Foto – Shutterstock

Attiecību tipi un to raksturīgākās pazīmes – kurš atbilst tev? 0

Komentējot mīlestību un partnerattiecības, ir jāatceras, ka visbiežāk runājam par krasi atšķirīgām situācijām, notikumiem, pieredzi un cilvēkiem. Mēs taču esam tik dažādi, un tādas ir arī mūsu attiecības! Tomēr psihologi apgalvo, ka ir iespējams izšķirt pozitīvus attiecību modeļus no mazāk vēlamiem un patiesībā pat destruktīviem, kā arī, ņemot vērā pāra komunikācijas īpatnības un skatījumu uz dzīvi, iedalīt tās sešos attiecību apakštipos. Lūk, portāla Relrules.com apkopotā informācija par katru no tiem! Iepazīsties ar to un uzzini, kāds attiecību tips atbilst tev un vīrietim!

Reklāma
Reklāma

“Izaugsmes” attiecības

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Šis ir viens no pozitīvākajiem partnerattiecību modeļiem. Tām raksturīga abu cilvēka iesaistīšanās vienam otra dzīvē, sniedzot atbalstu, motivāciju un uzmundrinājumu, kas ļauj pilnveidoties, attīstīt personību un gūt arvien jaunus panākumus. Jāatceras, ka ne tikai profesionālā, bet arī mentālā izaugsme mūsu ikdienā ir viens no būtiskākajiem faktoriem laimes sajūtas radīšanā, ko veicina arī emocionālā brieduma sasniegšana.

Izaugsmes attiecībās abi to dalībnieki nenogurstoši rūpējas viens par otru, izaicinot, palīdzot, interesējoties, atbalstot un motivējot sevi un partneri neapstāties pie sasniegtā, bet nospraust arvien jaunus mērķus un tos realizēt gan individuāli, gan kopīgiem spēkiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādās attiecībās stagnācija, rutīna un konflikti ir retas parādības, taču pie to saglabāšanas ir arī no tiesas jāpiestrādā, neļaujot mazsvarīgiem faktoriem pazaudēt īpašo saikni, kas pāri vieno, brīdina psihologi.

“Ērtā klusuma” attiecības

Arī šo attiecību tipi psihologi vērtē kā pozitīvu. Tās raksturo apziņa, ka partneri viens otra klātbūtnē jūtas tik ērti, mierīgi un labi, ka var vien sēdēt viens otram līdzās, pat nepārmijot ne vārda un tomēr viens otru teicami saprotot. Protams, šādas savstarpējās saskaņas panākšana nebūt nav vienkārša, taču lielākajā daļā gadījumu tā patiesībā rodas gluži dabiski, ja vien tas ir iespējams un pāra starpā valda patiesas jūtas, pieķeršanās, uzticēšanās un cieņa.

Lai noskaidrotu, vai esi piemērota šādu attiecību veidošanai, vari sev uzdoto vienkāršu jautājumu: “Kā es jūtos, sēžot ar savu vīrieti pie viena galda, bet nesarunājoties?” Ja šāds attiecību scenārijs tevi pat nebiedē un neliek justies kā garlaicīgai neveiksminiecei, apsveicam, vari lepoties ar vienām no emocionāli stabilākajām attiecībām, kādas iespējamas! Savukārt, ja atbilde ir negatīva, zini, ka tev nepieciešams ar citādu temperamentu apveltīts partneris, kas sagādās citādas izjūtas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.