×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. maijs, 2013
Drukāt

Atsakās no ieceres nojaukto graustu vietā veidot tirgu

LETALETA

Vietā, kur pirms diviem gadiem tika nojaukti Rīgas domei piederošie grausti, Maskavas ielā 9, SIA “Teikas nami” vēlējusies izveidot jaunu tirgu, taču gadu vēlāk izrādījies, ka uzņēmēji tomēr pārdomājuši.

“Teikas nami” pirms gada vērsušies Rīgas domē ar ieceri no apjomīgā grausta atbrīvotajā vietā, kvartālā starp Puškina, Maskavas un Turgeņeva ielu, izveidot jaunu tirgus laukumu.

Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome pērn jūnijā izskatījusi jauna tirgus būvniecības priekšlikumu kvartālā un atbalstījusi ieceri kā teritorijas attīstības pagaidu risinājumu, nākotnē iesakot rast citu, teritorijas atļautajai izmantošanai un apkārtējai videi vairāk atbilstošu funkciju. Vienlaikus padome rekomendēja rīkot atklātu arhitektūras ideju konkursu par objekta arhitektonisko risinājumu, kā arī rīkot publisko apspriešanu, jo objekts varētu negatīvi ietekmēt apkārtnes iedzīvotāju sadzīves apstākļus.

Tā kā tirdzniecības vietā ar aktīvu tirdzniecību līdz pusnaktij valdošais trokšņa līmenis var būtiski ietekmēt blakus esošo dzīvojamo ēku iedzīvotāju sadzīves apstākļus, arī Rīgas pilsētas būvvalde pērn jūnijā norādījusi, ka par šādu ieceri nepieciešams veikt sabiedrisko apspriešanu.

Uzņēmēji pērn augustā informēti par šādu lietu kārtību, savukārt Rīgas domē nolemts pagarināt lēmuma pieņemšanas termiņu līdz šā gada 10.maijam.

Tā kā dome turpmāk informāciju par lietas virzību nav saņēmusi, Rīgas pilsētas izpilddirektors šā gada aprīlī “Teikas namiem” izsūtījis divus atgādinājumus ar lūgumu sniegt informāciju par to, vai ir sākta sabiedriskā apspriešana un vai ir izsludināts atklāts arhitektūras ideju konkurss par objekta arhitektonisko risinājumu.

“Teikas nami” atbildes vēstulē 23.aprīlī informējuši izpilddirektoru, ka idejai tomēr atmetuši ar roku – uzņēmēji nolēmuši pārtraukt jauna tirgus izveides projekta tālāku realizāciju, tāpēc šonedēļ domes sēdē nolemts atteikt tirgus statusa piešķiršanu šim laukumam.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.2
Alūksne +17.4
Daugavpils +17.2
Saldus +16.8
Liepāja +7.0
Jelgava +18.8
Ventspils +6.6
Limbaži +16
Madona +18.1
Rēzekne +15.9
Draugiem Facebook Twitter Google+