×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Iznāk, ka valsts dod signālu – latviešu valoda nav jāmācās, jums ir kanāls krievu valodā (43)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzējs un kādreizējais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atbalstījusi ieceri izveidot jaunu krievu valodā raidošu sabiedriskās televīzijas kanālu. Pagaidām maz runāts par izmaksām, taču arī idejiskais vēstījums ir diskutabls. Kā šis kanāls ietekmētu Latvijas sabiedrību? Vai nepieaugs krievu valodas ietekme un faktiski netiks stiprināta divkopienu valsts veidošanās?

Iepriekš diskusijās par medijiem un Krievijas informatīvo agresiju šāds īpašs krievu valodā raidošs sabiedriskā medija kanāls ticis minēts kā viens no pretlīdzekļiem Krievijas propagandai. Tagad idejas lobētāji ir panākuši NEPLP atbalstu, taču vairāku eks­pertu vērtējumā kanāla veidošana nebūs “burvju nūjiņa”, kas atrisinās integrācijas un sabiedrības informēšanas problēmas valstī. “Uz krievu valodā raidoša kanāla izveidi lūkojos negatīvi. Mēs dzīvojam Latvijā, un Latvijas sabiedriskajiem medijiem jārūpējas par latviešu valodas vidi,” uzskata Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzējs un kādreizējais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve. Viņš piebilst, ka Latvija ir vienīgā valsts, kurā var attīstīties latviešu valoda un šāda kanāla veidošanas iecerē saskata pat daļēji pret­valstisku rīcību. Sanāktu, ka valsts dod signālu – latviešu valoda nav jāmācās, jums ir kanāls krievu valodā. “Ja Latvijā tiks veidots kanāls krievu valodā, tas attālinās mazākumtautību pārstāvjus no latviešu valodas. Mums esošajos sabiedriskajos medijos jāveido tik kvalitatīvi un interesanti raidījumi, lai piesaistītu mazākumtautību skatītājus,” uzsver R. Tjarve. Tāpat viņš uzskata, ka kanāla veidošana notiek “ķeksīša pēc”, lai formāli risinātu sabiedrības saliedētības jautājumus, turklāt šāda kanāla iespējamā veidošana būtu izšķērdība. Stāšanās pretim Krievijas informatīvajai telpai ar šādu kanālu būtu kā Dāvidam bez lingas stāties pretī Goliātam. “Krievija vairākus miljonus dolāru dienā iztērē saviem kanāliem. Ja tagad tiktu veidots kanāls, kas raidītu krievu valodā, tad spēku samērs nebūtu savietojams,” kritisks ir R. Tjarve. Viņš ar ironiju skaidro, ka lētāk būtu nopirkt reklāmas laiku Krievijas Pirmajā kanālā pēc programmas “Laiks” un tajā iekļaut ziņu raidījumu no Latvijas puses. Tomēr labākais risinājums, pēc viņa domām, ir attīstīt jau esošos raidījumus krievu valodā LTV7 un ieguldīt darbu latviešu valodas oriģinālraidījumu izstrādē un kvalitātes uzlabošanā.

Politoloģijas profesore Ilga Kreituse ir līdzīgās domās – viņa uzskata, ka krievu kanāla veidošana sabiedriskajā televīzijā ir pretrunā tam, lai vide Latvijā būtu latviskāka un vairāk cilvēku apgūtu latviešu valodu. “Man šķiet dīvaini, ka Mārtiņa Sirmā raidījums par ēdieniem bija jātulko krievu valodā, labāks risinājums būtu bijis to subtitrēt krievu valodā,” teic politoloģe. Pēc viņas domām, krievu kanāla veidošana ir sabiedrību saliedējošu darbību imitācija un mēģinājumi to stutēt. “Tas ir Dimanta jājiens stikla kalnā ar zelta zirgu, taču princesīte paliks kalnā,” saka I. Kreituse.

Jautāju politoloģei, vai, viņasprāt, šo ideju atbalsta arī politiskās aprindas, uz ko viņa atbildēja, ka Latvijas politiķi, visticamāk, esot vadījušies Eiropas Savienības pēdējā laika vēlmju iespaidā. Tur ir pieaudzis satraukums par informatīvās telpas aizsardzību. “Te nav tik daudz runa par pārpratumu, bet gan par veco domāšanu, kas palikusi no padomju laikiem, kad bija jāizdabā Maskavai. Tagad nošķaudās Brisele, un domājam, ka jāārstē iesnas. Šeit efektīvāk būtu vērsties pie Briseles un pieprasīt, lai tiek veidots ES mēroga krievu valodas kanāls, bet par ES naudu, tad lieta būtu pavisam citāda,” teic I. Kreituse. Viņa uzskata, ka krievu valodas satura Latvijas sabiedriskajos medijos ir pietiekami – kaut vai interesanta krievu mentalitātei paredzēta rīta programma LTV7 un diskusiju raidījumi, piemēram, “Punkti uz i”, kurus viņa ar interesi skatās. Politoloģe retoriski jautā: vai tad mums jau pašlaik nav krievu valodas kanāls LTV7 veidolā?

