Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
9. janvāris, 2017
Drukāt

Japāna atsauc vēstnieku Dienvidkorejā

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Japāna nolēmusi uz laiku atsaukt savu vēstnieku Dienvidkorejā, protestējot pret statujas (attēlā), kas simbolizē Japānas karalaika seksa verdzeni, novietošanu pie Japānas konsulāta Busanas pilsētā decembrī.

Japānas valdības pārstāvis paziņojis arī par citiem pasākumiem, tai skaitā augsta līmeņa ekonomikas diskusiju atlikšanu. Otrā pasaules kara laikā par “komforta sievietēm” jeb karavīru seksa verdzenēm tika padarītas ap 200 000 sieviešu Japānas okupētajās teritorijās. Lielākā daļa šo sieviešu bija no Ķīnas un Korejas. Statuju ostas pilsētā Busanā sākotnēji bija uzstādījuši Dienvidkorejas aktīvisti, bet pašvaldība to novāca. Pašvaldība pārdomāja un atļāva atkal uzstādīt šo statuju pēc tam, kad Japānas aizsardzības ministre Tomomi Inada 29. decembrī apmeklēja pretrunīgi vērtēto Tokijas Jasukuni svētnīcu, kur tiek godināti 2,5 miljoni kritušo Japānas karavīru, tostarp 14 kara noziedznieki. Ķīna, Dienvidkoreja, Ziemeļkoreja un citas valstis, kas savulaik krita par upuri Japānas agresīvajai ekspansijai, šo memoriālu uzskata par Japānas militāristiskās pagātnes simbolu un Japānas politiķu vizītes tajā uztver saasināti.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+