×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Atsevišķās upēs ūdens līmenis sasniedzis pēdējā mēneša augstāko atzīmi

Foto - ogresnovads.lvFoto - ogresnovads.lv

Atsevišķās Latvijas upēs atkušņa un nokrišņu dēļ ūdens līmenis ir sasniedzis augstāko atzīmi pēdējā mēneša laikā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis šorīt ir sasniedzis 4,57 metru atzīmi, kas ir augstākais rādītājs pēdējo mēnešu laikā. Pērn oktobrī atsevišķas dienas ūdens līmenis Lielajā Juglā bija pakāpies virs 4 metru atzīmes.

Arī Ventā pie Kuldīgas ūdens līmenis pēdējo dienu laikā ir tikai cēlies. Lai gan kopš vakardienas ir vērojams neliels kritums, tomēr joprojām līmenis ir augstākais, kāds bijis pēdējo 30 dienu laikā, – 3,86 metri virs novērojumu stacijas nulles līmeņa. Tik augsts ūdens līmenis Ventā pie Kuldīgas nav bijis arī pagājušā gada pavasarī, kad citās upēs bija lieli pali. Piemēram, martā ūdens līmenis Ventā pakāpās līdz aptuveni 2,5 metriem, bet aprīlī vairs nepārsniedza 2 metru atzīmi.

Arī Ventā pie Vendzavas pēdējo dienu laikā ūdens līmenis ir tikai paaugstinājies un šorīt sasniedza 2,73 metru atzīmi. Irbē pie Vičakiem ūdens ir paaugstinājies līdz 3,71 metra atzīmei.

Lielupē pie Jelgavas ūdens līmenis šorīt bija 1,65 metri virs nulles līmeņa, un arī tas ir augstākais pēdējā mēneša laikā. Lielupē pie Staļģenes šorīt fiksētais līmenis bija 4,04 metri, kas ir neliels kritums kopš vakardienas, kad līmenis bija sasniedzis gandrīz 4,4 metrus virs šīs novērojumu stacijas nulles līmeņa.

Pēdējās dienās liela uzmanība ir pievērsta Ogrei, kur ūdens līmenis ir pārsniedzis palieņu applūšanas atzīmi. Lai gan vakar līmenis bija pakāpies virs 3,15 metru atzīmes, šorīt tas ir nokrities līdz 2,75 metriem virs nulles līmeņa.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +26.0
Alūksne +18.7
Daugavpils +24.3
Saldus +23
Liepāja +20.3
Jelgava +25
Ventspils +17.3
Limbaži +19
Madona +24
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+