×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Zinātnieku grupa attīsta “domu telepātiju”


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ar īpaši uzlabota datora palīdzību zinātniekiem izdevās veikt domu telepātiju, "savienojot" Indijā un Francijā esošu cilvēku smadzenes.

Starptautiska zinātnieku grupa nodemonstrējusi, ka tai ir pa spēkam nodrošināt “telepātisku saziņu” starp diviem cilvēkiem, kurus šķir vairāku tūkstošu kilometru liels attālums.

Ar vārdu salikumu “telepātiska saziņa” saprot tādu komunikācijas veidu, kas paredz cilvēka domas pārraidīšanu otram cilvēkam. “Mēs spējām pārraidīt viena cilvēka domu otram cilvēkam,” teikts pētījuma līdzautora neiroloģijas profesora Alvaro Paskala-Leones izplatītajā paziņojumā. Tajā skaidrots, ka domu telepātija panākta, “savienojot” cilvēku smadzenes. “Mēs gribējām noskaidrot, vai cilvēkiem ir iespējams sazināties, tikai balstoties uz informāciju par otra cilvēka smadzeņu darbību,” teikts vairāku starptautisko zinātnieku veiktā pētījuma aprakstā.

“Viens no veidiem, kā īstenot šādu saziņu, protams, ir internets. Vai mēs spējam attīstīt interneta saziņas formu, kura neparedz ne runāšanu, ne rakstīšanu, bet nodibina tiešu saziņu – no smadzenēm uz smadzenēm?” Lai atbildētu uz šo jautājumu, zinātnieki veica eksperimentu, kura ietvaros viena cilvēka Indijā un triju cilvēku Francijā smadzenes tika savienotas ar elektrodiem. Pēc tam eksperimenta dalībniekam no Indijas tika lūgts nosūtīt domu vēsti cilvēkiem Francijā. Tad zinātnieki, izmantojot elektroencefalogrammu, kas ieraksta smadzeņu aktivitātes, nolasīja vēsti no sūtītāju smadzenēm. Tālāk dators šo vēsti pārvērta binārajā kodā un ar elektroniskā pasta starpniecību to nosūtīja uz Franciju, kurā tā atkal tika pārvērsta elektriskajos impulsos, kas savukārt tika pārraidīti uz Francijas cilvēku smadzenēm, izmantojot sistēmu, kas tiek dēvēta par transkraniālo magnētisko stimulāciju.

Kaut arī šāda veida – “no smadzenēm uz smadzenēm” – saziņas forma vēl nav pietiekami attīstīta, zinātnieki ir pārliecināti, ka viņu pētījumi pēdīgi rezultēsies jaunā komunikācijas veidā, ko varēs izmantot cilvēki, kuriem ir nopietnas runas problēmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+