×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. septembris, 2017
Drukāt

Kā vērtējat valsts iestāžu darbu ar apmeklētājiem? (5)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Ilustratīvs attēls

Valsts kanceleja sākusi jau trešo Laba servisa kustību, lai uzlabotu valsts pārvaldes iestāžu darbu ar apmeklētājiem. Arī “Latvijas Avīze” lūdza nejauši satiktiem cilvēkiem padalīties ar iespaidiem par saskarsmi ar valsts iestādēm.

 

Mārtiņš Valdemārs: “Mūsdienās daudz ko var nokārtot internetā. Cik sanācis iestādes apmeklēt klātienē, saskarsme bijusi ļoti laba. Esmu lasījis sūdzības, ka ierēdņi bijuši nelaipni, mēģinājuši atraidīt apmeklētāju, bet pats neko tādu neesmu piedzīvojis. Vienīgais, ka gandrīz visur ir rindas un nākas pagaidīt. Taču notikušas daudzas pozitīvas pārmaiņas, kuras jau uztveram kā normu. Ja tā padomā, tad pirms desmit gadiem, kad ņēmu iepriekšējo pasi, es nemaz ar ratiņkrēslu nevarēju iebraukt PMLP nodaļā, vajadzēja palīgus. Tagad ir uzbrauktuves un pats varu ar visu tikt galā. Diemžēl citās iestādēs ar pieejamību joprojām ir problēmas.”

 

Vladimirs Osmolovskis: “Pēdējos deviņus gadus dzīvoju Lielbritānijā, nupat esmu atgriezies Latvijā uz palikšanu un pašlaik kārtoju uzturēšanās atļauju savai sievai, jo viņa ir ārzemniece. Ierēdņu attieksme pret cilvēkiem Latvijā un Lielbritānijā ir nesalīdzināma. Šeit var just, ka darbinieki ir daudz pretimnākošāki un gudrāki – pārzina ne tikai savu atbildības jomu, bet arī citas, tādēļ spēj sniegt labākus padomus. Anglijas iestādēs neviens neiedziļinās apmeklētāja problēmās – sūta uz citām iestādēm, savus likumus nezina un liek pašam meklēt atbildes internetā. Pa šiem deviņiem gadiem, kamēr biju prom, telpas un aprīkojums valsts iestādēm Latvijā mainījies līdz nepazīšanai – kļuvis daudz modernāks. Arī šajā ziņā pārspējam angļus.”

 

Anna Ivančuka: “Vienīgais, kas mani kaitina, ir lielās rindas. Ja nebūtu jāgaida, tad vispār viss būtu ideāli. Kas attiecas uz personālu, viņi ir ļoti pretimnākoši un laipni. Man vieglāk komunicēt krievu valodā, un darbinieki lielākoties gatavi izskaidrot mani interesējošos jautājumus krieviski bez kādām problēmām. Patīkami arī, ka iestāžu telpas ir izremontētas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. ļoti daudz varētu izdarīt elektroniski, ja nedzenātu cilvēkus no vienas instances uz otru….vienu dienu jāaiziet, lai papīru pieprasītu, pēc trim dienām gatavs, atkal jāiet pakaļ, lai aiznestu uz nākošo iestādi….(piemēram – izziņu no mājas pārvaldnieka par to, ka dzīvoklim nav parāda, lai to nogādātu kādam, kam jāieliek mapītē)…kāda būtu problēma to vai nu nosūtīt ieskennētu uz elektronisku pieprasījumu, vai vienkārši – būtu iespēja datu bāzē paskatīties – ir dzīvoklim parāds vai nav…

 2. Vērtēju dažādi. Katrā vietā ir cita attieksme un darba stils. Ir ļoti patīkami pārsteigumi un ir arī liels šoks, piem., VID nenormālā apmeklētāju pieņemšanas kārtība Āgenskalna filiālē, kur pilnīgi nerēķinās ar apmeklētāju ērtībām – numuriņu izņēmu pirms plkst.11 no rīta, pie VID speciālista rindas kārtībā tiku tikai plkst.17+. Var teikt, ka strādājošam cilvēkam darbā ir jāņem brīvdiena, lai varētu izstāvēt minēto rindu. Un tas nav normāli.

 3. Pozitīvisma kampaņa LA ?
  Vismaz provincē tev, jau ienākot kabinetā, liek manīt, ka esi traucēklis viņu bezrūpīgajai čalošanai par izklaides tēmatiem.
  Par 180 grādiem pretēji Osmolovska teiktajam.
  Iemācījušies medainās balstiņās tevi “atšūt”.
  Kad esi izgājis visas nosauktās vietas, kur tev būtu jāgriežas(visur jāgaida atbildes) atkal nonāc izejas punktā, izrādās, ka nemaz nav klausījušies tavu sacīto.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+