×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Atsakās no ieceres Mangaļsalā būvēt brīvā laika centru

Foto: LETAFoto: LETA

Smilgas Mangaļsalā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā ceturtdien atbalstīts lēmums atteikties no 2005.gadā Rīgas domē apstiprinātās ieceres par brīvā laika centra dibināšanu un būvniecību Mangaļsalā, Mangaļu prospektā 72/74.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, lēmumu dibināt šādu brīvā laika centru pirms astoņiem gadiem pieņēma toreizējā Rīgas mēra Jāņa Birka (TB/LNNK) vadītās domes deputāti, bet vēl pēc gada atbalstīta arī būvniecības iecere.

Brīvā laika centru bija plānots veidot bijušās pionieru nometnes teritorijā Rīgā, Mangaļu prospektā 72 un 74, kur zemesgabalu kopējā platība ir 105 366 kvadrātmetri. Iecere paredzēja izbūvēt daudzfunkcionālu sporta zāli, kempingu, internātu, estrādi, atklātus sporta laukumus, laivu piestātnes un peldvietas.

Tika plānots, ka brīvā laika centra darba formas būs nometņu organizēšana, neformālās izglītības programmu īstenošana, sporta, kultūras un izglītojošu pasākumu rīkošana, ka arī viesnīcu servisa pakalpojumu sniegšana.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis šodien komitejas sēdē skaidroja, ka brīvā laika centra būvniecības iecere tika apturēta, bet pašreizējos apstākļos projekta īstenošana izmaksātu ļoti dārgi, jo būtu jāizbūvē jaunas komunikācijas.

Turklāt pērn ar domes lēmumu teritorija nodota pašvaldības SIA “Rīgas meži” apsaimniekošanā Rīgas pilsētas pašvaldības funkciju īstenošanai – teritorijas labiekārtošanai, sakopšanai, bērnu atpūtas un iedzīvotāju kultūras iespēju nodrošināšanai. Līdz ar to domes 2005.gada lēmums par brīvā laika centra “Mangaļsala” būvniecību faktiski atzīstams par spēku zaudējušu.

Helmanis norādīja, ka nekāda būvniecība šajā teritorijā netiek plānota, taču zemesgabals Mangaļsalā joprojām būs vieta, kur varēs organizēt vasaras nometnes bērniem. Šogad Mangaļsalā notikušas bērnu un jauniešu centra “Auseklis” nometnes, arī skauti un jaunsargi vasarās šeit organizējuši dažādus pasākumus un nometnes bērniem.

Līdz 1993.gadam šajā teritorijā atradās Krievijas Federācijas Ziemeļrietumu karaspēka daļas pionieru nometne “Čaika”, pēc tam tā tika nodota firmas “Man-Tess” apsaimniekošanā. 1994.gadā Ministru kabinets bijušo nometnes teritoriju ar visām tās ēkām nodeva Rīgas pašvaldības īpašumā, un dažādas organizācijas skolu brīvlaikā Mangaļsalā ir organizējušas nometnes bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+