×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

Atstāt dišīdiju cilindrā?

disidija

“Man uzdāvināja dišīdiju – puķi no Taizemes dabiskā cilindrā. Kā to kopt, kur turēt, kas jāzina audzējot?” 
Ērika Ojaloviča Babītē

 

Dišīdijas ir vijīgi epifītaugi, kas pieder pie asklēpiju dzimtas, pasaulē zināmas 80 sugas. Savvaļā aug uz citu augu stumbriem bez tiešas saskares ar augsni. Telpās biežāk audzē karmīnsarkaniem ziediem ziedošo dišīdiju (Dischidia pectenoides), kuras dzimtene ir Filipīnas. Šie eksotiskie augi nopērkami puķu veikalos un dārzkopības centros.

LU Botāniskā dārza Tropu un subtropu laboratorijas vadītāja Dace Grīviņa teic, ka augu nevajag pārstādīt, bet atstāt turpat stikla cilindrā, kur ilgāk saglabāsies mitrs gaiss. Jānodrošina balsti, bet var arī ļaut, lai dzinumi no trauka nokarājas uz leju. Sīkie ziediņi dišīdijām parādās gandrīz vai visu gadu.

Augšanu un dzinumu attīstību veicina siltums un mērens mitrums. Augam visu gadu vajadzīga +23…+25 °C temperatūra un mitrs gaiss, tam piemērota gaiša vieta vai pusēna. Noteikti nevajag novietot tieši pie paša dienvidu loga, citādi cietīs no apdegumiem. Vasarā un agri pavasarī dišīdija pret tiešiem saules stariem ir īpaši jutīga. Jālaista ar mīkstu ūdeni, paretam jāapsmidzina ar vājas koncentrācijas barības šķīdumu, vienreiz dienā jārasina ar siltu ūdeni. Vislabāk noder smalks pulverizators, kas ūdeni izpūš miglas veidā. Augšanas substrātu uztur vienmērīgi mitru, pārlaistīšana ir ļoti kaitīga. Dišīdijai nepieciešama ūdenscaurlaidīga zeme, piemēram, substrāts, kas paredzēts bromēliju dzimtas augiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+