Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
22. decembris, 2015
Drukāt

Attaisnotajos izdevumos iekļauj arī endoprotezēšanu un bērnu interešu izglītību

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Attaisnotajos izdevumos ietilps arī izdevumi par endoprotēžu iegādi un interešu izglītību, šodien lēma valdība.

Valdība atbalstīja grozījumus noteikumos par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem, kas paredz, ka ar 2016. gada 1. janvāri attaisnotajos izdevumos varēs iekļaut arī izdevumus par interešu izglītības programmu Izglītības likuma izpratnē apgūšanu bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Patlaban noteikumi paredz, ka izdevumi par plānotajām operācijām, kas ir plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, un zobārstniecības pakalpojumiem, tajā skaitā zobu protezēšanu, pilnā apmērā ir attaisnotie izdevumi.

Pēc Veselības ministrijas ierosinājuma noteikumi ir papildināti ar to, ka attaisnotajos izdevumos gada ienākumu deklarācijā par 2016. gadu pilnā apmērā varēs iekļaut izdevumus par olšūnu iegūšanu (folikula iegūšanu) punkcijas ceļā, ja par to nav samaksāts no Nacionālā veselības dienesta (NVD) vai citu personu līdzekļiem.

Tāpat attaisnotajos izdevumos pilnā apmērā varēs iekļaut izdevumus par endoprotēžu un cita veida ar cilvēka organismu savienotu protēžu izgatavošanu un iegādi, ja par to nav samaksāts no NVD vai citu personu līdzekļiem.

Gada ienākumu deklarāciju ar tai pievienotajiem attaisnoto izdevumu dokumentiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem par 2016. gadu nodokļa maksātāji varēs iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā, sākot ar 2017. gada 1. martu.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+