Latvijā
Kriminālziņas

Atstādinātais bērnunama “Līkumi” direktors pārvests uz Rīgas Centrālcietumu3

Foto-LETA

Apcietinātais un atstādinātais Salas novada reorganizētā bērnunama “Līkumi” vadītājs Juris Boķis ir pārvests uz Rīgas Centrālcietumu, informēja Zemgales tiesas apgabala prokurors Aivars Egle.

Prokurors pieļāva, ka Boķa veselības stāvoklis ir stabils, tāpēc viņam vairs nav nepieciešama mediķu uzraudzība.

Izmeklēšanas interesēs Egle nekomentēja, kādu tieši pretdarbību kriminālprocesa mērķu sasniegšanai veicis Boķis, skaidrojot, ka jebkādas informācijas sniegšanu varētu interpretēt arī kā spiedienu uz izmeklēšanu un tiesu no prokurora puses.

Lietā turpinās izmeklēšana un sagaidāms, ka Boķa aizstāvība tiesā apstrīdēs viņa apcietināšanu. Sūdzību skatīs Zemgales apgabaltiesa.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā policija Boķi aizturējusi, bet jau pēcpusdienā tiesa viņu apcietinājusi.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” vēstīja, ka tiesas sēde gan notikusi bez paša Boķa piedalīšanās, jo viņam policijas iecirknī pēkšņi radušās veselības problēmas, tāpēc aizturētais nogādāts Jelgavas slimnīcā, kur viņam norīkota apsardze.

Izmeklētāji esot secinājuši, ka Boķa rīcībā saskatāma pretdarbība, kas varētu kaitēt patiesības noskaidrošanai kriminālprocesā. Apcietinājums Boķim piemērots kā drošības līdzeklis uz izmeklēšanas laiku.

Kā ziņots, Boķis tiek turēts aizdomās par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, izmantojot vardarbību bijušajā bērnunamā “Līkumi” Salas novadā, kā arī par valsts amatpersonas bezdarbību. Vairāk nekā divus gadus kriminālprocesā nenotika nekāda virzība, līdz to no Jēkabpils policijas iecirkņa pārņēma Valsts policijas Zemgales rajona pārvalde Jelgavā.

Bērnunams “Līkumi”, kuru vadīja Boķis, tagad ir reorganizēts un kļuvis par ģimenes atbalsta centru “Saulstari”. Janvāra beigās Salas novada domes ārkārtas sēdē Boķi atstādināja no amata. Kamēr ģimenes atbalsta centram nav izraudzīts jauns vadītājs, šos pienākumus pildīs centra sociālā pedagoģe Santa Bormane.

Līdz šim Boķim bija piemēroti trīs ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – aizliegums ieņemt noteiktu amatu, aizliegums pamest valsti un pienākums uzturēties dzīvesvietā.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2015.gadā Tiesībsarga birojs sagatavojis Ģenerālprokuratūrai plašu materiālu par pārkāpumiem bērnunamā “Līkumi”.

Sagatavotā informācija pārsvarā atklāj darbinieku psihoemocionālu un fizisku vardarbību pret bērniem, sacīja tiesībsargs Juris Jansons, uzsverot, ka tam ir konkrēti pierādījumi. Ir fiksēti arī gadījumi, kad bērni paši vērsušies drošības iestādēs, tomēr uzsāktie procesi priekšlaikus izbeigti.

“Tā situācija ir diezgan traģiska, īpaši, ja darbinieku liecība ir viena, bet medicīnas ieraksts liecina pavisam ko citu,” iepriekš sacīja Jansons.

LA.lv