×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Atstādina sešus būvvaldes darbiniekus, kas parakstījuši Zolitūdes “Maxima” dokumentus (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis uz izmeklēšanas laiku atstādināt sešus būvvaldes darbiniekus, kas parakstīja Zolitūdes lielveikala “Maxima” dokumentus.

Būvvaldes vadītāja šo amatpersonu vidū nav, jo Inguss Vircavs amatā iecelts tikai šogad.

Par šādu lēmumu Rīgas mērs paziņojis tviterī, taču sīkāka informācija tiks sniegta preses brīfingā, kuras laiks varētu tikt paziņots pēc plkst.13, aģentūrai LETA teica Ušakova preses sekretāre Olga Proskurova.

Kā ziņots, Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, drupās dzīvību zaudēja 54 cilvēki.
Bīstamo darba apstākļu dēļ bojāgājušo mirstīgo atlieku meklēšana turpinājās četras dienas.

Policija izvirzījusi trīs versijas par šīs traģēdijas iemesliem. Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā

“Reģi” notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. .. UŠAKOVAM = AMERIKAM JĀAIZIET!

  Vienotībai un pārējām opozīcijas partijām steidzami jāpārtrauc dalība Rīgas Domē! Jāiet uz jaunas Domes Vēlēšanām! Kurš to iesāks, tas viņās uzvarēs.
  Ēlerte pierādījusi savu absolūtu nespēju pulcināt ļaudis ap sevi.
  Ušakovs par savu „rosīšanos” jāatstādina no RD vadītāja amata. Vismaz līdz izmeklēšanas beigām. Viņa „neskaitāmas reizes piesauktā nevainība” un „masu slepkavības autoizpēte un autotiesāšana ir pretrunā ne tikai ar veselo saprātu, bet arī krimināllikumiem”. Nevaram gribēt, ka cilvēks, kurš, iespējams, savas atbildības robežās, ir vainojams 54 cilvēku nāvē, pats vada savas atbildības izmeklēšanu un atbildības vērtējumu. Viņš nevar turpināt vadīt vainīgo meklēšanu!
  Starplaikā viņa neadekvātā rīcība jau novedusi pie „sešu nevainīgu būvvaldes darbinieku atstādināšanas un viena „darba attiecību pārtraukšanu””. Nesniedzot sava lēmuma iemeslus. Jo jau nākošajā teikumā – „visi nevainīgi”.
  Vainīgi vien „mirušo vārdu publicētāji, „komentētāji”, žurnālisti, premjerministri.
  Tas jāpārtrauc. Šodien. Uzreiz. Nekavējoties.

 2. Usakovam ir jaatkapjas ,jo vins ir sis varzas un nelaimes prieksgala.

 3. Solīt sola bet nedeva Atbildēt

  Būvniecības attīstības stratēģisko partnerību, kurā apvienojušies visi lielie būvuzņēmumi, tai skaitā ReRe, vada *** Birkavs, kā ziņās rādīja, un viņš nesen arī bija uzcepis slavas rakstu TUA tirgošanai – viss korumpētais būvniecības bizness tagad strādā šajā virzienā. *** Bērziņš arī tautai cenšas iedvest, ka TUA mājokļu (tādu kā šī daudzstāvu ēka pie Zolitūdes Maximas) būvniecība un tirgošana – tas ir labi ekonomikai (sekas jau redzam). Nav iespējams, ka divi *** darīs kaut ko pretēju, savstarpēji nesarunātu – Bērziņš mānīja tautu, TV ēterā solot ārvalstu ekspertus, vienīgais, ko viņš te varētu ataicināt, būtu kāds Putina galma eksperts. Šie divi *** noteikti nepieļaus kāda rietumvalstu eksperta klātbūtni!

 4. Prezidentam vismaz soreiz godigi jaanosauc Usakova vaards.skaidri redzams vainiigais.

 5. Ušakova kungs tik nevainīgs kā aitiņa.Visus vainot,tik ne sevi.Bet kurš tad ir tas dižais Rīgas izdaudzinātais saimnieks?Bez viņa tak nekas nenotiek.Un kā pats teica,nebija iemesla nedot atļauju apzaļumošanai.Viņam kaut pār līķiem,bet skaistu Rīgu.Tas tak nebija Gaisa tilts,bet vienkārši iepirkšanās centrs.

 6. Šitais darbīgais id**** vēl daudz ziepju savārīs.

