×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Attaisno Saulkalnes veikala pārdevējas slepkavībā apsūdzēto

Foto - LETAFoto - LETA

Ar Augstākās tiesas (AT) Senāta lēmumu šodien stājies spēkā attaisnojošais spriedums Saulkalnes veikala pārdevējas slepkavības krimināllietā.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, Senāts šodien konstatēja, ka pirmstiesas izmeklēšana minētajā lietā ir veikta pavirši, un noraidīja prokuratūras iesniegto kasācijas protestu, bet attaisnojošo spriedumu atstāja negrozītu.

Senāta lēmums ir stājies spēkā un nav pārsūdzams, piebilda Kataja.

Kā ziņots, izskatot šo lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa 2010.gada 15.martā atzina pārdevējas slepkavībā apsūdzēto 1981.gadā dzimušo Alekseju Šarovu par vainīgu un piesprieda viņam 15 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trīs gadiem.

Turpretim AT Krimināllietu tiesu palāta šā gada 28.februārī Rīgas apgabaltiesas notiesājošo spriedumu atcēla, atzina Šarovu par nevainīgu un attaisnoja. Līdz ar to pēc trīs gadu atrašanās nebrīvē apsūdzētais tika atbrīvots no apcietinājuma tiesas sēžu zālē.

Kā toreiz skaidroja Kataja, AT atzina par nepierādītu apsūdzētā piedalīšanos noziedzīgajā nodarījumā un lēma nosūtīt lietu atpakaļ prokuratūrai, kas to izmeklēja.

Pārbaudot visus pierādījumus, nopratinot trīs lieciniekus un papildus izprasot ziņas no DNS Nacionālās datubāzes par kriminālprocesā izņemto DNS profilu, apelācijas instances tiesa atzina, ka nav pierādīta Šarova dalība 2009.gada janvārī Saulkalnē izdarītajā slepkavībā.

Prokuratūra nebija apmierināta ar attaisnojošo spriedumu, tāpēc iesniedza par to kasācijas protestu, kuru šodien izskatīja AT Senāts.

Turpretim Šarova advokāts Atis Krievs attaisnojošā sprieduma pasludināšanas dienā aģentūrai LETA skaidroja, ka apsūdzētais jau no paša sākuma savu vainu nav atzinis.

“To, ka slepkavību ir izdarījis kāds cits, apliecina DNS proves. Es nezinu, kāpēc policija ir izmeklējusi lietu tik vienpusēji,” sacīja advokāts. “Es uzskatu, ka šī lieta ir absolūti pievilkta aiz matiem un Iekšlietu ministrijai to vajadzēja izdarīt vienkārši tāpēc, ka tolaik sākās reformas un vajadzēja [pozitīvas] atskaites,” pieļāva Krievs.

Šarovam celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 117.panta 6.punkta – par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu.

Saskaņā ar apsūdzību Šarovs 2009.gada 20.janvārī ap plkst.10 iegājis SIA “Satto” veikalā Rīgas rajona Saulkalnē, kur vēlējies nopirkt cigaretes un pārtikas produktus, bet viņam nebijis naudas. Prokuratūra uzskatīja, ka apsūdzētais pieprasījis veikala pārdevējai minētos produktus iedot, par tiem nesamaksājot, bet pārdevēja tam nepiekritusi un likusi Šarovam iziet no veikala.

Prokuratūra uzskatīja, ka tai brīdī izcēlies konflikts, Šarovs izvilcis no virsjakas kabatas nazi un ar to vairākas reizes iedūris pārdevējai. Rezultātā iestājusies cietušās nāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+