Kanāla izveides atbalstītāji saskata lielāku iespēju sabiedriskajos procesos iesaistīt Latvijas krievvalodīgos un apelē pie tā, ka tas līdz šim darīts maz. Rīgas Stradiņa universitātes komunikācijas zinātnes profesors Sergejs Kruks kanāla izveidi atbalsta. “Jo vairāk iespēju iegūt informāciju, jo labāk. Problēma Latvijā ir tajā, ka krievi nav laisti publiskajā sfērā. Latvieši bieži nesauc uz saviem raidījumiem krievus,” skaidro profesors. Viņš uzskata, ka ir būtiski, lai publiskā sfēra Latvijā būtu atvērta krieviem – nevis lai latvieši viņu vietā pasaka krievu viedokli, bet krievi paši var izteikties par sev būtiskiem jautājumiem un problēmām. “Integrācija nav spriedelēšana no kanceles, bet tā notiek, kad tev iedod lāpstu un saka – ej un dari, lai cilvēki būtu iesaistīti pilsoniskās sabiedrības procesos. Šeit neder tukša spriešana par vērtībām un simboliem,” domā S. Kruks.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Ko nozīmē vārds krievvalodīgie?

  • Pievienojos Marijai. Profesors saka: “ir būtiski, lai publiskā sfēra Latvijā būtu atvērta krieviem – nevis lai latvieši viņu vietā pasaka krievu viedokli..”
   Pēc tam, žurnālists Ģirts Vikmanis saviem vārdiem raksta: “Kanāla izveides atbalstītāji saskata lielāku iespēju sabiedriskajos procesos iesaistīt Latvijas KRIEVVALODĪGOS?”
   Rodas jautājums, vai žurnālists nav izgājis no Padomju laika propagandas autiņiem? Cienījamie žurnālisti LATVIEŠI, kāpēc Jūs ejat Saskaņas Centra pavadā un iedibināt jaunu “sugu” Latvijā- krievvalodīgie. Kreituses vārdiem sakot, to, ko Jūs mums tautai kultivējiet, ir tas pats kas šis: “Te nav tik daudz runa par pārpratumu, bet gan par veco domāšanu, kas palikusi no padomju laikiem, kad bija jāizdabā Maskavai.”
   Lūk, to Jūs arī dariet! Jūs mācāt mums turpināt baidīties. Šajā gadījumā baidīties no tā, kāda varētu būt reakcija no krieviem, kaut tik mēs viņus neaizvainojam saukdami par krieviem. Latvieši paši savām mutēm, baidoties, sāk apliecināt un iesakņot jaunvārda veidošanu. Savām rokām mēs paši veidojam jaunu, mākslīgu, veidojumu. Audzējam to un lolojam. Un, kad tas izaugs, mēs savas nezināšanas, muļķības un bailības gara dēļ, atkal cietīsim no sekām, kuras paši būsim pieļāvuši. Lūdzu, nelietojiet vārdu “krievvalodīgie” tāda vārda nav. Tas ir mākslīgs vārds. Tas ir viens no Krievijas propagandas veidiem pametot kārtējo imperiālistiskās domāšanas ēsmu.

 2. stulbaku tautu ka latvieshi ir gruti atrast uz pasaules.esam apsteigushi cukchas.

 3. Nu bet protams .Nepaies 10 gadi un pie Brivibas pieminekla runas tikkai krieviski.To jau sen rakstija un paredzeja.Paskaitiet cik daudz gimenes ir izbraukusas ara no valsts un berni macas citu valsts skolas un pienem citu valsts kulturu .Tadu latviesu valodu vini nemaz negrib macities.Macas tikkai un vienigi anglu ,spanu,zviedru,japanu,francu.
  Un Jus vel gauzi raudasiet par latviesu tautu kura izbrauca no Latvijas.Latvija atgriezas tikkkai tie kuri negrib nekko darit gan Latvija gan Arzemes.Arzemes ir jamacas valoda ,bet Latvija krieviem tiek pasniegts viss uz paplates .Priekskam krievam macities valodu.