 7. PALDIES par komentāru “Ušakova labie darbi!” Tur viss ir kā uz delnas un pareizi pateikts! Domāju, ka ATRADĪS VAINĪGOS, bet NE TOS ĪSTOS!? Protams, ka pilsētu vai novadu mēri un viņu vietnieki ATBILD par visu, kas notiek viņu pārvaldāmā teritorijā, tātad arī Ušakova un Amerika kungi. VIENNOZĪMĪGI!? ARĪ Liepājas mērs Seska kungs ir atbildīgs par notikušo LM! Citus nosodīt un iztirzāt ir ĻOTI ELEMENTĀRI un VIENKĀRŠI, BET ne katrs ir tik GODĪGS, LAI SĀKTU AR SEVI UN VISPIRMS NOSODĪTU SEVI ar NESAUDZĪGU UN BARGU sevis ANALĪZI!? Vēl: nevienu NEDRĪKST atstādināt no ieņemamā amata, PIRMS NAV IZDARĪTA LĪDZ GALAM IZMEKLĒŠANA UN ZINĀMI IZMEKLĒŠANAS REZULTĀTI!!! Domāju, ja atstādina bez izmeklēšānas rezultātiem cilvēkus no darba, TĀTAD IR PERSONĪGA VĒLME CAUR ŠO” KOLOSĀLO” MIRKLI NO VIŅIEM ATBRĪVOTIES!??

 8. Bet vai tad Ušakovs vel nav atkapies, tā kā butu gan laiks, nejau tikai būvnieki vainigi, zivs pūst no galvas.

 9. RD mēr..s taču atbild par visu būvniecību, kura notiek pilsētā! Tad paša vainu neredz? “Balts un pūkains”? Un 20%? Kurš izsniedz būvatļaujas un pārbauda būvniecību? Galu galā, priekšnieks ir atbildīgs par visu, kas notiek viņa pakļautībā esošajos uzņēmumos, tātad arī ir atbildīgs! Tad kāpēc Rdsc to negrib atzīt? Atradīs kādu “pārmijnieku”, kuru sodīt. Pretīgi.

 10. Savaadi, ka SC ieriikotaa RD par neko nav atbildiiga. Un visnevainiigaakais protams ir pats Ushakovs!

 11. Vismaz dižā celtniecības lobētāja – Ušakova un Amerika cīņasbiedra – sapnis piepildījies, – krāni un buldozeri strādā “gāzi grīdā” režīmā! Diemžēl pār līķiem …

 12. Domes opozīcijai būtu īstākais laiks ķerties pie Ušakova un Amerika noziedzīgās, darbības ilgtermiņā izmeklēšanas, kura noveda līdz redzamajām traģiskām sekām.

 13. Citāts no būvvaldes mājaslapas 2013. gada 25. Novembra. (šodien).

  „Par būvdarbu veikšanu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un būvprojektā ietvertajiem tā realizācijas risinājumiem būvniecības procesa laikā ir atbildīgi būvniecības procesa dalībnieki – galvenais būvuzņēmējs un atbildīgais būvdarbu vadītājs, būvuzraugs un autoruzraugs.”

  Kas īsti noticis? Būvniecība? (trīs objekti – blakus 16. st. dzīv.māja, apakšā(zem) – garaža, virsū – bērnu laukums.)Veikala telpu īre? Kurš , par ko bija atbildīgs? Vai Rīgas Būvvalde nav „atbildīgi būvniecības procesa dalībnieki”? Vai viņu un A.god. N. Ušakova vienīgā nodarbe ir korupcijas, otkatu, zagšanas shēmu organizācija un apkalpošana? Piedodiet, Nils arī Tvito, mīl Krieviju, kabineta vadītāju un kaķus.

 14. Ņemša kā tāda histēriska ***. Diezgan nožēlojama rīcība nesagaidot nekādus ekspertīžu rezultātus un papildus apgrūtinot būvvaldes darbu ar savu mirkļa vājumu.

 15. un pašam gods un sirdsapziņa neļauj demisionēt! kauns un riebums pret jums – varnešiem!

 16. Beidziet pinkšķēt! Atbildēt

  Par ko gan satraukums ? Ko klaigājat? Kaut kādi Romas PāvestI, Streiči, Bērziņi, puņķainie Dombrovski, Karaļi, Karalienes, ***, Premji un liekulīgā, „asarainā Latviešu Tauta”?
  Rīgas Pilsētas vadītajā Būvvaldē problēmu nav! Un Ušakovs visu VADA. Citāts no būvvaldes mājaslapas 2013. gada 25. Novembra. (šodien).

  „Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji 21.novembra vakarā ir apsekojuši traģēdijas vietu Priedaines ielā 20, kur iegruva veikala „Maxima” jumts. Vizuālās apskates laikā konstatēts, ka ir iegruvušas 7 metāla jumta kopnes un jumta pārsegums aptuveni 1000 kv.m. platībā, kā arī, izvērtējot kopējo situāciju notikuma vietā, secināts, ka virs tirdzniecības centra jumta veikta „zaļā jumta” izbūve. Uz neiegruvušajām jumta konstrukcijām novietoti būvmateriāli – bruģakmens paletes, beramā maisījuma iepakojumi.
  Šobrīd, ņemot vērā notikuma vietas vizuālās apskates laikā konstatēto, viennozīmīgu slēdzienu nav iespējams izdarīt. Rīgas pilsētas būvvalde pasūtīs neatkarīgu būvprojekta ekspertīzi, kā arī veiks pārbaudi par būvprojekta saskaņošanas gaitu Rīgas pilsētas būvvaldē.
  Par būvdarbu veikšanu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un būvprojektā ietvertajiem tā realizācijas risinājumiem būvniecības procesa laikā ir atbildīgi būvniecības procesa dalībnieki – galvenais būvuzņēmējs un atbildīgais būvdarbu vadītājs, būvuzraugs un autoruzraugs.
  Šodien, 22.novembrī būvinspektori veiks pārbaudi objektos, kur būvdarbus veic SIA „Re & Re”.”

