×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Rinkēvičs stāv kā robežsargs (20)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jautrais “Novaja volna” festivāla karuselis sen kā beidzies, krievu publikas krējums aizsteidzies no Jūrmalas uz siltākām zemēm, taču turpinās zobu griešana pret ārlietu ministru Edgaru 
 Rinkēviču, kāpēc viņam vajadzējis iekļaut “melnajā” sarakstā kā Latvijai nevēlamas personas ievērojamos krievu meistardziedoņus, estrādes zvaigznes Valēriju, Oļegu Gazmanovu un pašu Josifu Kobzonu. Daži kritiķi pārmet Rinkēvičam šo liegumu kā priekšvēlēšanu kampaņas triku, bet nesaudzīgākie droši vien gribētu ministru samalt radioaktīvajos putekļos un saberzt miltos, kā viņš tā iekaitējis Krievijai.

Jāatzīst, ka neviens cits nenodarbojas sekmīgāk “Vienotības” reitingu celšanā par Krievijas prezidentu Vladimiru Vladimiroviču Putinu. Būvēdams “krievu pasauli”, vezdams agresīvu imperiālistiski šovinistisku politiku, kaimiņvalsts līderis saliedē latvisko elektorātu ciešā lokā ap nacionālajām partijām – cik nu tās pašas ir nacionāli noskaņotas. Otrkārt, Edgars Rinkēvičs ir diezgan muzikāls cilvēks, ar izkoptu estēta gaumi, un, lai gan Kobzonam, protams, ir apbrīnotāji un pielūdzējas, ne visi viņu ieskaita augstās mākslas “premium” klases solistu kārtā. Treškārt, ārlietu ministra viens no uzdevumiem ir augstu turēt savas valsts prestižu, un par to mēs viņam maksājam mēnešalgu. Viņa nolemtais ir pilnīgi pareiza rīcība, paužot attieksmi pret redzamiem Putina politikas slavinātājiem, un nevis kāds tintes traips citādi tīrajā Rinkēviča biogrāfijā.

Mēdz uzdot jautājumu – ko gan Rinkēvičs panāca, vērsdamies pret trim “māksliniekiem”, vai nebija citi, kaitīgāki un parazitējošāki “kukaiņi”, kurus nelaist pār Latvijas robežu? Uzreiz pēc lēmuma sekoja “sliktajam” Latvijas ārlietu ministram speciālveltījums Krievijas TV pārraidē. “Apbižotie” dziedātāji studijā izsūdzēja sev nodarīto postu un bēdas, kā viņus publika dikten gaidījusi uz “Novaja volna” skatuves dēļiem, bet Rinkēviča humora izjūtas trūkuma dēļ nācies piedzīvot vilšanos. Un te, lūk, arī ārlietu ministra ieņemtās nostājas sekas – lai kādā histērijā krita trīs izraidītās lakstīgalas, no Dzintaru koncertzāles skatuves simtiem Latvijā ielaisto dziedātāju, komiķu un konferansjē, kuri visu vasaru uzstājās Jūrmalā, ne ar vienu asu vai nelaipnu vārdu neaizskāra ne Latviju, ne latviešu pašcieņu. Viņi nospēlēja vai izrādīja numurus, bet neriskēja vis nonākt melnajā, nelūgto viesu sarakstā. Atcerēsimies, ka citugad nereti bija šādi aizskārumi un jociņi – pāri mēra sajūtai, bet nu visi bija kļuvuši ļoti uzvedīgi, kā pieklājības ABC skolu absolvējuši.

Ārlietu ministrs paskaidrojis, ka pagaidām “melnais saraksts” ir slēgts, viņš nerīkos raganu medības, tvarstot proputinisko uzskatu paudējus vai klajus propagandistus. Taču droši vien īpašiem eksemplāriem joprojām ir iespējams izpelnīties Rinkēviča uzmanību un pārbaudīt viņa pacietību, un tad iebraucēju mežu patīrīs no stipri bojātiem kokiem.