 4. Tālāk no Kreituses Atbildēt

  Šī .. kundze jau sen ir pensionāre. Kad tie pensionāri dos vietu jaunajiem? Krieviska līdz mielēm un rupji prasta savā uzbrūkošaja manierē ir ši kundze. Latvijā jau sen ir cits diskusiju diskurss.

 5. “Latvieši bieži nesauc uz saviem raidījumiem krievus,” skaidro profesors. Kruka kungs varētu būt regulārs viesis Latvijas TV. Gudrs, skaists vīrietis.

 6. Tas ir īslaicīgi un iztapīgi. Atbildēt

  Tā ir īslaicīga, istapīga un duma politika.Vajag Latvijas Televīzijā vienotu diskusiju programmu Latvijas pilsoņiem- visi runā latviski, arī ja kāds runā slikti-vienalga runā, ja nerunā latviski, kāds īsi pārtulko. Ir vajadzīga vienota latviska sabiedrība. Latvieši NEKAD nepiekāpsies, varbūt sākumā paklusēs, bet vēlāk šķelšanās būs vēl lielāka. Mēs tādējādi nīcinām savu valsti.Tāda vienota programma angliski varētu būt uz visām trim Baltijas valstīm.

 7. Jau tagad Latvijas krievu medijos dažkārt mūsu pašu pilsoņi krievi – žurnālisti izplata Kremļa propogandu aizsedzoties ar vārda brīvību. Tāds kanāls var aši pārvērsties par prokrievisko kanālu, jo krieviem pricipiāli ir atšķirīgs viedoklis par vēsturi – nevienam jau nav patīkami apzināties, ka viņu senči ir bijuši okupanti un noziedzinieki.

 8. Jau tagad LAtvijas krievu medijos dažkārt mūsu pašu pilsoņi krievi – žurnālisti izplata Kremļa propogandu aizsedzoties ar vārda brīvību. Tāds kanāls var aši pārvērsties par prokrievisko kanālu, jo krieviem pricipiāli ir atšķīrīgs viedoklis par vēsturi – nevienam jau nav patīkami apzināties, ka viņu senči ir bijuši okupanti un noziedzinieki.

 9. jā, 25. marts, 2015 15:01 Atbildēt

  un tādi post-padomju kruki joprojām audzina mūsu jauno paaudzi, un diemžēl tāda ir arī mūsu (?) valsts politika.

  Tev taisnība, jo tā pati “mūsu” valdība viesiem spēkiem 25 gadus pietur psrs okupantu ievesto 5 kolonnu, lai varētu ar to elementiem varonīgi “cīnīties” vārdos skaļi mēdijos un TV,bet patiesība atbalstot visās jomās kremļa un rietumu cionistus, cītīgi nīcinot visu latvisko! Tikai aresti,tiesa un bargi sodi pārtrauks nodevēju pretvalstisko darbību!

 10. Tā jau tas arī ir domāts ,šķidri maskējoties par cīņu ar kremļa propogandu, jo gnīdas latviskiem vārdiem – kgb-fdd algotņi un nodevēji čakli atstrādā algu

 11. No salda miega mosties, nāc ārā izmī…!

 12. Krievi dzīvo 100% Krievijas TV ietekmē: Putins ir labs, amerikāņi bombordē Ukrainu utt. Krieviem stāsta, ka viņi ir apdraudēti: pieklauvējie pie viņu durvīm, un viņi izskries ar pannu rokās lai aizstāvētos!

 13. mana sieva ir cittautiete. Dzīvojot kopā ar viņu nu jau pāris gadus, varu droši apgalvot, ka nevajag Latvijā kārtējo krievu kanālu. To jau tā ir daudz (vairāk nekā latviešu kanālu), ja vēl ir uzstādīts šķīvis, tad vispār “lafa”. VIENKĀRŠI IR JĀVEIDO INTERESANTI RAIDĪJUMI LATVIEŠU VALODĀ, JO LIELU DAĻU MĒSLU, KO RĀDA PA LATVIEŠU KANĀLIEM, PAT MAN NEGRIBAS SKATĪTIES. Piemērs, mēs labprāt skatāmies “Sanāciet, sadziedit” un mana kundze mācās latviešu dziesmas un neļauj man pārslēgt programmu

 14. Kruks lai vispirms nokārto pilsonību, un tad spriedelē! “Problēma Latvijā ir tajā, ka krievi nav laisti publiskajā sfērā. Latvieši bieži nesauc uz saviem raidījumiem krievus,” skaidro profesors.” – problēma Latvijā ir tajā, ka tādi profesori kā nepilsonis krugs sludina klajas muļķības, jo krievi nevis nav laisti un aicināti, bet viņu attieksmes un valsts valodas zināšanu dēļ nemaz nevar pilnvērtīgi iesaistīties.

