×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Attaisno Balvu policistus

temida_leta2

Augstākās tiesas Senāts vakar noraidījis prokuratūras protestu par tiesas spriedumu, ar kuru attaisnoti trīs toreizējie Balvu policisti pierādījumu viltošanā, kad kāds no likumsargiem dzērumā izraisīja avāriju ar bojāgājušo.


 

Trīs toreizējos Balvu policistus 2011. gada martā attaisnoja Rēzeknes tiesa. Prokuratūra iesniedza protestu, taču arī Latgales apgabaltiesa nemainīja pirmās instances spriedumu. Prokuratūra iesniedza kasācijas protestu. Augtākās tiesas Senāts apgabaltiesas lēmumu atstāja negrozītu un kasācijas protestu noraidīja. AT Senāta lēmums vairs nav pārsūdzams.

Tagad attaisnotajiem ir tiesības prasīt kompensāciju no valsts par nepamatotajām apsūdzībām. Attaisnotie var vērsties ar kompensācijas pieprasījumu Tieslietu ministrijā vai ar civilprasību tiesā.

Lieta pirmās instances tiesā atradās jau kopš 2007. gada pavasara, kad tiesa noēma krimināllietu sadalīt. Atsevišķi tika izdalīta lieta, kur apsūdzība bija uzrādīta Balvu policistam Aigaram Pužulim par reibumā izraisīto avāriju, kurā gāja bojā jaunietis.

Toreiz tiesa nolēma, ka pierādījumu viltošanas epizodi varēs skatīt tikai tad, kad stāsies spēkā spriedums Pužuļa lietā. Augstākās tiesas Senāts iepriekš nemainīja apelācijas instances spriedumu, ar kuru Pužulim tika piespriests reāls cietumsods uz pieciem gadiem.

Bijušajai Balvu rajona kriminālpolicijas priekšniecei Solvitai Vīgantei un bijušajam Balvu ceļu policijas priekšniekam Arkādijam Kravalim apsūdzība bija uzrādīta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Kriminālpolicijas darbinieks Andrejs Aleksejevs, kurš nodeva asinis Pužuļa vietā, bija apsūdzēts par dokumenta viltojumu.

2006. gada 22. martā uz Balvu apvedceļa kriminālpolicijas inspektors Pužulis, vadot automašīnu alkohola reibumā, iebrauca pretējā braukšanas joslā un notrieca gājēju. Pēc tam, pēc apsūdzības domām, policijas vadība mēģināja viltot to, ka Pužulis būtu braucis reibumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+