×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Atsvaidzināta “Opel Insignia”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Opel” markas flagmanim “Insignia” veikta modernizācija – atsvaidzināts eksterjera un interjera noformējums, kā arī uzlabots tehniskais aprīkojums.

Pirms pieciem gadiem prezentētā “Insignia” ieguva “Eiropas Gada auto 2009” titulu, turklāt arī tirdzniecības rādītāji šim modelim kopumā bijuši visnotaļ labi. Viens no “Insignia” panākumu stūrakmeņiem neapšaubāmi ir pievilcīgais un solīdais izskats. Pircējiem patīk mašīnas plūstošās formas un dinamiskais siluets, tādēļ radikālas izmaiņas eksterjera dizainā nav veiktas. Atjaunotajam modelim ir savādāki bamperi, radiatora reste un lukturi. Tāpat kā agrāk, šis auto pieejams trīs virsbūves variantos – kā hečbeks, sedans un universālis.

Salonā būtiskākās izmaiņas ir priekšējā paneļa noformējumā. Dārgākajām versijām instrumentu panelis tagad ir daļēji digitāls, proti, tā centrā atrodas liels astoņu collu monitors, kurā vadītājs pēc vēlēšanās var attēlot dažādas spidometra un borta datora rādījumu variācijas. Centrālās konsoles augšā arī ir iespaidīgu izmēru jaunākās paaudzes multimediju sistēmas ekrāns, zem kura atrodas audiosistēmas vadība un skārienjutīgs klimata kontroles sistēmas panelis. Agrāk priekšējā paneļa vidū bija lērums ar podziņām, bet tagad viss ir krietni lakoniskāk un mūsdienīgāk. Viduskonsolē izvietots pat kaut kas līdzīgs datora pelei, kā dažam modernajam premium klases automobilim. Tāpat parādījusies jauna stūre ar ērtām dažādu funkciju vadības podziņām abās pusēs.

Citādi viss ir vairāk vai mazāk pa vecam. Automobilis priecē ar lielisku vadītāja vietas ergonomiku, it īpaši gadījumā ar papildaprīkojumā pieejamajiem AGR (vācu muguras veselības asociācijas ieteikti) priekšējiem sēdekļiem. Turklāt lepnākajā variantā tie var būt aprīkoti ne tikai ar apsildi, bet arī ar ventilāciju. 
Insignia2_Axel_Wierdemann_9

Pircēji var izvēlēties neskaitāmas komplektācijas un variācijas. Pieciem pamata komplektāciju līmeņiem iespējams ļoti plašs papildaprīkojuma klāsts. Automobilim pieejamas dažādas modernās tehnoloģijas, kas krietni atvieglo šofera darbu un padara vadīšanu drošāku. Aktīvās drošības uzlabošanai talkā nākušas vairākas mūsdienīgas ierīces – sākot ar adaptīvo kruīzkontroli un beidzot ar papildu uzraugu, braucot atpakaļgaitā. Jaunākās paaudzes apgaismojuma sistēma automātiski pielāgojas dažādiem braukšanas apstākļiem – izgaismo pagriezienus, pati pārslēdzas no tuvajām uz tālajām gaismām un otrādi, atkarībā no braukšanas ātruma maina gaismas kūļa formu. Vēl pieejama īpaša sistēma, kas ar iebūvētas kameras palīdzību spēj nolasīt ceļa zīmes un horizontālos apzīmējumus, par to brīdinot vadītāju.

Jaunās “Opel Insignia” dzinēju gamma ir ļoti daudzveidīga. Benzīna motori pieejami ar darba tilpumu no 1,4 līdz 2,8 litriem (140 – 325 ZS), divlitru turbodīzelis var būt jaudas versijās no 110 līdz 195 zirgspēkiem. Tāpat drīzumā būs arī jaunais 1,6 litru ekodīzelis. Pircēji var izvēlēties vai nu sešpakāpju mehānisko, vai sešpakāpju automātisko pārnesumkārbu.

“Insignia” sākuma cena ir 20 294 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+