×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Atslodzes diena ar zaļo tēju. Kā to pareizi īstenot?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Laiku pa laikam organismam vajadzīga atpūta un attīrīšanās, jo īpaši pēc ilgākiem svētkiem,kuru laikā uz nebēdu ēsts un dzerts.

Klasiskā izpratnē atslodzes diena nozīmē, ka tiek lietots tikai izvēlētais produkts vai produkti, bet no šķidrumiem – ūdens. Tipisks atslodzes dienas ēdiens ir, piemēram, griķi vai āboli.
Tomēr jāatceras, ka atslodzes dienas nedrīkst būt ilgākas par vienu divām dienām, citādi organismam labuma vietā tiks nodarīts, tieši pretēji, ļaunums.

Viens no veselīgākajiem variantiem vienas dienas atslodzei ir zaļās tējas diēta.

Ieguvumi veselībai

Zaļajā tējā ir daudz vitamīna C, P, K, PP, A, D, E, tajā ir B grupas vitamīni un mikroelementi: fosfors, cinks, jods, varš, fluors un kalcijs, kā arī dabīgie antioksidanti.
Tējā ir arī teīns – viens no kofeīna paveidiem, kuram ir daudz maigāka ietekme uz organismu. Pateicoties teīnam, paaugstinās darbaspējas, rodas mundrums, paātrinās domāšana un uzlabojas fiziskie rādītāji.

Zaļā tēja palīdz izvadīt toksīnus un šlakvielas, regulē holesterīna līmeni un novērš abstinences sindromus.

Kā pareizi pagatavot zaļo tēju

Vārot zaļo tēju, izmanto tīru avota vai kvalitatīvi filtrētu ūdeni. Nedrīkst izmantot vārītu ūdeni, jo to uzskata par mirušu, tējas ūdenim jābūt 80-85 grādus pēc Celsija karstam.

Tējas uzliešanai paredzētais trauks iepriekš jāsasilda, lai tējas aromāts labāk “atvērtos”, to pirms gatavošanas mēdz apslacīt ar karstu ūdeni.

Tēju var uzliet vairākas reizes – katrs uzlējums atklās jaunas tās īpašības, ja vien tēja ir labas kvalitātes.

Parasti ņem tējkaroti tējas uz 150-200 ml ūdens, ļauj ievilkties divas trīs minūtes, katrai uzliešanas reizei pieskaitot pa pusminūtei.

Kā īstenot atslodzes dienu

Atslodzes dienai vislabāk sagatavoties jau iepriekš – iepriekšējā vakarā nevajadzētu pārāk pieēsties vai aizrauties ar alkoholiskiem dzērieniem.

Atslodzes dienai izvēlies brīvdienu, centies to pavadīt pēc iespējas mierīgāk, bez trauksmainām domām un aktīvas rīcības.

Dienas laikā jāizdzer ne mazāk kā divus litrus tējas, sadalot tos piecās sešās porcijās. Tēju dzer ik pēc pāris stundām maziem malciņiem.

Ja kādā brīdī pašsajūta kļūst slikta, pievieno tējas diētai nedaudz kaltētu augļu.

Atceries, ka zaļajai tējai ir spēcīga urīndzenoša ietekme, tāpēc arī nākamajā dienā jādzer daudz šķidruma.

Uzskata, ka vienas šādas atslodzes dienas laikā var zaudēt vienu divus kilogramus svara. Protams, daudz no tā ir šķidrums, kas var ātri vien atgriezties.

Atslodzes dienas ar zaļo tēju nav vēlamas artrīta pacientiem un cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu. Savukārt grūtniecēm un barojošām mātēm atslodzes dienas vispār nav piemērotas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+