×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Atsevišķi deputāti neoficiāli spriež par pašvaldību vēlēšanām Latgalē

Foto-LETAFoto-LETA

Lai spriestu par latvisko partiju piedāvājumu pašvaldību vēlēšanām Latgalē, neoficiālas konsultācijas notiek starp atsevišķiem valdošās koalīcijas deputātiem, aģentūrai LETA sacīja deputāte Inese Laizāne (VL-TB/LNNK, attēlā).

Viņa par šo tēmu esot runājusi ar citiem no Latgales ievēlētajiem deputātiem – Jāni Lāčplēsi (V) un Juri Viļumu (RP), un politiķu kopīgais viedoklis ir, ka latviskām partijām Latgalē ir jācenšas apvienoties.

Raugoties uz pašvaldību vēlēšanām kopumā, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK pašlaik nosaka kritērijus, kādā veidā izvēlēties deputātu amata kandidātus, kā arī iezīmē termiņus, kad tas varētu notikt. “Jebkurā gadījumā mēs uzskatām, ka latviskām partijām ir jāsadarbojas un varbūt šoreiz tas ir jādara daudz vairāk nekā pirms citām vēlēšanām,” sacīja Laizāne.

Komentējot, ka Reformu partijas pārstāvis Vjačeslavs Dombrovskis kritiski raugās uz partiju dalīšanos latviskās un krieviskās, politiķe atbildēja, ka “būtu dīvaini, ja viņš tā neteiktu”, tomēr esot jāraugās reāli uz situāciju valstī.

Vaicāta, vai ir pareizi sabiedrību dalīt latviešos un krievos, Laizāne atbildēja: “Patiesībā sabiedrība sen jau ir sadalījusies latviešos un krievos, un pateikt, ka nav jādala, nozīmē skatīties spogulī un redzēt tur to, ko es gribu redzēt, nevis to, kas tur ir.”

“Manuprāt, tieši šāda dalīšana spētu veicināt vienošanos,” sacīja deputāte, minot “varbūt absurdi skanošu” piemēru saistībā ar Rēzekni. Pilsētā nav iespējams panākt “nekādu saliedētību” ar latviešiem, kamēr tur valda tikai “Saskaņas centrs” vai krieviskās partijas. “Ir jābūt latviskai partijai, kura veicinātu integrāciju un saliedētību,” uzsvēra politiķe.

Viņa akcentēja, ka VL-TB/LNNK darbojas arī krievi un esot jāskatās, kāds ir politiskā spēka politiskais virziens, vai tas ir uz nacionālu valsti. Varbūt kādas citas ideoloģiskās pārliecības pārstāvji atbalstītu kosmopolītiskas valsts modeli, sacīja Laizāne.

Kā ziņots, Dombrovskis iepriekš uzsvēra, ka Reformu partija noteikti nepiedalīsies “nekādos etniskos sarakstos”, kuros būtu izteikts dalījums tikai ar latviešu vai tikai krievu piedalīšanos.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gada 1.jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+