×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Attaisno vīrieti, kuru vainoja inkasentu nošaušanā

Foto- LETAFoto- LETA

Rīgas apgabaltiesa piektdien attaisnoja agrāk tiesātu vīrieti, kurš apsūdzēts par divu inkasentu slepkavību un aplaupīšanu 2005.gadā Purvciemā. Tiesā aģentūra BNS noskaidroja, ka apsūdzētais gan tiesas zālē netika atbrīvots, jo izcieš sodu par citu noziegumu.

Motivēts tiesas spriedums būs pieejams 17.septembrī, un tad prokuratūra desmit dienu laikā varēs iesniegt protestu, kurš būs jāvērtē Augstākajai tiesai.

Saskaņā ar prokurora Ando Skalbes uzrādīto apsūdzību 1979.gadā dzimušais Matīss Bite, lai izdarītu laupīšanu, 2005.gada 18.augustā devies uz Purvciemu, kur Dzelzavas ielā atradās bārs “Split”, kurā bija izvietoti azartspēļu automāti. Bitem bija zināms, ka tajā dienā no spēļu automātiem bija jānotiek naudas inkasācijai. Ieradies norādītajā vietā, vīrietis sācis novērot bāru un gaidīt inkasentu ierašanos.

Ap pusdienas laiku pie bāra piebraukusi automašīna “Mercedes Benz”, no kuras izkāpuši divi azartspēļu automātu firmas darbinieki, kuri veica inkasentu pienākumus. Inkasenti iegājuši bārā, bet Bite sagatavojis šaujamieroci – pirmstiesas izmeklēšanā nenoskaidrotu Makarova konstrukcijas pistoli vai tās modifikāciju.

Pēc brīža inkasenti pametuši bāra telpas un ar čemodānu, kurā bija inkasētā nauda un soma ar portatīvo datoru, devušies uz automašīnu. Kad nesamie ievietoti bagāžniekā, Bite piegājis abiem no mugurpuses un izšāvis uz viņiem vismaz piecas reizes. Abiem inkasentiem lodes trāpījušas gan galvā, gan ķermenī.

Kad pēc šāvieniem inkasenti saļimuši uz zemes, Bite no automašīnas bagāžnieka izņēmis čemodānu ar teju 4000 latu un portatīvā datora somu, kurā atradās 700 latu vērts dators.

Pēc tam Bite no notikuma vietas aizbēga. Likumsargi viņu aizturēja Lielbritānijā un izdeva Latvijai. Nolaupītā nauda nav atrasta.

Maksimālais sods par slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos ir mūža ieslodzījums.

Bite 2003.gadā bija atbrīvojies no ieslodzījuma, kur izcieta deviņu gadu cietumsodu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu. Inkasentu slepkavība izdarīta nedzēstas sodāmības laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+