Kultūra
Māksla

Atskats uz sākumiem: atklās Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas absolventu izstādi 0

Publicitātes foto/Liene Bondare

No 28. februāra līdz 26. martam Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē būs apskatāma Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “Saknes/galotnes”, kurā piedalās tās absolventi, šobrīd dažādu radošo jomu spilgti pārstāvji, LA.lv uzzināja izstāžu zālē.

Izstāde ļaus plašākai sabiedrībai ielūkoties mākslas skolas noslēpumos. Uzzināt, kādās galotnēs ir ieauguši mākslas skolas absolventi pēc tās beigšanas. Vai arī atklāt, kur sakņojas šo dažādo jomu personību radošais noslēpums.

Multimediālā ekspozīcijā piedalās vairāk kā 40 autoru ar neliela formāta darbiem, pārstāvot dažādas jomas un tehnikas. “Saknes/Galotnes” ir iespēja iepazīties ar skolas beidzēju daudzveidīgajiem talantiem un profesionālajām izvēlēm.

Glezniecību izstādē pārstāvēs tādi mākslinieki kā Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Vītoliņš un gleznotāja Agata Apkalne; grafiku – 2011. gada Purvīša balvas nominants, multimēdiju mākslinieks Mārtiņš Ratniks, starptautisku atzinību guvusī Liena Bondare, multimediju mākslinieks Renārs Krūmiņš; dizainu – Teterevu fonda stipendiāte Guna Poga, starptautisku atzinību guvusī Ginta Zabarovska; videomākslu – Teterevu fonda stipendiāte Margrieta Dreiblate – un daudzi citi spilgti mākslinieki katrā no jomām.

LA.lv