×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Atskats grāmatā uz zemes reformu


zemes_reforma_62

Valsts zemes dienesta (VZD) apgādā iznākusi grāmata “Zemes reforma – atslēga uz īpašumu” – pamatīgs pētījums par divdesmit trīs gadus ilgušo, vēl līdz galam joprojām nepabeigto zemes reformu, kas pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas radikāli pārmainījusi cilvēku attiecības un dzīvi Latvijā.

 

Grāmata iezīmē un raksturo reformas īstenošanas gaitu no 1990. līdz 2012. gadam – sākot ar zemes pieprasīšanu, piešķiršanu lietošanā, ierādīšanu un iemērīšanu, vērtību noteikšanu un beidzot ar īpašuma tiesību atjaunošanu un reģistrēšanu zemesgrāmatā.

Grāmatas tapšanā piedalījušies 15 autori, to pulkā ir VZD Nekustamā īpašuma formēšanas departamenta zemes reformas procesu daļas vadītāja un šī izdevuma zinātniskā redaktore Judīte Mierkalne, VZD Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors Gatis Kalniņš, tā mērniecības daļas vecākais metodikas eksperts Ēvalds Ciematnieks, bijusī Saeimas deputāte un Centrālās zemes komisijas vadītāja Anna Seile, Centrālās zemes komisijas darba grupas vadītāja Iveta Freiberga, ilggadējais VZD darbinieks, zemes ierīkotājs Zigurds Veitners un citi nozares lietpratēji.

Grāmatas saturu papildina statistiskā informācija, tāpat pieņemto tiesību dokumentu un lēmumu uzskaitījums, kas ietekmēja zemes reformas īstenošanu.

Grāmatas pati lielākā vērtība, iespējams, ir tās autoru vērtējumi par reformas gaitu, kas, vairākkārt grozot “spēles noteikumus” un terminus, daudzviet Latvijā noritējusi kā pa celmiem, izraisot iedzīvotāju strīdus ar valsts un pašvaldību iestādēm un ilgstošu tiesāšanos.

Šo vērtīgo VZD izdevumu diemžēl iegādāties grāmatnīcās nevar, tas pieejams vien publiskajās bibliotēkās, kā arī VZD mājas lapā www.vzd.gov.lv

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+