Kultūra
Māksla

Attēlu devītais vilnis: Voldemārs Johansons atklās instalāciju “Okeanos”0

Publicitātes foto

Sestdien, 8. septembrī, no plkst. 19 līdz 1 naktī Mākslas muzejā “Rīgas birža” Baltās Nakts ietvaros notiks mākslinieka Voldemāra Johansona instalācijas “Okeanos” pasaules pirmizrāde, informēja mākslinieka pārstāve Austra Bērziņa.

“Šis darbs ir vizuāla plūsma, kur ļoti lielā ātrumā tiek atveidoti šajā brīdī interneta lietotāju publicēti attēli. Tie tiks ņemti no dažādiem sociālajiem medijiem, ko izmanto vairums pasaules iedzīvotāju. “Okeanos” ir eksperimentāls darbs, kas līdz šim nav izstādīts,” stāsta mākslinieks Voldemārs Johansons.

Mākslinieka Voldemāra Johansona veidotais “Okeanos” darbojas kā īstermiņa atmiņas cilpa, uztverot aktuālās tendences iterneta lietotāju publicētajā attēlu plūsmā. Šie plūdi tiek pārvirzīti telpiskā 3D visumā, kur brāžas attēlu straume ar ātrumu, kas pārsniedz cilvēka uztveres spēju patērēt redzes sajūtas. Rezultāts ir vizuālas informācijas pārsātinājums, kas satur attēlu pārbagātību, kamēr paši attēli paliek apslēpti kustības straujumā un žilbinošā attēlu troksnī. Straujās maiņas dēļ attēli cilvēka acij ir gandrīz netverami, tie gāžas virsū neizšķiramā straumē, kļūstot par vizuālu troksni.

“Šis eksperimentālais kairinājums nav iepriekš pārbaudīts klīniskos pētījumos, tādēļ atbildība par vēlamo seansa ilgumu jāuzņemas pašiem skatītājiem,” brīdina mākslinieks. “Okeanos” skatītājiem dos iespēju sekot līdzi aktuālajai attēlu straumei, pavadot pasākuma vietā sešas minūtes vai sešas stundas.

Saistītie raksti
LA.lv