  • un tādi post-padomju kruki joprojām audzina mūsu jauno paaudzi, un diemžēl tāda ir arī mūsu (?) valsts politika.

 15. Ko var cepties.
  TV skatās vairs tikai penši, kas tāpat tuvāko gadu laikā atmetīs ķepu.
  Normālie cilvēki ziņas īsi un ātri iegūst no interneta portāliem/youtube.
  Vilciens aizbraucis, pietiek izmest naudu. Par to kāpostu varētu uzlabot saturu tajos pašos LV kanālos.

  • Un tu, mīļais, pēc gadiem arī būsi pensis un atmetīsi ķepas kā mēs… Tātad, nevajag būt tik augstprātīgam.

 16. Paldie kukiem, kreitusē u ciem integracijas rūpes turētājiem, ka rūpējaties par poļiem ebrejiem, lietviešiem, lībiešiem, somiem, turkiem – par visu šo tautību integrāciju Latvijā

 17. TV kanālu tiem, kuri negrib saprast Latvijas valsts valodu – maksimālais BILINGVĀLI (50:50). Nekāda krievu kanāla par tautas nodokļu naudu Latvijā nekad nebūs.

 18. nu tad jau skaidrs ka latviešu valodu mūsu mēsli nostumj pilnīgi malā

 19. Hmmm… pirmkārt…Latvijas TV nav normālu analītisku un dziļi NEITRĀLI problēmas pētošu raidījumu vispār. Jo: 1) tas prasa lielus naudas ieguldījumus, 2) nav vairs profesionālu kadru, 3) ir ļooti liela elites daļa, kurai šādu kanālu/raidījumu nevajag un kura tajos nav ieinteresēta, jo tai tāpat laba dzīve. ZIEPES SĀKAS, KAD PARĀDĀS LIELAS PROBLĒMAS, KĀ, PIEMĒRAM, ĀRĒJAIS IENAIDNIEKS, KURaM PRETOTIES (KUR NU UZVEIKT) NE AR BUDŽETU UN TĀ KOREKCIJĀM, NE AR ARMIJU UN ZEMESSARDZI TIK VIENKĀRŠI NEVARĒS, JO BŪS VAJADZĪGS VISAS NĀCIJAS ATBALSTS. UN TE IZRĀDĀS, KA AR NĀCIJU IR LIELAS PROBLĒMAS. KAUT KĀ AR VARU JAU VAR PIESPIEST VALODU MĀCĪTIES, BET LOJALITĀTE NAV TIKAI PILSOŅA PASE, TAS IR DVĒSELES STĀVOKLIS, KURŠ ATKLĀTI IZPAUŽAS TIKAI KRITISKĀS SITUĀCIJĀS….UN LATVIEŠIEM ARĪ….
  Es pārsvarā skatos Krievijas kanālus. Tajos bez Maskavas propagandas ir pietiekoši daudz labu, interesantu, un galvenais, kvalitatīvu raidījumu. Bet kā latgalietis vietējo TV ar interesi skatīšos tikai tad, kad 1) būs kvalitatīvi raidījumi literārajā valodā, 2) būs raidījumi (arī kvalitatīvi) manā dzimtajā latgaliešu valodā. Un domāju, ka krievi sāks skatīties LTV tikai tād, kad būs kvalitatīvi un viņu problēmas skaroši un risinājumus piedāvoši raidījumi krievu valodā.

 20. Domāju, ka Šnore vakar publicētajā rakstā ir pietiekoši skaidri un pamatoti par krievu kanālu pateicis. Ja kāds grib tādu kanālu bīdīt tad tikai lai izplatītu Kremļa idejas, mazinātu latviešu valodas lomu, vai, kā pareizi saka Kreituses kundze, pārspīlēti izpatiktu Briselei. Kur mūs noveda van der Stūla un citu viņam līdzīgo ieteikumi kā mums jādzīvo labāk neatcerēties.

