×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Atskaņos Latvijā reti dzirdētus kamermūzikas dārgumus

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

11. februārī plkst. 19 Lielajā ģildē izskanēs LNSO stīgu kvarteta “3+1” piektās dzimšanas dienas koncerts ar Latvijā reti dzirdamiem kamermūzikas dārgumiem, LA.lv pavēstīja orķestra pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

LNSO altu grupas koncertmeistars Arigo Štrāls un LNSO čellu grupas koncertmeistare Diana Ozoliņa ir ilggadēji kamermuzicēšanas partneri kopš orķestra “Rīgas kamermūziķi” laikiem. Abi LNSO spēles kvalitātes pīlāri jau piecus gadus apvienojušies vienā kvartetā ar jaunās paaudzes vijolniecēm, un šajā koncertā viņu sadarbības partneres būs Beāte Račko un Liene Neija-Kalniņa.

Ar kvartetu “3+1” jau vairākkārt muzicējis jaunais, kamermuzicēšanai īsteni dzimušais pianists Edgars Tomševics, savukārt pirmoreiz kvarteta sadarbības partnere būs lieliskā pianiste Sandra Jalaņecka.

Koncertā atskaņoto skaņdarbu autori ir ir ungāru jauneklis Bēla Bartoks (1881–1945), kurš savu 1904. gadā pabeigto kvintetu uzskata par pirmo nozīmīgo darbu, no mācekļa perioda pārejot meistara pakāpē, un krievu seniors Sergejs Taņejevs (1856–1915), kura 1911. gadā pabeigtais kvintets ir meistara pēdējais lielais opuss, pēc nozīmes gandrīz vai kamersimfonija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+