 17. Uškova labie darbi! Atbildēt

  Te redzam patiesos Traģēdija iniciatorus. Citāts no Rīgas Būvvaldes mājaslapas –
  Rīgas pilsētas būvvalde ir Rīgas domes priekšsēdētāja pakļautībā esoša pašvaldības iestāde (Rīgas domes priekšsēdētājs. Nils Ušakovs … Rātslaukums 1, LV-1539. Kabinets: 220. Tel.: 67026000. Fakss: 67026389. ), kas koordinē un veic būvniecības procesa pārraudzību un kontroli Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.
  Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja (Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs. Tel.: 67026049. Adrese: Rātslaukums 1, LV-1539.) kontrolē un pārrauga Rīgas pilsētas būvvaldes darbību.
  Būvvaldes sastāvā(Būvvaldes vadītājs. Inguss Vircavs Tel.. 67012848 ir Arhitektūras pārvalde, Būvniecības kontroles pārvalde(Pārvaldes vadītājs .Jānis Belkovskis Tel.67181558), Rīgas pilsētas būvinspekcija (Būvinspekcijas priekšnieks Jānis Palamarčuks Tel. 67012824 ),Pilsētvides dizaina pārvade, Apstādījumu inspekcija un citas struktūrvienības.
  Būvvaldes darbības mērķis ir veicināt būvniecības pārraudzības procesa vienkāršošanu, caurskatāmību un tā dalībnieku izpratni par esošo kārtību, veidot harmonisku un sabalansētu pilsētvidi un uzraudzīt, lai būvniecības procesi Rīgas pilsētā noritētu likumīgi.
  Ir sākta Būvkonstrukciju demontāža un iznīcināšana, tas nozīmē, ka slēpj visas pēdas. Būvvalde tikai pirmdien(šodien) izsludinās konkursu par Traģēdijas iemeslu izpēti. Ja sākta būves demontāža, vai Getliņos meklēsiet pierādījumus būvkonstrukciju kvalitātes pārbaudei un tur veiksim būvdarbu kvalitātes izpēti? Tas nozīmē, ka Ušakovs, Ameriks, Kozlovskis un Godmane jau šodien jāapcietina, lai viņi nevar iznīcināt “traģēdijas lietiskos pierādījumus”. Ar to viņi uzņēmušies pilnu atbildību, par traģēdijas iemeslu slēpšanu. Jau tāds paziņojums vien ir krimināli sodāms, ja vēl pat ne pilnībā atrasti un identificēti visi cietušie. Saprotu, ka nekavējoties jāmeklē Tiesiskā palīdzība Eiropas Civēktiesību Tiesā un ANO. Redzam, bez tā Latvijas Valsts Kriminalitāti neapturēsim!
  Vainīgie! Rīgas pilsētas būvvalde , CM Consulting” un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš.
  Citāts no LA – „… gan pašlaik būvniecības gaitai viņš (būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš) sekojot vismaz divas reizes nedēļā. Pēdējo reizi uz iebrukušā jumta uzkāpis vēl pagājušajā otrdienā, bet nekādas šaubas tas( kas?) viņam neesot radījis.”
  Te ir skaidra nozieguma atzīšana. Vācijā Būvuzraugs ir visu darba laiku celtniecības laukumu, pasūta un veic ekspertīzes, ir celtniecības pastāvīgs līdzdalībnieks. Būvniecībā ne mirkli nestrādā bez būvuzrauga klātbūtnes. Jo celtniecībā, kad uzlikts „nākošais panelis”, „uzlikta špahtele, krāsa”, vien Dievs un Būvuzraugs zina, kas ir apakšā. Būvuzraudzībai nav nekāda sakara ar „…gaitai viņš sekojot vismaz divas reizes nedēļā”. Nav „jāseko” ir jāpārbauda, jāpēta, jāpārliecinās, jāaptur darbības, kas ir pretrunā ar zinātniski pamatotām, pieņemtām „tehnoloģijām” ar profi aci un zināšanām. „…uz iebrukušā jumta uzkāpis…” – uz jumta kāpelē kaķi, putni, strādnieki, dzērāji, mīlnieki, bet ne Būvuzraugi! Normālā Būvniecība, pat 10 minūtes nenotiek bez Būvuzrauga.

 18. “Būvvaldes vadītāja šo amatpersonu vidū nav, jo Inguss Vircavs amatā iecelts tikai šogad.”

  Kurš gan , ja ne Vircavs pārraudzīja Bērnu laukuma uz MAXIMAS un GARĀŽAS, zem tās, celtniecību. Un Kuŗš, ja ne Ušakovs Visus pārvalda gadiem ilgi?

Draugiem Facebook Twitter Google+