×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Atspēriena punkts

rezekne_lv_7

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programma “NVA nodarbinātības aģentu asistentu apmācība un prakse” izrādījusies īsta kadru kalve. Tieši no jauniešu asistentu vidus, kuri sevi apliecinājuši  prakses laikā, tiek izvēlēti darbinieki, ja aģentūras filiālē atbrīvojas kāda darba vieta. 


“Asistentu sagatavošanai ir būtiska nozīme, jo nepieciešamības gadījumā, piemēram, atvaļinājumu laikā, šie jaunieši spēj aizstāt NVA profesionālos darbiniekus,” skaidro NVA preses sekretāre Iveta Kancēna. Rēzekniete Jekaterina Dedova pabeidza augstskolu, ieguva bakalaura grādu vadības zinātnēs, taču uzreiz neizdevās sameklēt atbilstošu darba vietu. Nolēmusi, ka reģistrēsies bezdarbniekos un šo laiku izmantos, lai NVA Rēzeknes filiāles piedāvātajos kursos nostiprinātu angļu valodas zināšanas.

J. Dedova: “Man piedāvāja iesaistīties programmā, kas NVA filiāļu darbiniekiem sagatavo palīgus jeb asistentus. Šī programma paredzēta jauniešiem ar augstāko izglītību vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri ir bez darba un nesaņem bezdarbnieka pabalstu. Spēkā ir nosacījums, ka jābūt vismaz trīs mēnešu ilgai darba pieredzei. Iepriekš biju nostrādājusi vienu gadu veikalā par klientu konsultanti.”

 

Līdzšinējo šā pasākuma pieredzi gan NVA speciālisti, gan paši jaunieši atzīst par noderīgu un norāda, ka tas ir būtisks atspēriena punkts turpmākajā karjeras izaugsmē. Tieši darba prakse ir lielākais ieguvums, jo pēc tās daudzi jaunie cilvēki saprot, ko viņi vēlētos darīt turpmāk.

 

Turpmākais periods Jekaterinai izrādījās veiksmīgs. Pusgadu viņa mācījās un apguva NVA inspektora asistenta darba prasmes, bet tad parādījās brīva darba vieta vispirms programmā “Darba praktizēšana pašvaldībās ar 100 latu stipendiju” un pēc tam arī mūžizglītības programmā, un jauniete pieņemta pastāvīgā darbā. Paralēli darbam viņa turpina arī studijas un šogad iegūs maģistra grādu finanšu vadībā.

Dmitrijs Stepanovs tikai pirms pāris mēnešiem iekļāvās NVA asistentu programmā. Te strādās līdz šā gada jūnijam, jo projekts paredz jauniešus nodarbināt 11 mēnešus, maksājot arī stipendiju – 150 latus mēnesī. Dmitrijs ir datorspeciālists, un darbs esot pietiekami interesants.

 

Uzziņa

2012. gada janvāra beigās 15 615 jaunieši bija bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem: 70% – ar zemu izglītības līmeni; 21% – ar profesionālo izglītību; 7,7% – ar augstāko izglītību. Ilgstošie bezdarbnieki (bez darba ilgāk par gadu) – 23,5%.

Nepilnu divu gadu laikā programmā “NVA nodarbinātības aģentu asistentu apmācība un prakse” atbalstu saņēmuši 211 bezdarbnieki;

42 jaunieši pēc prakses nostrādāšanas atraduši darbu NVA vai arī privātajā sektorā. 
Projekts oficiāli noslēgsies šā gada 30. jūnijā, tomēr tiek domāts, ka to varētu pagarināt līdz šā gada beigām.

Dati: NVA

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+