Mobilā versija
+1.7°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Attīstīs teritoriju ap TV torni Zaķusalā; cer piesaistīt tūristus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaķusala un Latvijas televīzijas tornis.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja trešdien atbalstīja lokālplānojuma izstrādes sākšanu 4,9 hektārus lielai teritorijai ap radio un televīzijas torni Zaķusalā, informē pilsētas pašvaldībā.

VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) iecerējis TV torni un tam pieguļošo teritoriju padarīt par mūsdienīgu pilsētvides sastāvdaļu, kas būtu pievilcīga tūrisma un brīvā laika pavadīšanas vieta gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem.

Būvniecības iecere paredz TV torņa un tam piegulošā ēku kompleksa rekonstrukciju, piemēram, skatu laukuma un restorāna pārbūvi. Savukārt apkārtējā teritorijā plānots izveidot daļēji iedziļinātu, slēgtu būvi un brīvdabas zonu, kurā atrastos Latvijas modelis mērogā 1:4000 ar stilizētu reljefu, upēm, ceļiem un pilsētām. Tāpat iecerēti skatu laukumi, autostāvvietas, gājēju tuneļa pārbūve un citi uzlabojumi.

Līdz šim elektromagnētiskā starojuma dēļ zemesgabals ir noteikts kā tehniskās apbūves teritorija. LVRTC norāda, ka patlaban tiek izmantoti jauni risinājumi apraidē, tāpēc zemesgabalam iespējams noteikt jaunu zonējumu, kas ļautu to izmantot plašāk un daudzpusīgāk. Lai to paveiktu, nepieciešams izstrādāt lokālplānojumu.

Lokālplānojuma izstrādes izmaksas segs LVRTC. Par lokālplānojuma izstrādi galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome šovasar atļāva sākt lokālplānojuma izstrādi Zaķusalas ziemeļu daļai, kur iecerēts izveidot biznesa un konferenču centru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atkal kārtējā nevajadzīgā naudas izmešana no mūsu maksātajiem nodokļiem. Labāk būtu to naudu ieguldījuši kādā plānā kā atgriezt mūsu cilvēkus atpakaļ uz Latviju. nu vnk NO COMENTS . Kas tad uz turieni ies no vietējiem 😀 Neviena jau gandrīz nau palicis Latvijā

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+