  • Pa tv 7 ir krievu valodā un pilnīgi ar to pietiek. ACIS ŠEIT ZIBINA TV, JO REDZ , KA VARĒS PAR BĻAHU ĶEŠĀ IEBĀZT ČUNGURU.. JĀŽMIEDZ, JĀŽMIEDŽ POLITIĶI, JĀIEBORĒ, KA VAJAGA…. NEKAS NAV VAIRĀK VAJADZĪGS, PUNKTS UN ;ĀMEN!

 21. Jau tā raidījumu krievu valodā ir pārāk daudz.

 22. Kāpēc Lietuvā nav tādas problēmas ,kā Latvijā.Tur ir viena valsts valoda.

 23. Ka tad vsp.nau smadzenes…nespejat skaidri domat?nodeveeji!

 24. Полностью поддерживаю позицию С.Крука.
  Только пару дней назад в Skats no malas обсуждали русских без русских.
  Естественно-все были в полном единодушии,веселы,друг другу поулыбались,покивали ,и довольные друг другом разошлись.Ну и где смысл?

  • Mazliet Kruks un mazliet viltīgs… TV7 jau dzirdam žurnālistus, kas pārnākuši no likvidētajiem krieviskajiem kanāliem un “pusfašistiskās” (L. Azarova par 90-o gadu avīzēm!) krievu preses: cilvēciņi nevar atradināties no tā, ko gadu gadiem sludinājuši: kā īlens no maisa tur cauri spiežas Kremļa viedoklis. Kur ņemt žurnālistus, kas ir brīvi no atskatīšanās uz Maskavu?
   Par krievu kanālu jādomā Briselei, tā ir visas Eiropas problēma.

   • Не согласен-на 7ой кнопке уже хватает журналистов ,которые четко поняли-чего от них хотят:)
    Правда-по причине полной предсказуемости-смотреть их “потуги”неинтересно.
    Как говорится-“Мелко плаваешь-опу видать”

  • Nav saprotams, kāpēc izņēmums Atbildēt

   Ruskij ir tikai viena latviešu tautība. Kāpēc visām tautām Latvijā nevienoties par vienu vatsts valodu – latviešu valodu?

  • Jūsu cenzore ir ļoti ātra dzēst “it kā” apvainojošus viedokļus, bet tad, kad viedokļu apmaiņā parādās svešā un nesaprotamā valodā rakstīts, – tad jūs uzskatāt to par normālību (!). Ar šādu rīcību jūs piesmejat mūsu valsts pamatakmeni – valodu. Jūs rīkojaties cūciski.

 25. Redziet viss jau ir vienkārši. Cilvēki ir pieraduši ieklausīties gudrākajā. Kā cilvēki atšķir, kurš ir gudrāks, kurs tikai plāpa? Pēc darbiem, pēc rezultāta. Var daudz runāt dažādās valodās, bet nerezultatīvi, bezjēdzīgi, jo no tā nekas nemainās, ne dzīves līmenis aug, ne drošība vairojas, ne patīk tas, ko dzirdi vai runātājs tiek pieķerts melos. Tad rezultātā to laiž gar ausīm, vai izsmej un vairs netērē savu laiku un vienkārši neklausās. Un otrādi, ja viņam ir vajadzīgs, viņam tas palīdz vai patīk, ko viņš dzird, tad viņš papūlēsies arī ne dzimtajā valodā klausīties, protams, ja viņš to valodu saprot. Bet pamatā visa sāls ir dzīves līmenī. Kurš spēj nodrošināt augstāku dzīves līmeni, tajā arī klausīsies. Putina propaganda šodien vienkārši uzsēdina krievu uz propagandas narkotikas, jo runā to, kas krieviem patīk, bet arī darbi ir, kas šo propagandu pastiprina, Lai kā tur būtu, bet “Krim ta, naš” un bez neviena šāviena. Pavisam cita lieta ir ar Donbasu, karo Putins jau otro gadu, pa pilnam upuru, līķu kaudzes, un meli, lai slēptu zaudējumus, ekonomiskās sankcijas, naftas cenu kritums, politiskas slepkavības(Ņemcovs?) u.t.t, tas nevar patikt un nepatīk, jo nav rezultāta, nav gandarījuma krievam. Viņš grib dzirdēt kaut ko pavisam citu, ka šodien ir rezultāti, kas jau rīt nesīs labāku dzīvi. Ja Latvijas propagabda pastiprināta ar darbiem radītu tādu pārliecību cilvēkos, tad krievi gan Krievijā, gan Latvijā teiktu savējiem, tas ko Krievija muld ir blefs, re paskaties, kā Latvijā viss iet uz augšu, vot to mums vajag, tad arī valoda latviešu krievam kļūtu mīļa, jo tā būtu ceļš uz labāku dzīvi.

