Uncategorized

Atslēga jau nolauzta 0

Aizvadītās nedēļas nogale pielika punktu vairāku Latvijas sportistu cerībām kvalificēties olimpiskajām spēlēm Londonā.


 

Vispirms tās zaudēja Inguna Minusa un Inese Jursone pludmales volejbola Kontinentālā kausa izcīņas pusfināla turnīrā Cūgā (Šveice), kur tikās ar diviem Polijas dāmu duetiem. Par neveiksmi pirmajā spēlē “LA” jau ziņots, bet otrajā latvietes divos setos zaudēja Kingai Kolosinskai un Karolīnai Baranai (18:21, 13:21). Tā nu abām Anglija aizslēgta un atslēga nolauzta.

Pēdējo iespēju neizmantoja arī smaiļotāji un kanoe airētāji olimpiskās kvalifikācijas sacensībās Poznaņā (Polija). Finālā iekļuva trīs kanoe vīri, taču Romāns Astapovs 200 m distancē finišēja sestais, Gatis Pranks un Antons Knesis divniekā – astotie 1000 metros. Vieninieku sacensībās tiesības startēt Londonā piešķīra diviem ātrākajiem, divniekos – tikai uzvarētājiem. Tādējādi olimpiskajās spēlēs Latviju šajā sporta veidā pārstāvēs vien Krists Straume un Aleksandrs Rumjancevs smailīšu divniekā, kuri kvalificējās jau pērn.

Boltenhāgenā (Vācija) pasaules čempionātā jahtu klasē “Laser Radial” ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm ieguva deviņas burātājas. Diemžēl starp viņām nav Annas Ailes, jo viņa kopvērtējumā ierindojās tikai 83. vietā starp 133 sāncensēm. Sudraba flotē, kurā Anna ieņēma 16. vietu, Londonai kvalificējās pa vienai burātājai no Igaunijas un Virdžīnu salām, bet par pasaules čempioni kļuva lietuviete Gintare Šeida.

Lucernā (Šveice) šajās dienās par olimpiskajām ceļazīmēm cīnās mūsu airētāji Elza Gulbe, Jānis Timofejevs, kā arī Lauris Šīre un Dairis Adamaitis divniekā. Līdz 8. jūlijam Latvijas sportistiem iespējams Londonai kvalificēties vēl septiņos sporta veidos – BMX riteņbraukšanā, svarcelšanā, modernajā pieccīņā, tenisā, vīriešu pludmales volejbolā, peldēšanā un vieglatlētikā.

 

LA.lv