×
Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Gaismas pils atslēgu nodošana var aizkavēties
 (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Kultūras ministrija (KM), Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), LNB jaunās ēkas būvuzraugs “Hill International” un sabiedrība par atklātību “Delna” rīkoja kopīgu preses konferenci, informējot par LNB jaunās ēkas būvniecības progresu un aktualitātēm, kas saistītas ar plānoto ēkas nodošanu ekspluatācijā 20. decembrī.

Kultūras ministre Dace Melbārde pauda gandarījumu par līdz šim LNB būvniecības procesā paveikto, pateicās par veiksmīgo kopīgo darbu sadarbības partneriem un norādīja, ka drošības jautājumiem tiks pievērsta vislielākā uzmanība līdz pat ēkas nodošanai ekspluatācijā: “Ēkas un cilvēku drošība ir primāra, tāpēc rūpīgi tiks ievērotas visas procedūras, kuru gaitā iespējamas nelielas nobīdes termiņos. Nekāda sasteigtība darba procesā nav pieļaujama.”

Pirmais pasākums “Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”, kurā grāmatas no LNB iepriekšējās ēkas tiks nodotas no rokas rokā uz jauno LNB ēku, plānots jau nākamā gada 18. janvārī. Tomēr ēku pieņemšana ekspluatācijā vienmēr ir ilgstoša un sarežģīta procedūra, īpaši tik vērienīgam projektam kā Gaismas pils, turklāt procesu pēc traģēdijas Zolitūdē sarežģī gan Rīgas būvvaldei papildus uzliktie pienākumi, gan fakts, ka uz izmeklēšanas laiku atstādināti seši būvvaldes darbinieki. Indriķis Builis, KM LNB projekta īstenošanas darba grupas vadītājs, sacīja, ka būvvaldes pārstāvji aicināti uz tikšanos, lai saprastu, cik gatava iestāde izvērtēt ēku.

Savukārt “Delnas” pārstāvis Jānis Geks aizrādīja, ka iecerētos pirmos pasākumus var apgrūtināt iekavētais mēbeļu iepirkums – līgums ar piegādātāju bija jānoslēdz līdz 1. decembrim, bet, tā kā iepirkuma procedūra pārsūdzēta Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), bibliotēkā nevar notikt plānotie pasākumi un pārvākšanās, jo mēbeles ir nepieciešamas arī grāmatu izvietošanai.

LNB projekta īstenošanas darba grupas eksperts arhitekts Jānis Dripe informēja, ka IUB Somijas un Lietuvas kompāniju sūdzības atzinis par formālām un jau 28. novembrī pieņēmis lēmumu, kas šo piektdien tiks paziņots oficiāli, proti, konkursā par mēbeļu piegādi LNB uzvarējusi Latvijas ražotāju apvienība. LNB direktors Andris Vilks izteica cerību, ka ar mēbeļu ražotājiem būs iespējams vienoties par tādu piegādes grafiku, kas saskaņots ar bibliotēkas iecerēto pārcelšanās secību.

Kā ministre, tā LNB direktors apstiprināja, ka pārcelšanās un Gaismas pils apdzīvošana tiks sākta tikai pēc ēkas nodošanas, taču aizrādīja – pat ja neveiksmīgas apstākļu sakritības dēļ ēku līdz 18. janvārim neizdotos oficiāli nodot ekspluatācijā, iecerētais atklāšanas pasākums, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus, var notikt, jo fakts, ka ēka nav nodota ekspluatācijā, nenozīmē, ka tajā nedrīkst uzturēties cilvēki.

Būvuzrauga “Hill International” viceprezidents Pīters Sokets iepazīstināja ar būvuzraudzības gaitu un daļu no būvniecības laikā veiktajiem drošības testiem. Ēkai veikti vēja, sniega un apledojuma slodzes testi uz konstrukcijām, uguns un dūmu izplatīšanās modelēšana, testēti iekšējie inženiertīkli un tamlīdzīgi.

Kā “Delnas” jurists Geks, tā arī pilnsabiedrības “Nacionālā būvkompāniju apvienība” valdes priekšsēdētājs Māris Saukāns apstiprināja, ka nav nekādu šaubu par objekta kvalitāti. Samērā dārgā “Hill International” būvuzraudzība LNB projektā ir atmaksājusies, un LNB ēkas būvniecības uzraudzība var kalpot kā piemērs citiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ..vēl mazliet jāpavelk gumija, katra diena nes naudiņu privātdarboņu un viņu valstisko ierēdņu kabatās…100 miljoni jau pārmaksāti…

  2. var to prami pat nevert. normals cilveks tur neies. tapat driz sagrus jo re&re tur roku pielika.

  3. Vai ļoti vecas grāmatas arī nodos no rokas rokā?

  4. KAD TIKAI NESALIELAS PAR ATRI .PARASTI JAU PATS SEVI NEKAD NELIELA .

Draugiem Facebook Twitter Google+