Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
23. oktobris, 2013
Drukāt

Atsāk sarunas ar Turciju

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības dalībvalstu Eiropas lietu ministri vienojušies par trīs gadus faktiski iesaldēto iestāšanās sarunu atsākšanu ar Turciju.

Luksemburgā notiekošajā ministru sanāksmē panākta vienošanās, ka sarunas tiks atsāktas 5. novembrī. Iestāšanās sarunas ar Turciju ES oficiāli sāka jau 2005. gadā, taču gan Kipras jautājuma dēļ, gan Vācijas un Francijas iebildumu dēļ jau trīs gadus tās ir pārtrauktas. ES dalībvalstis jau jūnijā vienojās, ka sarunas atkal tiks atsāktas, taču Vācija un Nīderlande, reaģējot uz brutālo demonstrāciju apspiešanu Turcijā, uzstāja, ka tas var notikt ne agrāk kā rudenī pēc ikgadējā progresa ziņojuma publiskošanas. iestāšanās sarunu gaitā kandidātvalstīm jāpanāk vienošanās 35. sadaļās, taču Ankarai izdevies slēgt tikai vienu no sarunu sadaļām.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrība (3)Krievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+