×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Atstāt tikai baltas pēdas – jauna izstāde Porcelāna muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 29. janvārī plkst. 17 Rīgas Porcelāna muzejā atklās mākslinieces Elīnas Titānes personālizstādi “Baltās pēdas”, portālam LA.lv pastāstīja muzeja pārstāve Ieva Nagliņa.

“Jaunajā baltajā gadā, baltajā sniegā aiz sevis atstāt tikai baltas pēdas,” – gada iesākuma un porcelāna izstādes kontekstā šim vēlējumam ir daudzslāņaina nozīme.

Izstāde “Baltās pēdas” atspoguļo Elīnas Titānes pēdējo sešu gadu veikumu porcelānā, iekļaujot arī darbus, kas aktuāli un svaigi šobrīd. Tā veidota kā noslēgts radošās darbības nogrieznis, reprezentējot galvenās daiļrades tendences un attīstību jaunākajos darbos.

Elīna Titāne strādā ar visiem keramikas materiāliem (porcelāns, dažādas akmens masas, šamots un māls, izmantojot iespējas un atšķirības, kuras piedāvā līdzīgie un vienlaikus tik dažādie keramikas materiāli.

“Man radošais process ir atklājumu ceļš, kas rada prieku aizvien no jauna. Nozīmīgāka par rezultātu ir pati virzība. Manuprāt, process ir mākslinieka ieguvums, bet rezultāts – skatītāja,” saka māksliniece.

Elīna Titāne ir viena no izcilākajām un pazīstamākajām jaunās paaudzes māksliniecēm Latvijas mūsdienu keramikā, kura apliecinājusi savu talantu un augsto profesionalitāti nozīmīgās izstādēs un starptautiskos simpozijos. Māksliniecei izveidojies pārliecinošs un atpazīstams rokraksts – virtuozi un ažūri mākslas darbi, kas no vienas puses rada asociācijas ar dabas formām, no otras puses ar savu konceptuālo pamatotību un kontemplatīvo raksturu nes spēcīgu idejisko un intelektuālo slodzi.

Izstāde apskatāma līdz 22. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+