies “Kurzeme 2012”, kas būs Latvijas rallija čempionāta 6. posms, Latvijas rallijsprinta čempionāta 6. posms un NEZ kausa izcīņas 6. posms. Šī gada rallija ātrumposmu kopgarums pārsniegs 100 kilometrus, turklāt viens ātrumposms notiks Lietuvas teritorijā – Lietuvas vasaras tūrisma un atpūtas mekā Palangas un Sventājas reģionā. Rallijsprinta dalībniekiem distance būs īsāka, turklāt nebūs jāveic ātrumposmi naktī.

Rallijs sāksies piektdienas pēcpusdienā Liepājā ar pilsētas ātrumposmu Liepājas piena kombināta trasē un turpināsies ar četriem grants ātrumposmiem Vecpils pagastā. Turklāt leģendārajam Vecpils ātrumposmam šogad starts tiks dots Vecpils autokrosa trasē, kas ir īpaši ērta sacensību vērošanas vieta skatītājiem. Divi no piektdienas ātrumposmiem notiks pa dienas gaismu, bet divi ļaus baudīt nakts rallija burvību.

Sestdienas rītā sacensību otrās dienas starts tiks dots Rucavā (Latvija) un Sventājā (Lietuva), kam sekos seši grants ātrumposmi. Lai gan uz Lietuvas robežas dokumentu pārbaude nenotiek, skatītājiem jāatgādina, ka jāpaņem līdzi pase. Sacensības beigsies ar “Power Stage” posmu Liepājas piena kombināta trasē.

Rallijam pieteicies kupls skaits pašmāju sportistu, kā arī viesi no kaimiņvalstīm. Uz starta izies visi spēcīgākie mūsu reģiona rallisti, to vidū arī “Latvijas Avīzes” atbalstītie “NJ Racing” komandas braucēji Jānis Berķis un Edgars Čeporjus.

Līdztekus minētajam rallijam Liepājas ielās notiks arī dažādas citas autosporta sacensības. Sestdien tajā pašā pilsētas ātrumposmā varēs vērot Retrokartu ielu sacensības, bet sestdienas un svētdienas pēcpusdienā jaunajā Pulvera ielas posmā notiks labāko Latvijas dragreisa braucēju cīņas par Latvijas dragreisa čempiona titulu. Sacensība notiks 402 metrus garā trasē, kas ir klasiska dragreisa distance, un šī būs vienīgā šāda garuma trase Latvijā, tāpēc sagaidāma spraiga cīņa. Vēl sestdien Liepājas ielās notiks arī Supermoto sacensības.

Svētdien pirmo reizi ielu trasē sacentīsies Freko Rallija supersprinta kausa izcīņas dalībnieki. Atšķirībā no rallija un rallijsprinta šīs sacensības notiek ar standarta ielas automašīnām – tātad jebkurš interesents var pamēģināt savas auto vadīšanas spējas Liepājas ielu trasē. Pārveidojot Liepājas piena kombināta trasi, tiks iegūts aptuveni kilometru garš asfalta aplis, kurā arī notiks sacensības. Dalībniekiem šis būs īpašs pārbaudījums, tā kā citās kausa izcīņas trasēs daļa trases seguma ir arī grunts, turklāt trasi nenorobežo trotuāru apmales.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+