Pašreizējos apstākļos ne tikai ministra amatā esošam vīram, bet katram kultūras vai mākslas darbiniekam, sabiedrībā atzītām autoritātēm un pavisam vienkāršiem ļaudīm ir iespējams savureiz parādīt attieksmi, ko mēs šeit domājam un kā reaģējam uz Kremļa ieņemto pozīciju. Tā nemaz neizskatās tik debeszila un morālās skaidrības pārņemta, kā dažiem gribētos attēlot.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Parasti joko KVN un līdzīgos pasākumos, ja autore nezināja. Un ja kas, tiek, kas toreiz neveiksmīgi pajokoja, bet nez kāpēc tad sodīti citi. tā kā autorei jocīga loģika. Pie tam lielākais pārmetums no Krutoja puses bija – kāpēc vajadzēja vilkt līdz pēdējai dienai, nevis paziņot vismaz mēnesi iepriekš? es kaut kā neatceros, ka tieši pēdējās dienās Valērija vai Kobzons ko tādu pateici, ko Rinkevičs nezināja pirms tam.
  Tā kā spēkā paliek veca versija – vajag kā var spodrināt popularitāti.
  P.S. kāpēc atļāva iebraukt Galustjanam, kas daudz lielāks Putina atbalstītājs?

 2. LABS RAKSTS, PALDIES. BET KĀ AR DEPARDJĒ? VAI VIŅŠ TOMĒR NAV BĪSTAMĀKS?

 3. … Faktiski, bija jasaka: ‘… saks bur atbilstigs …’

 4. … Atbilsoss un ar atbilstosu ricibu AM, Rinkevics, bus tad, kad Krievijas sutnis tiks saukts pie atbildibas, vai sanemts nokavetas NOTAS, par turpinosu iejauksanos valst ieksejas lietas un par Kremla turpinosu ‘maigo agresiju’, atbalstu nelojalajiem pilsoniem vai ta slepeni atbalstitiem vai pat uzturetiem nepilsoniem un to institucijam Bezabrene …!Ps

 5. Piesauc nelaimi.

 6. latvietis parastais Atbildēt

  o izrādās ari te moderators ar cenzuru aizraujas tik tāpec lai iegutu pareizi viedokli komentāros. atgādināšu viņam par ko drikst cenzet

  Par Krimināllikuma 71.pantu (aicinājums uz genocīdu utt.), 78.pantu (nacionālā, etniskā, rasu naida izraisīšana, provocēšana utt.), 74.pantu (genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana) u.c. pārkāpumiem draud kriminālatbildība.

 7. Vai tas nebija drosmīgais robežsargs, kurš nokautrējās patekt krievu varzai TV pārraidē, ka viņi arī ir īstie valsts ienaidnieki, ka tāda LKS būtu jāizraida no Latvijas ar visu ždanoku priekšgalā, ka Zatlers ar savu slaveno izteicienu ka viņu partiju no krievu līdzdalības valdībā neatraus pat ar tankiem. Nokautrējās pamest tādu partiju, nokautrējās pateikt patiesību acīs, bet izgāza savu vājumu uz māksliniekiem, kaut arī saprotot, ka tie ir tikpat vainīgi kā mūsu SC pret kuru mute ciet. Pa kādiem nopelniem Bērziņš jūs abus ar KOzlovski vēl pirms ministru prezidentes apstiprināšanas iecēla amatos? Vai ne Masļenkos izrādītās varonības dēļ?

 8. Jā, atbistošai situācijai atbilstoša rīcība. Neļaut pazemot sevi ir katra pienākums un valsti vēl jo vairāk.

 9. Rinkēviča kungs,ir piemērs,kā jāstrādā ministram.

 10. Paldies Rinkeviičam un paldies Līcītim par kolosālo rakstu. diemžēl mums vēl pārāk daudz nožēlojamu rušisma-fašisma roklaižu.

 11. šo simpātisko puisi ar mierīgu sirdi var likt par Latvijas prezidentu.

 12. Viņš ir kārtīgs latvietis ar pašapziņu un mēra sajūtu. Nekaitiniet latviešus Latvijā.

 13. latvietis parastais Atbildēt

  viš stāv kā iepitējies āzis , **

  • Jā, bet cik var !!!Kā Maskavā rāva ukraiņu karogus nost, bet pie mums VISUR un VIENMĒR var ar Krievijas karogiem staigāt…Nu cik var!!!Un Rinkēviča nostāja ir spēcīgāka par NA reizēm, piedodiet, ālēšanos

 14. Vai ta kādam skauž par “mazā cilvēciņa lielo mirkli”? Tā turpināt!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+