×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2018
Drukāt

“Attīstībai/Par!” premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Pabriks (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas parlamenta deputāts Artis Pabriks

Apvienības “Attīstībai/Par!” premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, preses konferencē informēja apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš skaidroja, ka no Pabrika sagaida, ka viņš “stāvēs un kritis” par apvienības programmu un idejām, kā arī to, ka Pabriks būs neuzveicams priekšvēlēšanu debatēs. Viņš uzsvēra, ka lēmums par premjera kandidātu izvirzīt Pabriku bijis vienprātīgs.

Pēc viņa domām, premjeram jābūt tādam, kas vieno un stiprina gan apvienību, gan Latvijas sabiedrību. “Viņam jābūt tādam, kurš ir spējīgs vairot uzticēšanos un būvēt tiltus pār etniskām, sociālām un ideju plaisām, uzrunāt plašu sabiedrību un iemantojis uzticēšanos ar saviem darbiem. Viņam jābūt tādam, kurš stāvēs liberālisma un demokrātijas sardzē, laikā kad Latvijā, Eiropā un pasaulē vērojams konservatīvisma un agresīva populisma paisums,” sacīja Pavļuts.

Pabriks tikmēr norādīja, ka apvienībai sabiedrībai ir jāatgādina, ka “Attīstībai/Par!” ir jauns politisks spēks, kurā no visiem jaunajiem politiskajiem spēkiem ir visvairāk jaunu, gudru, zinošu un spējīgu cilvēku. “Esam tie, kas iestājas par liberālām un demokrātiskām vērtībām. Dažās sabiedrības daļās vārds liberāls varbūt tiek uztverts kā kaut kas svešs, taču šie cilvēki alojas,” sacīja eiroparlamentārietis.

Pēc viņa domām, partijai būs jāiestājas par divām vērtībām – taisnīgumu un brīvību. Latvijas novados, sadzīvē un politikā netaisnības esot daudz, norādīja Pabriks. Viņš kā prioritātes nākamajā valdībā minēja veselības aprūpi un izglītību.

“Ar ko strādāsim kopā? Ir fundamentālas lietas, par kurām nav vajadzīgs nekāds paraksts par nesadarbošanos. Ir pašsaprotami, ka neiesim koalīcijā ar “Saskaņu” un Latvijas Krievu savienību. Šīs partijas nav orientētas sociāldemokrātiski, šķautne ir pavisam cita. Neticu šīm partijām un man nepatīk arī korupcija Rīgas domē,” teica premjera amata kandidāts.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Pabriks savas politiskās karjeras laikā nomainījis vairākas partijas. 8.Saeimas vēlēšanās viņš startēja no Tautas partijas saraksta. 2007.gadā viņš šo partiju pameta, bet 2009.gadā kļuva par partijas “Sabiedrība citai politikai” valdes locekli. 10.Saeimas vēlēšanās viņš startēja no apvienības ” Vienotība” saraksta un vēlāk kļuva par “Vienotības” valdes locekli. 2018.gada jūnijā viņš paziņoja par izstāšanos no partijas “Vienotība” un pievienošanos apvienībai “Attīstībai/Par!”.

Savulaik “Vienotība viņu nominēja Ministru prezidenta amatam. Pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) atkāpšanās viņš divas reizes tika nominēts premjera amatam, taču Valsts prezidents Andris Bērziņš abas reizes Pabrika kandidatūru noraidīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Arta Pabrika šķiršanās no “Vienotības” nav palikusi bez sekām Eiroparlamentā, kurā viņš ievēlēts no šī politiskā spēka saraksta – pēc “Vienotības” iesnieguma Eiropas Tautas partijas frakcija viņam līdz vēlēšanām uzlikusi ierobežojumus- līdz vēlēšanām Pabrikam vairs nebūs ļauts uzņemties atbildību par jauniem Eiroparlamenta ziņojumiem un viņš nedrīkstēs doties Eiropas Tautas partijas plānotos eiroparlamentāriešu komandējum

  2. Divkāršs loceklis un tagad arī trīskāršs nominants. Vareni!

  3. Paldies par kūkām Atbildēt

    Fundamentāli: Neder!

  4. Ko, vai LA īpašnieku uzdevums - sludināt neoliberālismu? Atbildēt

    Vai šī ir nacionāli konservatīva privāta plašsaziņa??? Kāpēc “nacionāli kopnservatīva “plašsaziņa sludina neoliberālismu??? Kur ir neoliberālisma nosodījums? … Vai jūs tur visi bez smadzenēm? …. LETAs rakstus jūs pasniedzat (atgremojat) kā galvenās ziņas, izliekoties par nesaprotošiem, ka LETA ir jūsu ideoloģiskais pretinieks (t.i. neoliberālisms) – ja jau jūs, LA, sevi esat pasludinājuši par tradīcijas glabātājiem…. Ko? kur ir nacionālās identitātes sargatājas – Latvijas Avīzes – kritisksraksts par šiem paristiem? kur? t “Latvijas Avīze,” jūs esat mēsli. Pretīgi smirdoši mēsli, jo jūs melojat tautai.

  5. Pabrikam vajadzētu kādu laiku veltīt savu Iršu attīstībai un tad kāds varbūt teiktu arī “PAR”- pagaidām nekādas ticības viņa ambīcijām nav un nevar būt – kā arī Pavļuta teiktajam par vienprātību apvienībā par šo kandidātu…

Draugiem Facebook Twitter Google+