 26. murgs- esmu latviete , bet latviešu valodā jau nav ko skatīties banāli seriāliņi un bezjēdzīgi raidijumi, NTV- PERVIJ BALTISKIJ ir raidjumi kas patiesi saista jau gadiem , fantastiskas filmas kas ieguvušas balvas pasaulē
  ja jau latvijā ivē lbūs jauns kanāls ko tad tur rādīt “uguns grēku “vai viņas melo labāk” dubūlt versijas – knopirkt ārzemju filmas un vēl cilvēkiem kas zin tikai vineu valodiņu iztūlkot tāpat nebūs naudas

  • Kamērt –valsts– kopā ar Lattelecom pumpēs krievu propogandu RTR u.c — tikmērt par latviskumu nau ne runu !

 27. … kad galvā piezpiens… lai tik dod naudu un nu taisīs kā IM čiku ar datorlietām, kā Pasaules valstu izstādē… Laikam Latvijai to piezpiengalvu ir par daudz un jau vajadzētu ekzsportēt?

 28. Primārais mērķis taču ir tāds, lai visai mūsu sabiedrībai būtu vienots informatīvais lauks. Varētu sākt, piemēram, ar raidījuma 1:1 vai Sastrēgumstunda raidīšanu vienlaicīgi gan LTV1, gan LTV7, kur būtu tulkojums krievu valodā. Tāpat Ignatjeva raidījumu varētu raidīt arī LTV1 ar tulkojumu latviski. Bez tam vismaz reizi nedēļā vajadzētu veidot Baltijas valstu novitāšu apskatu – vai tiešām mūsdienu tehnoloģiju laikmetā būtu grūti apmaiņas kartībā saņemt sižetus no abām kaimiņvalstīm? Citādi mēs daudz ko uzzinām par Āfriku vai Austrāliju, bet kas notiek tepat kaimiņos – ne mazākās jausmas. Nez kāpēc LTV iepērk meksikāņu ziepeni, kas ir specifisks komerctelevīzijas produkts, bet par Igaunijas un Lietuvas seriāliem neinteresējas. Atceros, ka reiz tādu rādīja – ļoti saturīgs un interesants /līdzīgs mūsu “Likteņa līdumniekiem”/.

 29. PALDIES R.TJARVEM UN I.KREITUSEI!!! PILNĪGI MANAS DOMAS!!! S.KRUGAM NEPIEKRĪTU!!! VIŅŠ VAIRS NAV TAS CILVĒKS, KAS BIJA 90-to GADU SĀKUMĀ… MUMS IR PIETIEKOŠI DAUDZ KANĀLOS LTV7,LNT, TV3 RAIDĪJUMU KRIEVU VALODĀ UN KURI KRIEVI TOS KLAUSĀS, TIE ARĪ ZIN, KAS NOTIEK LATVIJĀ!!! KURI LĪDZ ŠIM NAV KLAUSĪJUŠIES, TIE ARĪ TAGAD NEKLAUSĪSIES!!! Cik NEKAUNĪGS ELEMENTS TAS AINĀRS DIMANTS!!! APZINĀTI PAKĻAUJ IZNĪCĪBAI VALSTS VALODU LATVIJĀ KĀ SVEŠINIEKS…SATVERSMI IGNORĒ 100%!!! NEKAUNĪGA ARĪ LATVIJAS VALDĪBA AR STRAUJUMU PRIEKŠGALĀ UN SAEIMA!?????? PAR BRISELES NAKAUNĪBU NEBRĪNOS, TUR MAZĀS VALSTIŅAS NEGRIB SAPRAST NEVIENĀ JAUTĀJUMĀ!?? TĀS BRISELEI KĀ DADZIS ACĪS!!! BRISELE VISUR REDZ TIKAI KRIEVIJU!!!

  • Es piekrītu Tjarvem un Krukam Atbildēt

   Nepiekrītu Kreitusei, piekrītu Krukam! Tas ko saka Kruks – ļaujiet krieviem runāt Latvijas televīzijā un nav ko vecajiem latvju komunistiem līst krievu kanālā. Un krievu kanālu Latvijā NEVAJAG!

 30. Grib lai vietejie Putina runasviri apgaismo Latviju ar Kremla gudribam par pasu latviesu naudu…. Nu jaaaaa- tads ir tas musu Sergejs. Ka sauceja bals tuksnesi.

Draugiem Facebook Twitter Google+