Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Atteikumam iespējams cits iemesls
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Manai dzīvesbiedrei ir 62 gadi. Nesen ar ārstēšanās pakalpojumu čekiem viņa devās uz Valsts ieņēmumu dienestu, lūdzot atmaksāt šos izdevumus. Taču filiālē viņai atteica, par iemeslu minot it kā nepietiekamo nodokļos maksātās naudas uzkrājumu. Kāpēc ir šāds atteikums, ja cilvēks visu mūžu strādājis un godīgi maksājis valstij nodokļus? 
Leons Blaus Bauskā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu pārvaldes fizisko personu tiešo nodokļu metodikas daļas galvenā nodokļu inspektore Inese Bērziņa paskaidro, ka VID nevis atmaksā ārstēšanās izdevumus, bet gan nodokļa maksātājs, sagatavojot iesniegšanai gada ienākumu deklarāciju, ārstēšanās izdevumus iekļauj attaisnotajos izdevumos, par kuriem tiek samazināts ar nodokli apliekamais ienākums. Tādējādi iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa kļūst mazāka, nekā to bija ieturējis ienākuma izmaksātājs. Savukārt VID atmaksā pārmaksāto nodokļa summu.

Pārmaksātās nodokļa summas atmaksa nav atkarīga no personas vecuma, proti, vai cilvēks strādā vai ir jau pensijā. Svarīgi tikai tas, lai iedzīvotāju ienākuma nodoklis aizvadītā gada laikā būtu maksāts, tāpat tas, ka atmaksātā summa nevar pārsniegt nodokļos samaksāto summu.

Ja kaut kādu iemeslu dēļ iedzīvotāju ienākuma nodoklis nebija maksāts, piemēram, ja 2013. gadā cilvēks nestrādāja un viņa pensija nepārsniedza 165 latus (235 eiro) mēnesī, tad arī varēja būt šis atteikums.
Ja nodokļus ir maksājis kāds no šīs ģimenes piederīgajiem, piemēram, vīrs vai bērni, tad Blauas attaisnotos izdevumus par ārstniecību savā gada ienākumu deklarācijā var iekļaut kāds no viņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nesapratu, kāpēc gan bērniem būtu jāieklauj savās deklarācijas ziņas par vecāku čekiem?
    Lai vēl varāk samudžinātu to VID klerku birokrātiju vai kā?

    Bailes, ka tajā jaunajā Pentagonā visiem neb’;us ko darīt?
    Tā jau 3 mēnešus tagad esot jāgaida, lai vispār ko dabūtu no tā pārmaksātā atpakaļ…
    :(?

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+