×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Attīstīs uzņēmēja spējas

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Praktiskā biznesa izglītības biedrība “Junior Achievement Latvija” parakstījusi sadarbības līgumu par uzņēmējspēju attīstīšanu.

Līgums parakstīts ar Rīgas Valsts 3. ģimnāziju, Jelgavas Spīdolas ģimnāziju, Valmieras tehnikumu un Liepājas Valsts tehnikumu par dalību trīs gadu ilgā Eiropas Komisijas (EK) projektā, kurā izstrādās rekomendācijas uzņēmējdarbības izglītības politikas veidošanai Latvijā un sekmēs uzņēmēja spēju attīstīšanu.

EK “Uzņēmējdarbības 2020 rīcības plāns” paredz, ka mācību laikā jauniešiem jāgūst vismaz viena ar uzņēmējdarbību saistīta pieredze. Patlaban Latvijā tikai viens no desmit jauniešiem gūst šādu pieredzi. Projekta ietvaros analizēs, kāds valsts atbalsts nepieciešams, lai sasniegtu EK izvirzīto mērķi. Uzņēmējdarbības izglītība nepieciešama, lai jauni cilvēki būtu gatavi ne vien kļūt par zinošiem speciālistiem, bet arī radīt paši savus uzņēmumus un būt par darba devējiem, tādējādi veicinot Latvijas attīstību un izaugsmi nākotnē.

Piecās valstīs trīs gadus ilgajā “Erasmus+” projektā “Inovāciju klasters uzņēmējdarbības izglītībai” plānots pētīt uzņēmējdarbības izglītības ietekmi četrās minētajās izglītības iestādēs, iesaistot projektā ne vien pašus skolēnus, bet arī viņu skolotājus un vecākus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+